Przytrzymywanie hamulca elektromechanicznego podczas ruszania

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Atbasz999 » 25 lis 2017, 18:57

Szanowni Państwo
Chciałbym podzielić się z Państwem pewnym spostrzeżeniem, które nadal wciąż mnie nurtuje a zarazem poprosić o pomoc. Zacznę od tego, że wczoraj byłem w ASO MAZDA na pierwszym (rutynowym) przeglądzie po I roku eksploatacji mojej MAZDY CX5. Zwróciłem im jedynie uwagę na to, że w momencie gdy mam włączony elektromechaniczny hamulec i próbuję ruszyć puszczając sprzęgło i dodając gazu to w momencie gdy sprzęgło już puszcza i samochód chciałby zacząć się powoli toczyć to tak jakby coś go jeszcze trzymało i zaczyna go lekko przechylać na jedna lub drugą stronę – po tym bujnięciu się rusza. Mam wrażenie że jeszcze go trzyma hamulec i dlatego dochodzi do takiego sekundowego bujnięcia pojazdem. W ASO mi odpowiedziano, że tak Mazda ma i trzeba się z tym pogodzić. Czy naprawdę tak jest? A może przed ruszeniem należy zawsze spuszczać hamulec mechanicznie, czyli wcisnąć delikatnie pedał hamulca i nacisnąć przycisk hamulca w dół. Awaryjnie tak ale czy za każdym razem należy tak robić przed ruszeniem? Wydaje mi się, że jak włączyłem elektromechaniczny hamulec i chce ruszyć to go nie zwalniam tylko puszczam sprzęgło i dodając gazu odjeżdżam – tak robię. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
Atbasz999
 

Postprzez toomaas » 27 lis 2017, 09:58

Z tym bujnięciem to nie do końca wiem co masz na myśli. U mnie przy ruszaniu też wyraźnie czuć kiedy ręczny odpuszcza. Mam wrażenie, że robi to trochę za późno. Trochę może się przód unosi.
W ogóle to moje pierwsze auto z salonu i obsługa ASO doprowadza mnie do szewskiej pasji. Jedyna czego można po nich oczekiwać to Ten Typ Tak Ma, albo inni się nie skarżą.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2009, 17:50
Posty: 185 (0/4)
Skąd: Lublin, obecnie Wawa
Auto: Mazda CX-5 2016 2.0 SKYACTIV-G 165KM 4x2 6MT

Postprzez mario-k » 27 lis 2017, 22:50

Ja dopisze a wiec u mnie jak hamulec elektryczny trzyma i wrzucę bieg dodam gazu to plynnie puszcza hamulec bez efektu ze któreś koło jeszcze trzyma i jest efekt podnoszenia przodu. Pozdrawiam :)
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2010, 20:31
Posty: 462 (2/17)

Postprzez Atbasz999 » 9 gru 2017, 14:51

Dzięki toomaas za podpowiedź. Mam jeszcze do Ciebie jedno pytanie. Czy ruszasz swoją Mazdą tak samo jak ja to opisałem czy może zawsze spuszczasz przed ruszeniem hamulec?
Atbasz999
 

Postprzez toomaas » 11 gru 2017, 10:23

Po prostu ruszam. Hamulec postojowy ma sam odpuścić.
Załączniki
Hamulec.jpg
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2009, 17:50
Posty: 185 (0/4)
Skąd: Lublin, obecnie Wawa
Auto: Mazda CX-5 2016 2.0 SKYACTIV-G 165KM 4x2 6MT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9