Stuki i szarpanie przy ruszaniu na gorącym silniku

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez yatta » 19 lip 2023, 16:02

cześć,

być może ktoś się spotkał z poniższym problemem, wydaje mi się, że to coś ze sprzęgłem,

na zimnym silniku wszystko jest OK, auto płynnie rusza, nie ma żadnych niepokojących hałasów itd, ale po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów przy ruszaniu zaczyna szarpać silnikiem i słychać stukanie, tak samo jak próbuję ruszyć z samego sprzęgła. dzieje się tak tylko przy ruszaniu na 1 lub wstecznym. Aby nie szarpało i nie stukalo, przy ruszaniu muszę dodać sporo gazu i powoli odejmować sprzęgło.

sama praca sprzęgła na zimnym jest OK, tarcza raczej nie jest zużyta bo wystarczy lekko puścić pedał sprzęgła i auto zaczyna toczyć się do przodu, nie jest tak, że łapie dopiero jak pedał jest już na górze itd, nie wiariują obroty, nie ślizga się nic, jest tylko taki problem jak opisałem i tylko po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów

przejrzałem wszystkie tematy w tej kategorii ale nic nie znalazłem, będę wdzięczny za rady

Mazda 3 2.0 120HP benzyna, 2014
przebieg 111K
Początkujący
 
Od: 22 mar 2013, 11:20
Posty: 10 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: GY 2.0 CD 2003r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323