Trzeszczenia w przednich słupkach

(2012 – 2017) Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez ostach2 » 2 sty 2017, 22:27

Witam. Posiadam CX-5 od lata. Super auto, do tej pory nie znalazłem żadnej wady. Niestety z nadejściem niskich temperatur w granicach 0 pojawiły się uciążliwe trzeszczenia/ skrzypienia plastików na przednich słupkach. Mimo że gra muzyka, działa klimatyzacja można usłyszeć te skrzypienia. Jak przytrzymam ręką plastik na dole to skrzypienie ustępuje. Da dole słupka wyczuwam nieco luzu i plastik się trochę rusza. Jest to bardzo denerwujące zwłaszcza, że nie kupiłem zdezelowanego starego auta (to już w moim poprzednim kilkunastoletnim aucie nie było takich trzeszczeń) tylko nówkę za konkretne pieniądze. Zastanawiałem się czy to może nie wina zakładanych czujek do alarmu pod słupki ale pan z serwisu od razu powiedział że to raczej nie to, że plastiki mocowane są na zatrzaski i w ogóle gwarancja nie obejmuje takich rzeczy i ma prawo trzeszczeć...
Muszę się umówić chyba jednak do serwisu niech mi to sprawdzą bo jest zbyt irytujące. Czy ktoś z użytkowników zauważył podobny problem?
Pozdr
Początkujący
 
Od: 2 sty 2017, 22:08
Posty: 3

Postprzez piotrriv » 3 sty 2017, 09:03

Zdarzają się trzeszczenia na kocich łbach. załatwiłem to wciskając twardą dociętą na wymiar gąbkę rozporową.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2012, 20:52
Posty: 200 (3/3)
Auto: Była 323F, CX-5 I gen 2.0 MT.
Jest 2.5 II gen.

Postprzez mario-k » 3 sty 2017, 21:56

Kolego na tych plastikach powinny być przyklejone oryginalnie takie pasemka gabki które powodują ze nic nie trzeszczy.Prawdopodobnie jak montowali z alarmu te czujniki na slupkach to albo poobrywali ta gąbke albo uszkodzili tez noski w tych plastikach i Ci skrzypi.U mnie nic nie skrzypi ani nie jest luźne.Znając zycie to nie przyznają się do tego i temat musisz sam ogarną.Zdemontuj plastik i zobacz czy wszystko jest cale czy nie oberwane.POZDRAWIAM :)
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2010, 20:31
Posty: 462 (2/17)

Postprzez ostach2 » 4 sty 2017, 01:38

Dzięki za uwagi. Trochę się boję ich ruszać bo potem mi powiedzą że sam coś zepsułem. Najwidoczniej trzeba się umówić z serwisem. I najlepiej zażądać, że chcę być przy aucie gdy będą to sprawdzać (nie wiem czy będzie to możliwe bo chyba nie wszyscy lubią jak klienci im patrzą na ręce, lepiej by sobie siedział w poczekalni i co najwyżej pił kawę...)
Początkujący
 
Od: 2 sty 2017, 22:08
Posty: 3

Postprzez kaltam » 4 sty 2017, 13:14

Trzeba pamiętać by z plastikami robić w ciepłym garażu (samochód conajmniej musi spędzić jedną noc) albo gdy zrobi się powyżej 15 st.C. Akurat w cx5 plastiki demontuje się bardzo łatwo i nie potrzeba specjalistycznych narzędzi ale gdy są zimne to można pourywać zaczepy lub będą problemy ze spasowaniem.
Forumowicz
 
Od: 12 kwi 2015, 18:20
Posty: 49 (0/2)
Auto: Mazda CX5, 2.0 AT, SkyPASSION 2015

Postprzez Lukasz9584928 » 24 cze 2017, 22:52

Witam, mam mały problem z trzeszczeniem w okolicach przedniej szyby bądź słupków przednich. Nie mogę zlokalizować z którego miejsca wydobywa sie ten uciążliwy, trapiący mnie dźwięk. Próbowałem juz wszystkiego, rozbierałem słupki, podszybie i niestety poszukiwania bez skutków. Może miał ktoś podobny problem?
Początkujący
 
Od: 20 kwi 2017, 20:21
Posty: 5
Auto: Mazda CX5 2016 2,5l Benzyna
Automat

Postprzez halcho » 8 sie 2017, 08:50

Witam,
mam auto od stycznia i do tej pory nic nie trzeszczało. Teraz pojawił się denerwujący odgłos z okolic podszybia/deski rozdzielczej/słupków? nie mogę zlokalizować miejsca. Denerwuje mnie to, nie wiem czy serwis zajmie się takim tematem.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 23 lip 2017, 15:34
Posty: 12
Skąd: Kraków
Auto: Mazda CX 5, 2016, 2,0 Pb, AT, SkyEnergy, Soul Red

Postprzez Pabloss » 8 sie 2017, 09:40

tak zajmie się.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2014, 17:00
Posty: 428 (2/5)
Skąd: Jaworzno
Auto: Mazda CX-5 2.0 AT

Postprzez Lukasz9584928 » 11 sie 2017, 22:19

Jeśli chodzi o trzeszczenie w okolicach słupka to pogrzebalem na forum USA i udało mi sie rozwiązać problem.
Sprawę mozna załatwić w kilka minut. Trzeba zdemontować plastik podszybia, następnie odkręcić metalowa belke która znajduje sie pod nim, nasmarować smarem wszystkie śruby, skręcić i po sprawie. Powodzenia
Początkujący
 
Od: 20 kwi 2017, 20:21
Posty: 5
Auto: Mazda CX5 2016 2,5l Benzyna
Automat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9