Dźwięki w słupku B

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez bbp » 18 sie 2018, 12:08

Cześć

Od kliku miesięcy słyszę cykanie / pstrykanie w słupku B od strony kierowcy. Prosto do lewego ucha :). Coś jakby rozciągający się lub napinający metal. Dźwięki te występują przy przyśpieszaniu, hamowaniu i na wybojach. Najgorzej jest przy wolnej jeździe. Niezależnie od tego czy szyby lub drzwi są otwarte czy zamknięte.
W ASO Bołtowicz udawali, że nic nie słyszą. W ASO Nivette stwierdzili, że nie są w stanie zidentyfikować problemu, bo po rozebraniu słupka B wszystko wydaje się OK.

Przeszukałem różne fora Mazdy (także zagraniczne) i nic podobnego nie znalazłem.

Ktoś może miewa podobne objawy?
Początkujący
 
Od: 3 gru 2017, 14:45
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 2017, SkyActiv-G 120KM 6MT

Postprzez lukluk84 » 3 gru 2018, 17:21

Witam,

mialem ten sam problem, halas (trzepanie, telepanie nie wiem co jeszcze) dobiegajacy z obydwu slupkow.
Pojechalem do pierwszego lepszego dealera Mazdy gdzie stwierdzono nieprawidlowy montaz obudowy obydwu slupkow. Slupki zostaly rozmonotowane i zlozone od podstaw na nowo, problem zniknal.
Auto nabylem jako nowe we wrzesniu 2018, wade usunieto na gwarancji (auto wyprodukowane w Meksyku)

Probowales w innym serwisie Mazdy?
Daj znac czy udalo ci sie rozwiazac problem.
Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 17 paź 2018, 14:45
Posty: 2
Auto: Mazda 3 Hatchback 2.0 120km SkyMotion; 2018

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jerry1333 i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323