czujnik zmierzchu

(2012 – 2017) Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez LwiaNerka » 2 lut 2018, 22:53

Czołem,
nie macie wrażenia, że czujnik zmierzchu czy też czujnik automatycznie zmieniający światła z dziennych na mijania, jest zbyt "czuły" a do tego zbyt późno przełącza światła z mijania na dzienne?
Np jadę sobie w środę rano do Warszawy, pogoda super fajna, jest godzina około 7.50 8.00 – w pełni jasno. Na drodze widzę, że wszystkie (prawie) auta, które podejrzewam o automatyczne światła (powiedzmy, że same nowe lub prawie nowe) jadą już na światłach dziennych a u mnie dalej ksenony się męczą i niszczą:) Dopiero koło 8.30 czujnik doszedł do wniosku, że jednak warto już zgasić ksenony i przełączyć się na dzienne.
Druga sytuacja (a właściwie było ich już kilka). jadę sobie rano autostradą przez Katowice i tam co chwila są wiadukty (kto jeździ ten wie) – i praktycznie przy każdym przejeździe migam ksenonami jak głupi, bo się przełączają z dziennych na mijania i z powrotem. Rozumiem jak wjeżdżam do ciemnego tunelu lub pod szerszy wiadukt, że jest ciemniej i czujnik reaguje, ale może bez przesady, żeby na każdy cień reagował. Brakuje mi już tylko tego, żeby się światła włączały jak koło ciężarówki przejadę i mi słońce zasłoni.
W drugą stronę zresztą też czasem denerwujące sytuacje. Wczoraj deszcz jak cholera wycieraczki chodzą non stop, pochmurno strasznie a ja przez jakiś czas jadę na dziennych (tak jakby nie można tego połączyć, że skoro wycieraczki chodzą to pogoda może jest do d..y i należałoby światła włączyć).
Da się gdzieś czułość tego ustrojstwa ustawić? Zacząłem już wyłączać światła ręcznie, ale w sumie nie po to mam automatyczne światła, żeby z nich nie korzystać:)
Początkujący
 
Od: 5 gru 2017, 16:37
Posty: 19
Auto: Mazda CX-5 2012 Skypassion

Postprzez bbogdan » 2 lut 2018, 23:01

A nie masz możliwości regulacji czujnków w menu
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2017, 01:15
Posty: 491 (0/26)
Auto: Mazda CX-3 2016 AWD
CRYSTAL WHITE PEARL (34K)

Postprzez Pabloss » 21 lut 2018, 15:29

jest regulacja czułości – w menu
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2014, 17:00
Posty: 428 (2/5)
Skąd: Jaworzno
Auto: Mazda CX-5 2.0 AT

Postprzez toomaas » 22 lut 2018, 10:07

To tylko czujnik i nie zwalnia od samodzielnego podejmowania decyzji. W innych samochodach też to różnie działa. Zwróć uwagę jak dużo samochodów przy kiepskiej pogodzie ma włączone tylko światła dzienne. W ogóle nie rozumiem po co ktoś wymyślił te światła dzienne. Przez to po zmierzchu nie mówiąc o nocy jeździ mnóstwo samochodów bez żadnego oświetlenia z tyłu.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2009, 17:50
Posty: 185 (0/4)
Skąd: Lublin, obecnie Wawa
Auto: Mazda CX-5 2016 2.0 SKYACTIV-G 165KM 4x2 6MT

Postprzez mario-k » 23 lut 2018, 21:55

Jest koledzy regulacja i można to sobie ustawić w menu aby to dobrze chodzilo.Pozdrawiam :)
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2010, 20:31
Posty: 462 (2/17)

Postprzez popielasty » 24 lut 2018, 17:53

Potwierdzam – jest regulacja, ale nie polecam ustawiania sobie, żeby maksymalnie czekał do najjaśniejszej aury... Tak jak piszą poprzednicy – często widzę sytuację gdzie jest słaba widoczność a delikwenci jeżdżą na światłach dziennych... :/
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 16 lip 2017, 22:43
Posty: 205 (1/4)
Skąd: WWL
Auto: Mazda CX-5 2.2 SkyActiv-D AT AWD, SkyPassion, 2014r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9