Olej na tłokach

Postprzez yetimar » 22 lut 2018, 21:55

Witam podczas jazdy z dużą prędkością usłyszałem stukanie jakby udeżanie kijem o szprychy następnie silnik stracił moc i przy ponad 100km/h zgasł już nie odpalił, powrót z urlopu na lawecie. Zlałem olej i sprawdziłem od spodu panewki wszystko na swoim miejscu zero luzów za pomocą autostartu udało mi się wypchną olej z tłoków i auto odpaliło ale coś trzaska jak by łańcuch w obrębie rozrządu i silnik nierówno pracuje dodatkowo podczas odpalanie na jakieś 2s wchodzi na wyższe obroty cały strasznie dygocze na wolnych. Zdjąłem obudowę rozrządu ale tam wszystko ok łańcuch dobrze napięty ślizgi całe, skąd w takim razie ten dźwięk jak by łańcuch uderzał o obudowę, i ta nierówna praca. W misce był kawałek metalu blaszki ale panewki całe i kawałki czarnego plastiku. Gdzie szukać co rozbierać co brać pod uwagę co się zmieliło, czy ktoś ma jakieś sugestie? Acha a wszystko po tym jak się okazało że w silniku zamiast 4,7l bylo 8l oleju takie mamy aso w polsce.
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2005, 00:09
Posty: 52
Skąd: Ostrów Wlkp.
Auto: Mazda cx7 2.2d 2009 po liftingu.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9