Pękająca przednia szyba

(2012 – 2017) Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Humerus » 27 maja 2012, 10:48

Mam klopot. Pekala perzednia szyba, pekniecie zaczyna sie od samej gory- nad czujnikami i dzie przez czujniki i zawija w strone kierowcy. na 100% nie bylo uderzenia. samochod stal 3dni na strzezonym monitorowanym parkingu, po powrocie zauwazylem pekniecie. Nie dam glowy ze go wczesniej nie bylo np. na wys czujnikow ale raczej nic takiego nie zauwazylem a dosc czesto moje samochod.
Dzwonilem do serwisu, mam sie pokazac w srode :(:(:(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 sty 2007, 22:49
Posty: 66
Auto: Mazda 6 kombi 2.0 diesel 136km => CX 5 SkyPassion 2.0 MT 160km => CX9 3.7 V6 277 :)

Postprzez Humerus » 2 cze 2012, 17:49

jestem juz po wizycie w aso. zrobiono zdj i po konsultacjach stwierdzono ze winny byl kamien.... troche to dziwne bo pekniecie idzie od samuej gory od uszczelki. jak znajde chwile wrzuce zdj. tak czy owak szybe musialem zamowic. umowiony jestem na wymiane w srode... poki co zostaje ac :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 sty 2007, 22:49
Posty: 66
Auto: Mazda 6 kombi 2.0 diesel 136km => CX 5 SkyPassion 2.0 MT 160km => CX9 3.7 V6 277 :)

Postprzez piotrw » 27 gru 2013, 22:30

Witam
Mam pytanie do osób, u których pękła przednia szyba w ich CX 5 (chyba Hilda miała kiedyś taki problem)
Sprawa dotyczy czy ich uszkodzenia były rzeczywiście spore i mogły spowodować pęknięcie szyby – byłbym wdzięczny za foto. Mnie w dniu dzisiejszym w trakcie jazdy z prędkością ok 30 km/h przy pustej ulicy nagle pękła przednia szyba. Pojechałem do dealera, który stwierdził, że jest uszkodzenie poniżej wycieraczek. Rzeczywiście jakiś drobniuteńki ubytek jest (nie wiem jakim cudem bo nic nie uderzyło, a ponadto jest to już poniżej linii maski). Oczywiście twierdzi, że wymiana gwarancyjna nie zostanie uznana. Miałem już kilka samochodów i wiele uszkodzeń szyb, ale nigdy nie pękały, a tu natomiast potrzeba jest niemal lupa do znalezienia uszkodzenia, a pół szyby jest pęknięte. Podejrzewam, że jakość tych szyb jest kiepska i pękają przy byle małym kamyczku. Zapewne czeka mnie mała "wojna" z Mazdą, ale za te pieniądze które płacimy za te auta chyba mamy prawo oczekiwać jakości. Jeszcze raz zaznaczam, że moje uszkodzenie szyby jest niemalże niewidoczne i powierzchowne!!! Będę wdzięczny za spostrzeżenia innych użytkowników, u których szyby "poleciały".
Początkujący
 
Od: 27 kwi 2013, 09:03
Posty: 9
Auto: Mazda CX 5 Sky Energy r. prod. 2013

Postprzez Auto-mania-Q » 28 gru 2013, 13:19

W jakimś czasopiśmie robili test długodystansowy CX5 i też pękła przednia szyba.
Załączniki
WP_20131228_001.jpg
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 29 lis 2013, 12:15
Posty: 24 (22/1)
Skąd: Polska
Auto: Mazda CX5 2014 Skyactiv-D 2.2 175 AT SkyPassion Crystal White Pearl

Postprzez piotrw » 28 gru 2013, 15:29

Dzięki za artykuł. Nie kwestionuje, że kamień może uszkodzić szybę, a ta pęknie tylko w moim przypadku jest to tak mikroskopijny odprysk, że nawet na foto nie bardzo widać (chciałem wrzucić fotę na forum). Uważam, że albo w procesie produkcyjnym szyb coś zawalono, albo filozofia KODO to jedna wielka ściema i producent oszczędza na materiałach.
Początkujący
 
Od: 27 kwi 2013, 09:03
Posty: 9
Auto: Mazda CX 5 Sky Energy r. prod. 2013

Postprzez Blixten » 28 gru 2013, 21:30

Moja sztuka jeszcze na parkingu u dealera (czeka na wyprzedaż rocznika) i mam nadzieję nie doświadczyć takich kłopotów, ale... Twoja pęknięta przednia szyba nie wydaje się odosobnionym przypadkiem.... :(

http://www.mazdaforum.com/forum/mazda-cx-5-54/cracked-windshield-2014-cx-5-grand-touring-w-smart-city-brake-support-system-31837/
http://www.ozmazda.com/board/index.php/topic/16761-cx5-windscreens/
http://www.mazdaforum.com/forum/mazda-cx-5-54/poor-windshield-31255/page2/

W ostatnim linku znajdziesz taki wpis:
The dealer agreed to replace the windshield under warranty, because the crack originated from the top center of the windshield and the car had only 1900 miles. They ordered a replacement and mentioned that there is a backlog, but scheduled installation for July 10th.


Moim zdaniem, jeśli nie widać śladu uderzenia kamienia, to ja bym reklamował i walczył z Mazdą....

Czyżby szyba "SKYACTIVE" w CX-5 była bardziej delikatna i przez to bardziej podatna na pęknięcia niż w innych samochodach <co?>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2013, 12:28
Posty: 126 (10/7)
Auto: CX-5 Passion 2.0 G AT

Postprzez piotrw » 28 gru 2013, 23:07

Wielkie dzięki! Świetne są te linki, które mi podesłałeś. Widzę, że ten problem jest dość częsty i Mazda doskonale wie, że z szybami w CX5 coś jest nie tak. Na pewną użyję tych informacji jako argumentów w rozmowie z serwisem.
Początkujący
 
Od: 27 kwi 2013, 09:03
Posty: 9
Auto: Mazda CX 5 Sky Energy r. prod. 2013

Postprzez Blixten » 1 sty 2014, 22:23

piotrw napisał(a):Wielkie dzięki! Świetne są te linki, które mi podesłałeś. Widzę, że ten problem jest dość częsty i Mazda doskonale wie, że z szybami w CX5 coś jest nie tak. Na pewną użyję tych informacji jako argumentów w rozmowie z serwisem.


Jeszcze jeden link, tym razem ze zdjęciem (raport 6):
http://cars.uk.msn.com/reviews/mazda-cx-5-22d-sport-nav-auto-long-term-test-review

Może wrzucisz na forum zdjęcie jak pękła Twoja szyba ?
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2013, 12:28
Posty: 126 (10/7)
Auto: CX-5 Passion 2.0 G AT

Postprzez piotrw » 8 sty 2014, 13:48

Zgłębiając temat pękających szyb coraz bardziej nabieram przekonania, że to jest słaby punkt CX5.
Przesyłam zdjęcie mojej szyby (przepraszam za kiepską jakość)
Załączniki
Mazda 1.JPG
Mazda.JPG
Początkujący
 
Od: 27 kwi 2013, 09:03
Posty: 9
Auto: Mazda CX 5 Sky Energy r. prod. 2013

Postprzez Blixten » 8 sty 2014, 14:24

Wczoraj przy odbiorze swojej CX-5 zapytałem dealera: skoro już kupiłem, odbieram, proszę mi powiedzieć czy mam się obawiać pękania szyby przedniej, czy mieliście już takie przypadki ? Odpowiedź twierdząca: NIE. Natomiast, przy odbiorze ubezpieczenia (PZU) zapytałem czy obejmuje wymianę szyby w przypadku jej pęknięcia. TAK, z polisy AC.... <nie>
Ostatnio edytowano 8 sty 2014, 14:30 przez Blixten, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2013, 12:28
Posty: 126 (10/7)
Auto: CX-5 Passion 2.0 G AT

Postprzez fomicz » 8 sty 2014, 14:29

Niektóre ubezpieczalnie mają pakiet 'szyby', wtedy wymiana z AC ale bez zmiany stawki i zniżek.

Blixten napisał(a):Wczoraj odebrałem swoją CX-5.

Gratuluję :)
Tomek

Obrazek
Forumowicz
 
Od: 25 maja 2006, 14:15
Posty: 192 (1/2)
Skąd: Brodnica
Auto: CX-5 SkyEnergy 2.0 160 PSI AT

Postprzez piotrw » 8 sty 2014, 16:56

Witam
Jasne, że wymienić można szybę z polisy AC tylko prawdę mówiąc płacisz za to później poprzez wyższe składki ( i zapewne u mnie tak się to też skończy). Ja chcę zwrócić uwagę wszystkich użytkowników CX 5, że jednak z tą przednią szybą jest coś nie tak o czym świadczą doniesienia z forów w innych krajach. Na forum amerykańskim wyczytałem, że kilka tygodni po wymianie pierwszej szyby ponownie pękła następna, a to już chyba nie jest normalne. Poza tym w ostatnim linku, który otrzymałem użytkownik pisze, że opuścił samochód na parkingu z całą szybą, a jak wrócił i ruszył -bach pękła. Mazda będzie robić wszystko, aby nie przyznać się do "skuchy".
Początkujący
 
Od: 27 kwi 2013, 09:03
Posty: 9
Auto: Mazda CX 5 Sky Energy r. prod. 2013

Postprzez Auto-mania-Q » 9 sty 2014, 11:04

kolejny artykuł o pękniętym windscreenie
http://www.whatcar.com/car-news/mazda-c ... em/1217518

Z tego co czytałem na zagranicznych stronach szyby w CX5 najczęściej pękają od dołu
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 29 lis 2013, 12:15
Posty: 24 (22/1)
Skąd: Polska
Auto: Mazda CX5 2014 Skyactiv-D 2.2 175 AT SkyPassion Crystal White Pearl

Postprzez zdzislaw1955 » 9 sty 2014, 12:34

Myślę, że problem leży w "miękkim" nadwoziu. Przy braku sztywnego podszybia , szyba "pracuje", a problem może się nasilać podczas dużej róznicy temperatur.
Ja , jesli w moim aucie problem wystąpi i nie bedzie widać ewidentnie uderzenia nie odpuszczę!
Początkujący
 
Od: 5 sty 2014, 18:47
Posty: 24 (0/2)
Auto: CX 5
2013 2.0 automat 4x4 SkyEnergy
Soul Red

Postprzez Blixten » 9 sty 2014, 13:17

zdzislaw1955 napisał(a):Ja , jesli w moim aucie problem wystąpi i nie bedzie widać ewidentnie uderzenia nie odpuszczę!

W takiej sytuacji właśnie Mazda Poland powinna zachować się fair i wymieniać na własny koszt. Jeśli nie podejdą do tego problemu uczciwie i handlowo, to m.in. przez opinie właścicieli na tym forum będą mieli mniej chętnych na CX-5.

P.S. Problem w jakiejś skali występuje na pewno, ale osobiście martwi mnie okres dostawy nowej szyby... :|
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2013, 12:28
Posty: 126 (10/7)
Auto: CX-5 Passion 2.0 G AT

Postprzez zdzislaw1955 » 9 sty 2014, 16:45

No do tego,że części długo idą powinniśmy się przyzwyczaić, ale za to mamy pewność że są to oryginały. Większy problem będą mieli dealerzy gdyż jeśli problem (szyba) leży po ich stronie to auto z pękniętą szybą nie może uczestniczyć w ruchu bo jest niesprawne – dealer nie mogąc zapewnic części musi zapewnić auto zastępcze (zakładam ze uszkodzenie było z winy producenta) i nie dać się robić w trąbę, jak ta pani w odnosniku która do ciągnięcia przyczepy z kucami dostała fiestę!
Początkujący
 
Od: 5 sty 2014, 18:47
Posty: 24 (0/2)
Auto: CX 5
2013 2.0 automat 4x4 SkyEnergy
Soul Red

Postprzez piotrw » 10 sty 2014, 22:22

Witam
Wczoraj dostałem telefon od dealera z wiadomością, że Mazda uznała moje roszczenia i dzisiaj rano odstawiłem samochód do ASO. Od dnia zgłoszenia reklamacji do wymiany upłynęły równe 2 tygodnie. Prawdę mówiąc to muszę nadmienić, że na pewno w pomyślnym załatwieniu sprawy pomógł mi dealer (Voyager Club – Poznań). Mam nadzieję, że podobna sytuacja się już nie powtórzy, ale radzę wszystkim użytkownikom CX 5 uważnie oglądać przednią szybę bo to naprawę słaby punkt tego jakby nie patrzeć super autka.
PS. podobno jeśli zgłosi się w ASO szybę do wymiany to policja nie ma prawa dać nam mandatu za pękniętą szybę – informacja z ASO.
Początkujący
 
Od: 27 kwi 2013, 09:03
Posty: 9
Auto: Mazda CX 5 Sky Energy r. prod. 2013

Postprzez zdzislaw1955 » 11 sty 2014, 14:00

"Gratuluję" wiedzy pracownikowi ASO – pęknięta szyba = zabrany dowód rejestracyjny. Przerabiałem to w swoim Mitsubishi. Spróbujcie przejść badania techniczne z taka szybą – oczywiscie w uczciwej stacji kontroli.
Początkujący
 
Od: 5 sty 2014, 18:47
Posty: 24 (0/2)
Auto: CX 5
2013 2.0 automat 4x4 SkyEnergy
Soul Red

Postprzez felix_zabrze » 10 mar 2015, 12:47

No i pękła... nie upłynął rok od zakupu :( jakieś sugestie jak działać z serwisem??? na pewno będą szukać innej przyczyny... chciałbym sprawę nagłośnić – czy ktoś korzystał z rzeczoznawcy bo serwis nie uznał szyby na gwarancji??? rysa poleciała od dołu z pod podszybia... szlag trafia w aucie za prawie 150tyś nie powinno to się zdarzyć!!! no i auto uziemione na 2-3 tyg. bo szyb nie ma podobno w całej europie i to niby informacja z magazynu w Belgii... czy to prawda nie wiem, nie dostałem odpowiedzi z Mazdy z centrali :) dbają o klienta żeby się nie denerwował :) ciekawe ile wymienili szyb w Polsce od początku produkcji? pozdrawiam

Dopisano 10 mar 2015, 11:54:

Blixten napisał(a):Wczoraj przy odbiorze swojej CX-5 zapytałem dealera: skoro już kupiłem, odbieram, proszę mi powiedzieć czy mam się obawiać pękania szyby przedniej, czy mieliście już takie przypadki ? Odpowiedź twierdząca: NIE. Natomiast, przy odbiorze ubezpieczenia (PZU) zapytałem czy obejmuje wymianę szyby w przypadku jej pęknięcia. TAK, z polisy AC.... <nie>


Zadałem to samo pytanie... polecili mi ubezpieczyć szybę i zniżki :) i tak zrobiłem... ale od tego w tym przypadku jest gwarancja i assistance (auto zastępcze) itd.

Dopisano 10 mar 2015, 11:59:

zamieszczę jutro fotki... tak myślę czy to nie temat dla Turbo Kamery :)
felix_zabrze
 

Postprzez Marianek » 10 mar 2015, 21:19

Byłeś w ASO ? Zgłaszałeś już pękniecie szyby? ktoś spuścił Ciebie już na drzewo?
Nagłaśniać? kto posłucha, TVN Turbo spuści Ciebie na drzewo ( nie odpiszą ani słowa) .
Najpierw zgłoś do ASO jak oleją do MMP jak oleją nagłaśniaj, nie widz zaraz czarnowidztwa, chyba że Twoje ASO jest do przysłowiowej <dupa> , a są takie to jedz do innego.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9