Święcące kontrolki: samochodzik i silnikczek

Postprzez Marcin-F » 14 lis 2016, 19:14

Witam

Od kilku dni mam problem a mianowicie:

1. Podświetlona jest kontrolka żółty samochodzik w poślizgu – po odpaleniu silnika nie jest podświetlony, podświetla się dopiero gdy system kontroli zadziała ( dynamiczne ruszenie, zbyt duża prędkość w zakręcie) i w tym czasie nie działa przycisk TSC.

2. Podświetlona jest kontrolka silniczek – zapala się po przekręceniu kluczyka i nie gaśnie po odpaleniu.

3. Wentylator załącza się na kilka sekund co jakiś czas, a w tym czasie wskazówka temperatury szybko rośnie lub szybko opada ( dosłownie w 3 sekundy potrafi osiągnąć temperaturę max lub opaść poniżej kresek). Przewody wodne mają normalna temperaturę.

4. Światła ksenonowe świecą bardzo blisko, tak jakby nie podnosiły się po załączeniu.

Podłączyłem pod kompa i pokazała się tylko awaria czujnika temperatury silnika.
Mechanik stwierdził że trzeba zacząć od wymiany i szukać dalej.

Dodam że na tym jego komputerku nie widać parametrów pracy silnika .

Pomóżcie jeżeli możecie lub dajcie namiar na dobrego elektryka aby mógł usunąć awarię.
Z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Marcin
Początkujący
 
Od: 8 wrz 2014, 08:50
Posty: 18
Skąd: Lublin
Auto: Mazda CX7 2,3 MZR DISI 260KM
EU 2007 r. sport

Postprzez LosAmigos » 17 lis 2016, 20:55

Ad. 1-4: sprawdziłeś akumulator, ładowanie alternatora ?
U mnie jak było słabe ładowanie aku to oprócz choinki na desce rozdzielczej <czarodziej> załączał się wentylator i wskazówka od temperatury dostawała szału.
A co z tym czujnikiem (viewtopic.php?f=506&t=190253) – może musisz na reklamację pojechać ?
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2013, 19:34
Posty: 78 (1/1)
Skąd: Lublin - Wawa
Auto: Mazda 2 DE
Silnik 1,3 84KM
Trend & Fun
Rok: 2014

Mazda CX-7 ER
Silnik: 2,3
Rok: 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9