Pękająca przednia szyba

(2012 – 2017) Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez felix_zabrze » 11 mar 2015, 00:11

Raczej Mazda odmówi w ramach gwarancji ponieważ po rysie poszedł odprysk z szyby... ale ciekawostka na zakrętach rysa poszła dalej co daje do myślenia w sprawie sztywności nadwozia :) szkoda że te szyby są takie słabe – bo to ogólnie fajne auto :)
Załączniki
szyba.jpg
felix_zabrze
 

Postprzez J@K » 12 mar 2015, 18:31

No to i ja się zapiszę do klubu pękających szyb. Prędkość 20 km/h w korku. Nawet nie było słychać uderzenia tylko taki dżwięk jakby ktoś nożem po szybie przejechał. Narazie zgłosiłem w ASO i czekam czy uznają. Linia pęknięcia nie posiada żadnych śladów uderzenia a rysa wychodzi spod uszczelki. Bryka jeszcze roku nie ma, 13000 tys na liczniku i taki bonus mi się trafił.
Załączniki
DSC_9744a.JPG
DSC_9745a.JPG
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 sty 2010, 12:47
Posty: 186 (1/3)
Skąd: Radom
Auto: Mazda CX5 SKYMOTION, 2,0 SKYACTIV-G 165KM deep crystal blue 2014

TESTOWANO:
Mazda 6 2.0 147KM 2006 GY Phantom Blue

Opel Astra III Kombi 1.7CDTI 100KM 2004 H Silver Arrow

Postprzez felix_zabrze » 12 mar 2015, 22:11

J@K napisał(a):No to i ja się zapiszę do klubu pękających szyb. Prędkość 20 km/h w korku. Nawet nie było słychać uderzenia tylko taki dżwięk jakby ktoś nożem po szybie przejechał. Narazie zgłosiłem w ASO i czekam czy uznają. Linia pęknięcia nie posiada żadnych śladów uderzenia a rysa wychodzi spod uszczelki. Bryka jeszcze roku nie ma, 13000 tys na liczniku i taki bonus mi się trafił.
Podobnie jak u nas, tylko bez odprysku... powinni uznać!!! 13tysi i tak długo szyba wytrzymała... My musimy załatwiać z polisy AC :( w sumie mamy dobrą polisę na szyby z polecenia Mazdy :)
felix_zabrze
 

Postprzez Krzychu-014 » 20 mar 2015, 08:57

Witam.
Mi też pękła szyba-dokładnie w walentynki <serduszka> przy przebiegu 7.000 km. Krecha poszła od samej góry przez czujnik na szybie, tyle, że raczej było to od uderzenia kamyka. Do ASO nawet nie jechałem a bojąc się, że przy wymianie uszkodzą mi deskę rozdrzielczą, albo dach mi zacznie rdzewieć od targania szyby (uszkodzenia powłoki lakierniczej przy wyciąganiu szyby) to postanowiłem, że ją skleję. I udało się. minęło już 1,5 miesiąca – widać tylko drobną, cieniutką ryskę -a pęknięcie nie idzie dalej. Polecam tą metodę jako alternatywną. Wymienić szybę zawsze można. Przy klejeniu nie koszty są niewielkie a ustrka usunięta w 1 godzinkę. <spoko>
Początkujący
 
Od: 26 wrz 2014, 11:46
Posty: 7 (0/2)
Auto: Mazda CX-60 ,2022, Takumi.
Wcześniej dwie CX-5

Postprzez mario-k » 21 mar 2015, 14:57

To kolego wrzuc zdjecie jak to wyglada?
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2010, 20:31
Posty: 462 (2/17)

Postprzez J@K » 21 mar 2015, 20:32

U mnie reklamacja uznana. Troszkę to trwało ale dostałem potwierdzenie i we wtorek wymiana. Serwis mazdy w Radomiu stanął na wysokości zadania i temat został pozytywnie rozpatrzony w centrali. Natomiast powód pęknięcia? Pewnie nigdy się nie dowiem :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 sty 2010, 12:47
Posty: 186 (1/3)
Skąd: Radom
Auto: Mazda CX5 SKYMOTION, 2,0 SKYACTIV-G 165KM deep crystal blue 2014

TESTOWANO:
Mazda 6 2.0 147KM 2006 GY Phantom Blue

Opel Astra III Kombi 1.7CDTI 100KM 2004 H Silver Arrow

Postprzez marcx5n » 12 kwi 2015, 12:08

Witajcie,
niestety ja też dołączyłem do klubu pękającej szyby czołowej w CX-5.
Autko nie ma nawet 5 tys km wykręcone. Kupione w Szczecinie w czerwcu ubiegłego roku.

Jak pękła szyba... magicznie...
Wieczorem pęknięcia nie ma, a rano jest i to fantazyjne.
Żadnego kamienia, żadnej jazdy... nawet mewa nie narobiła.
Dziwne, że problem jest od kilku lat, a Mazda dalej wypuszcza CX-5 z tą wadą konstrukcyjną.

Zobaczymy jak będzie z wymianą gwarancyjną.
Pozdr
Marcin
Załączniki
FOT8B2E.png
FOT520C.png
FOTB5BA.png
FOTD4EB.png
marcx5n
 

Postprzez Krzychu-014 » 16 kwi 2015, 07:47

Blixten napisał(a):
piotrw napisał(a):Wielkie dzięki! Świetne są te linki, które mi podesłałeś. Widzę, że ten problem jest dość częsty i Mazda doskonale wie, że z szybami w CX5 coś jest nie tak. Na pewną użyję tych informacji jako argumentów w rozmowie z serwisem.


Jeszcze jeden link, tym razem ze zdjęciem (raport 6):
http://cars.uk.msn.com/reviews/mazda-cx-5-22d-sport-nav-auto-long-term-test-review

Może wrzucisz na forum zdjęcie jak pękła Twoja szyba ?
Witaj.
Niestety u Ciebie bez wymiany się nie obejdzie. Ja po sklejeniu przejechałem już 3 tyś k. i jest ok. nie dość, że nic nie widać, to pęknięcie się nie posuwa. A pęknięcie było konkretne- wychodziło ok 10 cm poza czujniki na szybie. Nie posidam fotek z pęknięcia a fotki po skeljeniu nic nie pokarzą. Musiłbym je robić przez mikroskop :D
Początkujący
 
Od: 26 wrz 2014, 11:46
Posty: 7 (0/2)
Auto: Mazda CX-60 ,2022, Takumi.
Wcześniej dwie CX-5

Postprzez marcx5n » 11 maja 2015, 08:22

Witajcie
Szyba wymieniona z AC. Szkoda mi było czasu (3 tygodnie auto było w ASO :–(( )
Mazda Motor Logistics Europe sp. z o.o. Oddział w Polsce to jedna wielka ściema...
Na stronie możecie nie szukać numeru telefonu BO NIE MA !!
Pisanie na kontakt e-mail: mmpol-kontakt@mazdaeur.com – mija się z celem, bo nie odpisują (odpowiedzialność rozmyta, skrzynkę obsługuje nie wiadomo kto, dopiero po telefonie po 3 tygodniach i stosownym opier... raczyli odpisać).

Telefon do MMLE w Polsce: + 48-22-318-19-73.

Oczywiście wada fabryczna, do której MMLE odział w Polsce ze względu na statystyki się nie przyzna (połączona wada konstrukcyjna z wadą materiałową i technologiczną).
Lepiej stracić klientów, niż uderzyć się w pierś i przyznać do fuszerki.
Powody pęknięcia szyby postępującego od krawędzi.
1. kiepska jakościowo szyba (normy wytrzymałościowe Mazda do dzisiaj nie podała)
2. za mało kleju (nałożonego przez automat, zobaczymy czy serwis ASO lepiej położył)
3. za duże obciążenia przenoszone na szybę w efekcie pkt. 2.
Te trzy pkt sprawiają, że jakiekolwiek pacnięcie większej muchy w punkcie krytycznym może zakończyć się pęknięciem szyby.
Szyba w CX-5 jest elementem konstrukcji nośnej !! W efekcie naprężeń przekraczających dozwolone normy byle g ją zniszczy (o naprężeniach świadczy postępujące pęknięcie szyby – postępująca szczelina).

Co do ASO – odradzam Szczecin !!
Odprysków na szybie SERWIS ASO MAZDA KOZŁOWSKI w Szczecinie szukał z MIKROSKOPEM.
Wszystko, żeby tylko nie uznać reklamacji. Wciskanie kitów, kręcenie, granie na zwłokę, szkoda czasu.
Żałuję, że zostawiłam tam auto do naprawy.
Przy wyjmowaniu szyby zniszczyli ją w sposób uniemożliwiający dochodzenie swoich praw w sądzie.
Jeżeli zdarzy Wam się taki przypadek, radzę pokazać auto w ASO – niech sobie porobią zdjęcia i zabrać,
jeżeli Mazda odmówi gwarancji a jesteście pewni szyby polecam ekspertyzę w laboratorium mechanoskopii. np. http://laboratorium.policja.waw.pl/wai/ ... kopia.html

Oczywiście dużo zależy od ASO (ale ASO zależy na statystykach tak samo jak oddziałowi MML w Polsce).
Ich krótkowzroczne działania szkodzą marce – ale to problem korporacji Mazda i jej właścicieli.


Kilka ciekawych informacji:
Wymagania jakościowe dla szyb samochodowych według normy amerykańskiej
http://www.swiat-szkla.pl/kontakt/5329- ... skiej.html
Podstawy prawne homologacji typu oszkleń bezpiecznych
http://www.swiat-szkla.pl/kontakt/2510- ... znych.html
Załączniki
fant 1.png
podobno tu jest odprysk... tyle, że na zdjęciu żadnego odprysku NIE MA, palpitacyjnie (ołówkowo/długopisowo również) ASO i Mazda wprowadzają nowe standardy wykrywania odprysków – z mikroskopem
fant 2bis.png
prawie cały okaz, w pomniejszonej rozdzielczości
fant4.png
jedyny odprysk jaki został znaleziony przez ASO na szybie, znajduje się 0,5 cm od szczeliny !!
Odprysk powinien zawierać się w szczelinie, żeby był przyczyną pęknięcia liniowego, szczelina powinna podążać najkrótszą drogą do krawędzi szyby (uwzględniając naprężenia oraz wady i uszkodzenia materiału).
marcx5n
 

Postprzez ArkoPol » 29 maja 2015, 21:54

Naprawdę wielka szkoda, że trzeba użerać się z ASO, żeby naprawili coś na gwarancji. Zupełnie jakby nie byli świadomi, że dają złe świadectwo firmie. Takie sprawy chyba trzeba zgłaszać do telewizji i najlepiej jeździć mając ciągle włączoną kamerkę.

Jest też taka opcja, żeby omijać ASO i korzystać z nieautoryzowanych serwisów, które zajmują się wymianą szyb i pamiętać o AC na szyby.
ArkoPol
 

Postprzez Krzychu-014 » 1 cze 2015, 14:48

Witam ponownie w wątku pękniętej przedniej szyby.
Jak pisałem wczesniej w walentynki 2015 pękła mi szyba. Skleiłej ją i tak 3 miesiące jeździłem. Niestety po tym czasie krecha "idzie dalej". Kleiłem ją juz dwukrotnie. Boję się uszkodzeń przy wymianie szyby, dlatego jeszcze jej nie wymieniłem. Ale widzę, że ten moment zbiża się nieuchronnie. Nawiasem mówiąc w innych samochodach sklejona szyba już nie pracuje i nie peka dalej.....w CX5 niestety jest innaczej.
Początkujący
 
Od: 26 wrz 2014, 11:46
Posty: 7 (0/2)
Auto: Mazda CX-60 ,2022, Takumi.
Wcześniej dwie CX-5

Postprzez rommax » 27 lip 2015, 10:55

m

Dopisano 27 lip 2015, 11:43:

Witam , w mojej Mazdzie CX5 , rocznik 2014, też pękła przednia szyba od góry , auto stało w garażu . W serwisie wmawiają mi , że to był kamyk , lecz moim zdaniem jest to wada fabryczna . Należało by tą sprawę nagłośnić bo jak widzę tych pękających szyb jest więcej .
Załączniki
mazda.jpg
rommax
 

Postprzez Pabloss » 31 lip 2015, 23:02

rommax i co dalej z twoją szybą --- uznali ci naprawę gwarancyjną ??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2014, 17:00
Posty: 428 (2/5)
Skąd: Jaworzno
Auto: Mazda CX-5 2.0 AT

Postprzez rommax » 4 sie 2015, 18:07

szybę wymieniłem z polisy ac rommax
rommax
 

Postprzez marcx5n » 19 sie 2015, 12:13

Witajcie.

Aktualizacja tematu...
Szybę wymieniłem w maju 2015 z AC.
Szybę zabrałem z warsztatu.
Przy wymianie na szybie pojawiły się pęknięcia symetryczne do roszczonego wynikające z naprężeń przy zdejmowaniu.

Po burzliwej dyskusji Mazda Motor Poland – Mazda zdecydowała się na cytuję "jednorazowy gest handlowy" i zwrot kosztów wymiany szyby z AC.

MAZDA NIE UZNAŁA NAPRAWY GWARANCYJNEJ !!
...ale pewnie jeszcze uzna ;–)

Zawaliło oczywiście ASO Mazda Kozłowski – ze Szczecina, któremu bardziej zależało na statystykach niż na zadowolonym kliencie (w żadnym wypadku ASO do błędu lub nieuczciwego postępowania wobec klienta się nie przyzna, każdą rozmowę najlepiej nagrywać ;–)

Generalnie – wymiana w ASO, wiąże się z uszkodzeniem innych elementów.
Wynika to z małego doświadczenia w porównaniu do firm, które zajmują się tylko i wyłącznie wymianą szyb.

Mi w Mazda Kozłowski załatwili deskę rozdzielczą. Niestety odbierała żona, nie zwróciła uwagi.
Koszt deski 1500 + wymiana (tego się nie naprawia).
Oczywiście już nie w tym ASO.

To tyle.
Nie poddawajcie tematu bez walki, niestety w CX-5 jest fabryczna wada konstrukcyjna !!
Jeżeli jesteście pewni, że nie dostaliście kamieniem (normy wytrzymałości szyby na uszkodzenia są zawarte w oznaczeniu po stronie kierowcy, normy są po angielsku) – ergo, zabrać szybę (skoro nie uznano naprawy gwarancyjnej) i do laboratorium mechanoskopii na balistykę i nagłośnić temat.

Pozdr
Marcin
marcx5n
 

Postprzez glx » 16 wrz 2015, 16:17

Mi dzisiaj też się przytrafił ten problem. Wsiadam rano do auta a tam spod czujników wystaje peknięcie na około 7cm kierujace sie w strone kierowcy. Byłem w ASO, już umówiłem się na wymiane z ubezpieczenia ale jak czytam w/w przypadki to jutro znów jadę jutro z rana się kłócić.

[...]

Dziś byłem w serwisie i pan z obsługi serwisu tez stwierdził, że nie ma żadnego uderzenia od kamienia etc. Początek pęknięcia jest pod uszczelką i biegnie w stronę środka szyby. Złożyłem reklamacje i czekam na odpowiedź Mazdy czy uznają to na gwarancji. Przy okazji zleciłem równiez poprawienie drgającej maski i lusterek przy wyższych prędkościach....

[22.09.2015]

Dostałem dziś telefon z serwisu, że Mazda uznaje reklamację, ale jako że auto jest starsze niż 12mcy (a szyba jest objęta włąsnie 12 miesięczną gwarancją) to moga pokryć 70% kosztów zwiazanych z zakupem i wymianą szyby przez serwis. Na mnie ma spocząć 30% kosztów – czyli wg wyliczeń serwisu ~230Euro (mieszkam w Niemczech i tu auto było kupione). Troche to było mi nie na rękę, ponieważ gdybym wymieniał szybę z "AC" to kosytowao by mnie to 150Euro. Dodzwoniłem się jeszcze na ogolnodostepny numer serwisowy Mazdy na Niemcy, i w rozmowie z bardzo miłą panią wyraziłem swoje rozczarowanie. Powiedziałem, że wiem o wielu innych identycznych przydapkach i Pani obiecała przekazanie tych informacji do ponownego rozpatrzenia.

[23.09.2015]
Dziś rano odstawiłem CX5 na serwis. Zleciłem naprawe z ubezpieczenia, bo mam zapłacic "tylko" 150Euro – trudno się mówi. Auto do odbioru na jutro [bo akurat mi się nie spieszy a lepiej żeby oni tez nie robili tego w pośpiechu], dodatkowo z poprawionymi lusterkami i maską.
Po południu dostaję telefon od miłej Pani z Serwisu Centralnego z którą rozmawiałem wczoraj – NIESPODZIANKA – Mazda pokryje 100% kwoty. Sami już się skontaktowali z warsztatem gdzie stoi moja CX5 i anulowali wniosek o pokrycie kosztów z ubezpieczenia.

[24.09.2015]
Auto odebrane. Szyba wymieniona, deska rozdzielcza nie zniszczona. Wszystko jest OK.

DA SIĘ? DA! <jupi> jestem szczęśliwy.
Załączniki
IMG_2650.JPG
peknieta szyba
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 maja 2014, 22:35
Posty: 14
Skąd: skądinąd
Auto: Mazda CX-5
2.2D AT 175KM AWD

Mini Cooper R56
122KM

Postprzez maryousz » 27 gru 2015, 12:24

czy w roczniku 2015 po liftingu też komuś pękła szyba?
maryousz
 

Postprzez Adi6JS » 16 sty 2016, 08:20

Dobre pytanie... u mnie na razie wszystko Ok
Avatar użytkownika
 
Od: 12 maja 2015, 10:41
Posty: 50 (0/1)
Skąd: pomorskie
Auto: CX5'15 2.2 150D AT SkyEnergy

Postprzez kaltam » 17 sty 2016, 09:30

Nic nie widać. Oby tak dalej – samochód mam od kwietnia 2015.
Forumowicz
 
Od: 12 kwi 2015, 18:20
Posty: 49 (0/2)
Auto: Mazda CX5, 2.0 AT, SkyPASSION 2015

Postprzez Kriszo » 22 lut 2016, 17:29

Witam.
Dzisiaj rano wsiadam do mojego auta (stało cały weekend w garażu ) ,a tam co ,patrzę i oczom nie wierze,a tam na przedniej szybie k...a pęknięcie od dolnego prawego rogu idące z pod uszczelki w kierunku czujników pod lusterkiem wstecznym.Po przejechaniu paru kilometrów,pęknięcie idzie w górę i lewą stronę.Auto za 150tyś , a szyba sobie pęka w garażu,porażka.Dodam że auto jest z marca 2015 po faceliftingu,nakręcone 9000km.Dopiero w przyszły piątek podjadę do serwisu w Gdyni BMG Gaworowski i zobaczę jakie zajmą stanowisko.Zakończę krótko,załamka jak sobie pomyśle,jakiej trzeba ingerencji aby wymienić szybę.
pozdrawiam Krzysztof
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 maja 2014, 21:36
Posty: 68 (1/1)
Auto: Mazda CX-5.SkyPASSION.2.0 benzyna.160 PS,AWD.Skrzynia AT.2015r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9