Problem z działaniem świateł dziennych LED

(2012 – 2017) Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Jul53 » 9 cze 2017, 14:00

Po latach w Hondzie przesiadłem się do Mazdy CX5 2016 2.0 benzyna AWD auto- wybór żony !!!!
I tu szok za szokiem. Na sam początek mandacik za brak zapalonych świateł dziennych LED ?
przebieg 1 tys km. Jadę naiwny do serwisu gdzie jest kontrolka świateł – nie ma. Czyli w aucie nie wiem czy się świecą czy nie ? a nawet jak się świeca to jak wyjdę z auta zobaczyć to i tak gasną -genialne !!!
A w ogóle to okazuje się- pan z serwisu tak mówi-że powinienem sobie przeczytać instrukcję gdzie pisze że jak jest deszczowa lub szarawa czy jesienna pogoda to światła mogą się włączyć albo i nie jak im się podoba. <glupek2>
Czy to możliwe ? Jak mi sprzedawano to auto za 150 tys nie mówili że czasami działa a czasami nie i żebym sobie przeczytał instrukcje zanim kupię.
Szanowni klubowicze czy to jest możliwe, żeby auto dostało homologacje na obowiązkowe oświetlenie dzienne, które nie posiada kontrolki i zapala się jak mu się podoba. Po prostu nie wierzę to sprawa sądu ?
Dodatkowo jak zgłosiłem problem panowie coś pogrzebali w serwisie w Poznaniu, i teraz nie tylko że problem z LED to jeszcze długie światła nie przełączają się jak nadjeżdża pojazd z przeciwka, za to gasną jak wjadę w teren oświetlony. Nie czuję się dobrze oślepiając ludzi z na przeciwka a serwis powiedział że ja tego nie widzę ale one się częściowo wyłączają i to jest znów normalne wg instrukcji. Przedtem jednak zmieniały się oznaczenia na kontrolce.

Czy coś można zrobić w tej sprawie oprócz sprzedaży auta, jest jeszcze wiele innych drobiazgów że o nawigacji najgorszej jaką w życiu miałem nie wspomnę a jej aktualizacja nic nie daje.


Pozdrawiam
Jul53
 

Postprzez MakekCh » 9 cze 2017, 15:14

Trochę pomieszałeś.
W trybie automatycznym światła dzienne świecą się cały czas, chyba, że zaciągniesz hamulec ręczny.
To światła mijania zapalają się w zależności od pogody i jeśli się zapalą to kontrolka świateł mijania się zapali.
Forumowicz
 
Od: 4 gru 2015, 10:54
Posty: 47
Auto: Saab 9-3 Linear

Postprzez toomaas » 9 cze 2017, 16:01

No może zacznijmy od tego w jakim trybie masz przełącznik świateł. Ja mam auto i jakoś wszystko działa bez zarzutu. Co do zmiany dzienne <=> mijania to jest ustawienie w opcjach "czujności" tego, ale oczywiście w niektórych warunkach pogodowych samemu trzeba przełączyć sobie światła. Zresztą wystarczy czasami właśnie w taką szarawą pogodę popatrzeć ile samochodów jeździ na światłach dziennych bo automat nie przełączył.

Co do czytania instrukcji to nie widzę w tym nic złego i może warto żeby zrozumieć jak działają światła
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2009, 17:50
Posty: 185 (0/4)
Skąd: Lublin, obecnie Wawa
Auto: Mazda CX-5 2016 2.0 SKYACTIV-G 165KM 4x2 6MT

Postprzez mario-k » 9 cze 2017, 20:01

Popieram panowie swiatła w mazdzie cx5 działają super.Warto poczytać instrukcje.POZDRAWIAM :)
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2010, 20:31
Posty: 462 (2/17)

Postprzez Jul53 » 10 cze 2017, 13:19

Gratuluje że wsze auta są takie wspaniałe widocznie nie mam tyle szczęścia.
Ponieważ, wytrawni kierowcy też mylą światła mijania , długie krótkie postojowe , dzienne itp. a ja jestem niedzielnym kierowcą amatorem choć jeżdżę od 1976 r. I za moich czasów te do jazdy np. mieście czy ternie zabudowanym czy oświetlonym nazywano po prostu krótkie a te daleko świecące nazywano długie i tyle. a ja tu mówię o tzw. do jazdy dziennej czyli w tym modelu LEDowe.
I wyjaśniam w modelu który zakupiłem tak to działa a raczej nie działa.
I nie rozumiem jak ktoś może spokojnie napisać że jak jest deszczowa pogoda to trzeba sobie samemu przełączyć. Czy po to zakupiłem opcję automatyczne światła, zostało to sprzedane zapłacone i się należy jak psu zupa.
Teraz rozumiem dlaczego taka Mazda nic z tym nie robi oprócz zapisu " w instrukcji czasami te typy tak maja i się nie załączają" !!!?

Więc jeszcze raz mówimy tu o światłach LED takich dookoła lampy które maja się świecić cały czas w dzień :
– przełącznik jest ustawiony na Auto-
– światła załączają się dopiero po chwili jak ruszysz
– światła gasną jak stoisz na światłach , może dlatego że wyłącza się stop/start i nie ma to nic wspólnego z hamulcem którego nie zaciągam na każdych światłach.
-moje uwagi nie mają nic wspólnego z światłami które się włączają automatycznie kiedy zmierzcha
to działa ok
Natomiast w takiej jesiennej szarudze jak się robi ciemno przed burzą, to nie zapalają się często nie zawsze.
światła LEdowe (nazwijmy je światła do jazdy dziennej) lub z jakkolwiek je zwał ani te drugie ( nazwijmy je mijania) te za to mogę zapalić ręcznie, ale później musze pamiętać żeby je wyłączyć, a chce mieć automat i spokój święty a mam mandaty, skoro już zapłaciłem za opcje automatu to nie wiem dlaczego muszę jeszcze opłacać mandaty, nie powinna to robić MAZDA ?
No pozostaje problem z automatyczna zmiana świateł z krótkich ( mijania) na Długie ( drogowe) nie przełącza się z długich na krótkie, długie załącza automatycznie. A przełącza z nich na krótkie tylko pod latarnią ? Pewnie dla tego, że tam najciemniej <płacze> . Niestety panowie z Serwisu w Poznaniu jedynie co maja do powiedzenia to że te typy tak mają i ze pisze o tym w instrukcji . Żenada tak się właśnie zniechęca nowych klientów, do tej marki. Ja na pewno więcej nie kupię tej marki skoro nie potrafi sobie poradzić z takimi drobnymi mankamentami, a panowie z serwis ASO odpowiedzą im -- im więcej elektroniki tym więcej problemów. SUPER
Jul53
 

Postprzez Marianek » 10 cze 2017, 14:20

Pierwsze proponuje zmienić ASO, w którym taka obsługa?
Światła dzienne ledowe powinny świecić cały czas, jeśli nie świecą to jest jakaś usterka. Nie świecą tylko w momencie postoju i włączonym hamulcem ręcznym.
Nie widzę innej opcji żebyś świateł nie miał. Czy ledowe, czy xenony, halogeny zasada działania jest taka sama.
Co do czujnika zmierzchu i włączania przez niego świateł, niestety to tylko elektronika i zawsze ale to zawsze trzeba mieć na niego poprawkę. Nie tylko w Mazdzie ale i w każdej innej marce. Jeśli uważasz że światła się powinny zapalić to możesz to zrobić sam. Powtarzam to tylko elektronika i jednemu będzie za późno, drugiemu za wcześnie.
Brak kontroli zastąpi Tobie navi jeśli jest na automatycznym ustawieniu zmierzch/dzień. W momencie zapalenia świateł przejdzie na zmierzch, zegary są mocniej podświetlane, gdy nie świecą masz tryb jasny/dzień zegary są słabiej podświetlone.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez salus » 27 lip 2017, 19:55

Jeżeli nie świecą LEDy w kształcie uśmiechu to rzeczywiście masz awarię.Te światła są widoczne-odbijają się na klapach tylnych poprzedzających samochodów lub w szybach sklepów <oczko> .Musisz zmienić ustawienia czujnika zmierzchu, aby przy "jaśniejszej"porze załączały się światła mijania.Czasem tak jest, że sama muszę je przełączyć ręcznie, np, przy mgle, lub intensywnym deszczu lub śniegu w dzień.Jeżeli masz adaptacyjne LEDy to przy ustawieniu AUTO automatycznie przełączają się na drogowe-mijania-drogowe, ale nie jest to takie dosłowne jak przy konwencjonalnych halogenowych/ksenonowych lampach.Kiedy działają sekcje świateł drogowych świeci się sygnalizacja "świateł drogowych" na tablicy zegarów, i one cały czas pracują- wyłączane-załączane są poszczególne sekcje (świetnie widać to przy mglistej pogodzie lub dymnym otoczeniu). Ikona świateł drogowych wyłącza się, kiedy całkowicie przełączą się na św. mijania (np. przy dużym natężeniu ruchu z przeciwka).Adaptacyjne LEDy działaja bardzo dobrze-jeżdżę juz 2. rok i tylko 2x migali mi z przeciwka-1. TIRowiec, który mnie widział może z odl.1 km, a drugi to może myślał, że mu zalotnie światłami migam ;)
Początkujący
 
Od: 9 maja 2015, 17:52
Posty: 5
Auto: Mazda CX5 2.0 160 KM 2015, 4x4 SkyPassion

Postprzez Pabloss » 29 lip 2017, 09:48

no coż, jestem zszokowany bo akurat światła w CX 5 moim zdaniem to jeden z najmocniejszych atutów CX-5'tki. światła do jazdy dziennej zapalają się automatycznie po ruszenie około 5 km/h. Na postoju gasną. Zapalają się one nawet wtedy gdy nie masz przełącznika ustawionego na AUTO. Ustawienie przełącznika na AUTO uruchamia czujnik zmierzchowy, który z kolei przełączy z świateł dziennych na mijania przy określonym poziomie światła dziennego (do ustawienia, trzy pozycje z tego co pamiętam). Ponadto można włączyć tryb automatycznego zmieniania świateł z mijania na drogowe przemieszczając dźwignię zmiany świateł w położenie od siebie. To też działa doskonale! Właśnie przejechałem się do Włoch i przez całą drogę miałem włączony ten tryb. Nie miałem ani jednego mrugnięcia światłami że kogoś oślepiam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2014, 17:00
Posty: 428 (2/5)
Skąd: Jaworzno
Auto: Mazda CX-5 2.0 AT

Postprzez Adi6JS » 22 sie 2017, 10:41

Światła mazda ma ok. LEDY święcą jak się jedzie. Ruszy po chwili. Zawsze można się przeglądnąć na hamulcu w jakimś aucie bądź witrynie.
Długie – mijania są ok. Wiadomo LEDY więc punkt światła w szarości jest inny.
Oczywiście jak działają.... mi się zdarzyło, że jedna lampa faktycznie nie świeciła jak należy, czyli LEDy były przygaszone. To znaczy ten łuk pod okiem mijania w wersji dzienne zmienił natężenia na postojowe, a jak było postojowe to prawie w ogóle nic nie świeciło. Ale chyba to raczej rzadki przypadek, żeby te LEDy padły na gwarancji. Oby nie padały te światła bo koszt.... <płacze>
A co do przełączeń, mazda nie ma tak, że w deszcz włączają sie tylne LEDY albo mijania czyli funkcja czujnik deszczu nie jest podpięta pod czujnik świateł.
Chyba gdzieś w audi tak jest, bo mają LEDY w deszcz przód tył.
Avatar użytkownika
 
Od: 12 maja 2015, 10:41
Posty: 50 (0/1)
Skąd: pomorskie
Auto: CX5'15 2.2 150D AT SkyEnergy

Postprzez konrad1235 » 3 gru 2020, 17:51

Witam,

Dzisiaj pojawił mi się problem z LED-em dziennym, lewa strona świeci bardzo słabo i mruga. Zerknijcie proszę na link do poniższego filmiku i powiedzcie co o tym sądzicie, czy lampa do wymiany, regeneracji czy to raczej mały problem ?

https://youtu.be/DCYC4ml5I1M

Pozdrawiam
Konrad
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2011, 17:51
Posty: 120
Skąd: Niepołomice
Auto: Mazda CX-5 2.0 SKY-G 160 KM AWD MT SkyPASSION 2015r.

Postprzez kreska_ » 30 gru 2020, 13:21

konrad1235 napisał(a):
Dzisiaj pojawił mi się problem z LED-em dziennym, lewa strona świeci bardzo słabo i mruga


Koledzy przypominam że Mazda miała akcje serwisową na wymianę światel przednich. Powód wszelakie usterki wiązek Led do jazdy dziennej.
Mi padły ostatnie 3 diodki na końcu tzw łezki. Wtedy kontrolka światel i już nie dziallay adaptacyjne światła itd.
Wada uszczelek wytrąca się siarka i szlag trafia Ledy.

Zmienili obie lampy na nowe, problemu brak.


Mam jedno ALE. Nie jestem pewien czy to sugestia teraz po zmianie lamp, jednak wydaje mi się że na AUTO
i automatycznej zmianie długich światel nie wyglądało to tylko tak że przygaszal niektóre strefy, tylko gasił kontrolkę długich (niebieska).
Obecnie jak jade za kimś kontrolka świeci się cały czas, mimo sznura aut z naprzeciwka tak samo, dopiero wylacza zupełnie długie w mieście pod latarniami.
W innych wypadkach przygasza strefy (idealnie widać to przy mgle) jak już pisała koleżanka wyżej) ale niebieska kontrolka świeci się cały czas.
Od zmiany lamp już parę samochodów mi mrugalo jak jeździłem z automatem, wcześniej raczej wcale. Się zdziwili jak im pokazałem długie.
Jak u was działa tryb automatyczny w ruchu, za samochodem z przodu, przy autach z naprzeciwka?
Początkujący
 
Od: 4 sie 2020, 14:04
Posty: 17
Auto: mazda cx-5
skyactiv-D 2.2 175 km
2015 r.

Postprzez scifo » 30 gru 2020, 23:31

Jadący z naprzeciwka rzadko, ale zdarza się że mrugają. To raczej nadgorliwość. Odległość zbyt duża żebym oślepiał, ale szeryf poznaje z daleka że jadę na długich i pewnie ich nie wyłączę, więc musi mrugnąć. Sekundę przed jego mrugnięciem automat zdążył wyłączyć długie.
Nie mam świateł selektywnych.
Forumowicz
 
Od: 23 sty 2018, 22:22
Posty: 146 (0/5)
Auto: Mazda CX-5 2.0 165 KM 2018

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9