iPhone vs bluetooth

(2012 – 2017) Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez lupi2505 » 18 lip 2017, 14:54

cześć,

Od kilku dni stałem się szczęśliwym posiadaczem CX-5.
Mam problem z korzystanie z zestawu głośnomówiącego. Telefon paruje się bez problemu, pokazuje kontakty, odtwarza muzykę zgraną przez iTunes natomiast w momencie próby nawiązania połączenia osoba "po drugiej stronie" kompletnie mnie nie słyszy. To samo dzieje się gdy ktoś do mnie zadzwoni.
Czy to jest kwestia systemowa w CX-5 ? Jakiś problem w ustawieniach ?
Będę wdzięczny za pomoc o ile ktoś się spotkał z takim zjawiskiem.
Dodam, że samochód sprowadzony z USA.
lupi2505
 

Postprzez MakekCh » 19 lip 2017, 12:25

Mam często to samo z telefonem na androidzie. Zauważyłem, że częściej się to zdarza jak ja próbuje zadzwonić z samochodu, jeśli się przytrafi to do czasu wyłączenia silnika już nigdy nie mam dzwięku po BT.
Forumowicz
 
Od: 4 gru 2015, 10:54
Posty: 47
Auto: Saab 9-3 Linear

Postprzez Marianek » 19 lip 2017, 20:25

W jakim stanie Twój CX przypłynął do europy? Może jak był rozbity (takie są najczęściej sprowadzane) ktoś nie podłączył mikrofonu przy naprawie. Komputer diagnostyczny tego raczej nie wykryje.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez lupi2505 » 20 lip 2017, 11:53

Tak, był uderzony przodem ale na tyle nie mocno że nawet maska był nieruszona. W każdy razie to dobry kierunek myślenia – mikrofon pod wpływem uderzenia mógł się jakoś naruszyć/odłączyć.
Mikrofon znajduje się w tym miejscu gdzie oświetlenie i otwieranie okna dachowego ?
lupi2505
 

Postprzez Marianek » 20 lip 2017, 16:34

Nie wiem gdzie jest w US może być inaczej niż w Europejczyku. Sprawdzaj całą instalacje mikrofonu.
Najlepiej odłączyć od stacji i podłączyć inny zobaczyć czy działa, ale czy masz taką możliwość.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez Shrek2 » 4 sie 2017, 10:28

Zainstaluj nowego Firmware do MZD lub użyj oprogramowania MZD-AIO-TI w celu odinstalowania dodatkowych aplikacji , które w USA są dosyć popularne. Prawdopodobnie spowodował to dodatek : "Android Auto Headunit App" , który z Iphone często źle współpracuje i są takie objawy jak piszesz .
Najlepiej wejdź na stronę https://mazdatweaks.com/ poczytaj ,ściągnij soft , zainstaluj na kompie , zrób sobie odpowiedniego pendrive USB i uruchom go w CX5 . :)
Początkujący
 
Od: 26 sie 2016, 16:26
Posty: 29 (1/1)
Auto: Mazda CX-5 SkyPassion 2.5 G
AT 2016

Postprzez Pabloss » 7 sie 2017, 07:50

Shrek2 możesz coś więcej napisać o działaniu i funkcjach tego programu ?
P.S.
też używam iPhon'a i wszystko jest OK. Działa poprawnie i bardzo rzadko się zawiesza. Pisze bardzo rzadko bo przez 2 lata może 3 razy miałem problem. Nie wiem z którego roku masz auta ale coś chodzi mi po głowie że była akcja z modułem bluetooth. Sprawdź jeszcze taka opcję.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2014, 17:00
Posty: 428 (2/5)
Skąd: Jaworzno
Auto: Mazda CX-5 2.0 AT

Postprzez Shrek2 » 7 sie 2017, 19:27

Kolega lupi2505 napisał ,że stał się posiadaczem CX5 z USA , a ja zasugerowałem ,że USA popularny jest program MZD-AIO-TI , który służy do instalacji dodatkowych aplikacji i konfiguracji w MZD connect . Prawdopodobnie mógł być w tym aucie zainstalowany dodatek do softu "Android Auto Headunit App" ,który zakłóca komunikację z Iphone po BT .Aby to naprawić można za pomocą MZD-AIO-TI wygenorować program do odinstalowania tej aplikacji z MZD w CX5 .Jest to bardzo proste , po zainstalowaniu aplikacji na kompie wyświetla się tabela ze zbiorem różnych dodatków do MZD z dwoma kwadracikami przy każdej nazwie .Po kliknięciu w kwadracik pojawia się odpowiednio :zielony kwadracik oznacza instalację , a czerwony deinstalację wybranego dodatku . Po wyborze odpowiednich działań naciskamy u góry w menu przycisk "start compliation " tworzy się wtedy odpowiedni program , który kopiujemy na pendrive USB i instalujemy go w gniezdzie USB w aucie .Na wyświetlaczu w aucie pojawiają się zapytania tekstem , które potwierdzamy dotykiem na wyświetlaczu tj. YES , OK , po wszystkim system się resetuje , wyjmujemy pendrive i cieszymy się zmianami na których nam zależało .
Screen w załączniku
Załączniki
mzd-aio.jpg
Początkujący
 
Od: 26 sie 2016, 16:26
Posty: 29 (1/1)
Auto: Mazda CX-5 SkyPassion 2.5 G
AT 2016

Postprzez Pabloss » 8 sie 2017, 07:50

Dziękuję za wyjaśnienie, ale mam wobec tego jeszcze jedno pytanie czy w naszych europejskich cx-5'ach istnieje możliwość instalacji dodatkowych programów np. klonujących ekran telefonu (iPhone). Taki zabieg umożliwił by korzystanie z programów na telefonie np. nawigacji google.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2014, 17:00
Posty: 428 (2/5)
Skąd: Jaworzno
Auto: Mazda CX-5 2.0 AT

Postprzez Shrek2 » 8 sie 2017, 18:08

Dla iphone trzeba czekać na dodatek Carplay , a Android działa już z tych dodatkowych aplikacji . :)
Początkujący
 
Od: 26 sie 2016, 16:26
Posty: 29 (1/1)
Auto: Mazda CX-5 SkyPassion 2.5 G
AT 2016

Postprzez Pabloss » 9 sie 2017, 06:48

no tak Apple, nie ma że będzie łatwo hehehhe z Apple. Najgorsze jest to, że w salonach nic nie wiedzą o CarPlay, nie znają żadnej daty i nie są w stanie nic powiedzieć (dzwoniłem) ehhhhh.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2014, 17:00
Posty: 428 (2/5)
Skąd: Jaworzno
Auto: Mazda CX-5 2.0 AT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9