Nierówna praca silnika i szarpanie przy odpuszczaniu gazu

Postprzez Mike54 » 23 sty 2011, 17:56

Witam wszystkich, trochę już na ten temat było w innych wątkach, jednak ponieważ w zasadzie były na inny temat, chciałem "wyizolować" tylko ten problem, ponieważ ASO twierdzi, że jestem jedyną osoba która na to narzeka :)

Mam CX-7 2.3 Turbo po FL, 5.000km przebiegu i dopiero co po zmianie oleju i filtra.
Mam prośbę do osób posiadających tą wersje o podzielenie się swoimi wrażeniami, bo nie wiem czy ja jestem przewrażliwiony czy znowu trafiłem jakiś egzemplarz z wadami których nikt inny nie widział :)

Silnik charakteryzuje się niską kulturą pracy w zakresie obrotów 2-3tyś. Rozumiem przez to delikatne szarpnięcia / niezbyt równą pracą podczas umiarkowanego przyspieszania. Jak był zupełnie nowy szarpał na zimnym silniku ale możliwe że było to związane z taka a nie inną pogodą (wilgotność, temperatura). Podobno wersja 2007 miała poprawkę firmware która eliminuje szarpanie na zimnym. Widać nie do końca.

Kolejny problem który mnie naprawdę irytuje, to już dość mocne szarpnięcie silnikiem podczas delikatnego odpuszczania gazu (nie do końca). Najbardziej odczuwalne jest to na 3 biegu, przyciskamy gaz od 2tyś do 3 tyś i wtedy jak silnik zaczyna ciągnąć i czuć już turbo odpuszczamy gaz prawie do końca i bum, szarpnięcie. ( Nie jest to jakiś "specjalny zabieg" – występuje regularnie przy normalnej jeździe. Bywa tak, że przejadę 10-15 km i nic się nie wydarzy (pod warunkiem że nie trafie na ten specyficzny zakres obrotów).

Jeździłem nie jednym samochodem i nie spotkałem się z tak nierówną pracą nowego silnika.
Ostatnio edytowano 13 maja 2014, 19:12 przez Josh, łącznie edytowano 2 razy
Powód: zmiana nazwy wątku
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 kwi 2006, 00:04
Posty: 145 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: skradziona Mazda CX-7 2.3 Sport '10
ex. Mazda RX-8 Rev. 170

Postprzez Lucass » 24 sty 2011, 10:17

Nie przejmuj się , tak ma być. Szybko sie przyzwyczaisz.
Jest to silnik dosyć wysilony z dużą turbiną i taka jego charakterystyka. Mnie się tam podoba że czasami trochę szarpnie , taki trochę silnik z duszą ;)
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec”
(George Carlin)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2007, 10:43
Posty: 213
Skąd: Lodz
Auto: Była RX-8 , CX-7 2.3 jest
Cx-5 2.0 sky passion MY12
Subaru Outback H6 MY11

Postprzez Mike54 » 26 sty 2011, 23:48

tia, wiesz to już taka moja bolączka, że wnerwiają mnie takie sprawy :) już do wszystkich "cech" tego samochodu się przyzwyczaiłem, ale to szarpnięcie przy odpuszczaniu gazu mnie wpienia... Też Ci tak szarpie? U mnie jest na tyle mocne, że pasażerowie zwracają uwagę...
Na zimnym silniku tego nie mam, więc jest pewnie jest to coś, co da się wyeliminować samym firmware.

przez Mike54 » 16 wrz 2011 19:07
Jeżeli jest w wawie jakich uprzejmy klubowicz który chciałby sie spotkać na krótką jazdę próbną to chętnie bym sprawdził, czy faktycznie wszystkie tak mają, zanim zamęczę ASO na śmierć. Niestety Nivette gdzie kupiłem i serwisuje ma teraz demo tylko w dieslu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 kwi 2006, 00:04
Posty: 145 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: skradziona Mazda CX-7 2.3 Sport '10
ex. Mazda RX-8 Rev. 170

Postprzez leho » 19 wrz 2011, 13:02

ten problem pewnie mozna rozwiazac przemapowujac mape (tuning) silnika, co jednoczesnie moze nam podniesc moc. Ja bede niedlugo to robil u siebie i chyba zdecyduje sie na Tuning44, ktory wlasnie otworzyl swoje biuro przy salonie Nivette.
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2011, 13:03
Posty: 59
Skąd: W-wa Mokotów
Auto: CX-7 EU DISI 2008r.

Postprzez Mike54 » 21 wrz 2011, 15:32

Przy Nivette? Nie wiedziałem nawet. To "mój" salon/ASO. No to ciekawy jestem co Ci nabroją w samochodzie :) Mam nadzieje, że wyjdzie Ci na dobre. Wstaw koniecznie opis. Jak będziesz w okolicy i będziesz miał wolna chwile, to wpadnij do Anina, chętnie zobaczę jak Twój się sprawuje.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 kwi 2006, 00:04
Posty: 145 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: skradziona Mazda CX-7 2.3 Sport '10
ex. Mazda RX-8 Rev. 170

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9