Jak włączyć spryskiwacze refrektorów

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez przem338 » 9 maja 2014, 12:53

Cześć.

Od niedawna jestem nowym właścicielem Mazdy CX-7. Jestem w trakcie poznawania tego auta, nie mogę rozgryźć na jakiej zasadzie działają spryskiwacze xenonów. Niestety książkę mam po francusku i nic z niej nie rozumiem :p
Przeszukałem forum i nic nie znalazłem (być może źle szukałem, jeżeli wątek spryskiwaczy refrektorów do CX-7 był już poruszany na forum proszę o wyrozumiałość.. jestem tutaj nowy;P)

Czyli tak... uzupełniłem na max płynu do spryskiwaczy. Próbowałem różnych kombinacji, trzymałem parę sekund włącznik od spry. przyciskałem kolejno 6 razy jeden po drugim. Światła mijania oczywiście miałem zapalone.

Proszę o jakieś wskazówki;)
przem338
 

Postprzez Vito » 9 maja 2014, 15:11

Spryskiwacze do refraktorów xenonowych powinny działać automatycznie, cyklicznie.
Oznacza to, że zawsze przy pierwszym uruchomieniu spryskiwaczy działa i kolejno za każdym razem co 3 lub 5 cykl zależy jak ustawiono w serwisie. Bezwład pomiędzy cyklami musi wynosić co najmniej kilka minut.

Uwaga: cykle nie mogą być jeden po drugim w krótkich sekundowych odstępach czasu. Musi trochę minut upłynąć żeby zauważyć ten efekt.
Np: nie ma co naciskać co 2 sekundy i sprawdzać czy działa bo nie zadziała. Ale co dwie do pięciu minut to już ma sens.

Tyle teoria i praktyka – u mnie w CX-7 tak to działają i nie ma problemu. Zresztą w poprzedniej Mazdzie 6 II generacji z 2008 roku było tak samo.
Pozdrawiam,
Vito
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 kwi 2014, 14:24
Posty: 61 (0/3)
Auto: Mazda CX-7, wersja EU, turbo benzyna – DISI 2.3L, 260 KM, rok produkcji 09/ 2007.

Postprzez Zdzicho43 » 9 lip 2014, 14:53

Skoro mowa o spryskiwaczach, to mam pytanie do kolegów forumowiczów. Czy można, a jeśli tak, to w jaki sposób wyłączyć kontrolkę poziomu płynu spryskiwaczy w Maździe CX-7. Od jakiegoś czasu świeci mi to ciągle i razi po oczach, a nie chcę wymieniać całego zbiornika, bo pewnie tam tkwi jakiś problem. Proszę o pomoc, może w jakiś mało inwazyjny sposób da się tę kontrolkę zgasić.
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2010, 20:30
Posty: 35
Skąd: LUBLIN
Auto: Mazda 6 GJ 2012 r. 2,2D

Postprzez yetimar » 23 lut 2018, 00:21

szybkie podwójne spryskiwanie szyb uruchomi pryskanie na lampy i co piąte pryskanie
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2005, 01:09
Posty: 52
Skąd: Ostrów Wlkp.
Auto: Mazda cx7 2.2d 2009 po liftingu.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9