Stuki w silniku – pomoc w znalezieniu części

Postprzez Lechu » 22 sty 2018, 23:15

Witam, w niedzielę na trasie Mazda zaczęła klekotać na niższych obrotach, pojawił się dym od strony kolektora wydechowego przy grodzi oraz specyficzny zapach topiącego się plastiku. Na szczęście nie doszło do pożaru.

Przenalizowałem możliwe usterki i spodziewam się najgorszego "uszkodzony wał korbowy"!

Jutro najpewniej będę znał diagnozę jednak już teraz rozglądam się za częściami, których jak wiadomo do tego silnika jest na naszym rynku bardzo mało.

Czy możecie doradzić gdzie najlepiej pytać/szukać używanego słupka 2.3 MZR – 191 KW? Ewentualnie wału, panewek itp.?

Na allegro jest kilka opcji jednak nie wiem czy to dobre źródło na szukanie takiego Motoru? Może jest ktoś kto zajmuje się głównie Mazdami i sprowadza części na zamówienie?

Będę wdzięczny za wszelkie porady.
Początkujący
 
Od: 22 sty 2018, 17:50
Posty: 2
Auto: Mazda CX-7 rok 2010. Silnik 2.3L Turbo DiSi

Postprzez mario-k » 23 sty 2018, 00:07

W Myslowicach firma Mazvagtech jest i widziałem ze facet nawet tez ma swoja cx-9 w gazie chyba.Musisz tam zadzwonić i popytać.POZDRAWIAM :)
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2010, 20:31
Posty: 462 (2/17)

Postprzez deeceee » 1 lut 2018, 21:03

Za 10k w Maździe (PL) cały szortblok (L3YH02200G) w zbiórce można kupić. Jeśli gilzy w cylindrach całe, tylko wał z panewkami to taniej ze stanów sprowadzić. Wał nowy kosztuje tam 790 usd + transport maks 100 vs 8k u nas. Generalnie lepiej w częsci tam się zaopatrywać. Do przesyłania można wykorzystać "taniestany"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 lut 2011, 13:15
Posty: 35
Skąd: Warszawa
Auto: ER

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9