problem z kluczykiem

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez rossonero.acm3 » 21 lip 2018, 08:03

Witam serdecznie,

Założyłem nowy wątek ponieważ nie mogłem doszukać się odpowiedniego tematu na forum, jestem tu nowy i jeszcze nie do końca się odnalazłem. Mam natomiast problem i chciałbym się nim podzielić, a nuż ktoś coś wie na ten temat i miał podobny problem w swojej Mazdzie

Moją Mazdę kupiłem z Niemczech, była uderzona z boku ale już wszystko zostało naprawione i działa bez zarzutów, jest jednak jeden problem z którym na chwilę obecną nie umiem sobie poradzić. Mianowicie występuję jakiś problem z odczytaniem kluczyka przez system, utrudnia to bardzo odpalenie samochodu, moim zdaniem odpalenie samochodu powinno odbywać się w sposób, gdy nie muszę przykładać kluczyka na milimetr do guzika START, system wyświetla czerwoną ikonkę, że występuję problem związany z kluczykiem. Samochód odpala się po kilku razach i zawsze muszę zrobić tak : Otwieram samochód –> siadam –> wciskam na kluczyku zamknięcie, auto zamyka zamek, następnie otwarcie –> wciskam start i dopiero wtedy jest szansa odpalić samochód ale czasem tą czynność muszę powtórzyć 10x.. znajomy doradził mi wymianę baterii w kluczyku i faktycznie była rozładowana, jedyne co wyszło z wymiany baterii to to, że mogę auto otworzyć ze 100m a kluczyk jak nie był czytany przez system tak dalej nie jest czytany.. Nie wiem co robić, do kogo się z tym udać bo jest to dość uciążliwe. To jest moje pierwsze auto w którym nie używa się tradycyjnego kluczyka do stacyjki ale moim dość laickim zdaniem, auto powinno odpalać się od razu po wejściu i wciśnięciu guzika start a kluczyk mógłbym mieć głęboko w kieszeni.

Mam nadzieje, że w miarę przejrzyście opisałem problem i może jest tu ktoś, kto doradzi co mam zrobić z tym fantem..

Pozdrawiam
Załączniki
20180721_072400.jpg
Początkujący
 
Od: 21 lip 2018, 07:45
Posty: 1
Auto: Mazda 3 2014 – benzyna 2.0

Postprzez Arquiteto » 21 lip 2018, 23:03

Instrukcja Mazdy przewiduje odpalanie z kluczykiem przy guziku w przypadku rozładowania baterii. Skoro wymiana baterii nic nie dała to zapewne jest problem z wykrywaniem kluczyka wewnątrz. Obstawiam problem z anteną wewnętrzną. Masz system bezkluczykowego dostępu czy otwierasz z pilota?
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2016, 22:34
Posty: 40 (1/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 '18 HB, SkyPassion, 2.0 AT

Postprzez darrecki » 22 lip 2018, 13:53

Podłączenie forscana i skanowanie błędów może pomóc w diagnozie problemu.
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez Kremius » 14 sie 2018, 00:43

Co prawda u mnie nie było takiego komunikatu, bynajmniej nie zauważyłem.

Ale miałem problem z odpalaniem z przycisku i musiałem odpalać z kluczykiem przy przycisku, praktycznie wciskałem przycisk kluczykiem, później po zgaszeniu to samo i tak dalej i tak dalej.

Okazało się, że jakimś cudem antenka, która powinna "znajdować" kluczyć przy odpalaniu jest podłączona pod ten sam bezpiecznik co oświetlenie wnętrza.

Sprawdź czy bezpiecznik od immobilizera i wspomniany od podświetlenia jest OK

P.S powyższy problem był spowodowany przeze mnie – zrobiłem spięcie podczas pracy przy oświetleniu bagażnika i popaliłem trochę bezpieczników. Wymieniałem je jeden po drugim – poza tym od podświetlenia – nie chciałem aby znowu doszło do przepięcia. Pod koniec okazało się, że antenka była na tym samym bezpieczniku co lampka, kiedy już wszystko działało poza oświetleniem i właśnie antenką.
Forumowicz
 
Od: 27 kwi 2018, 17:35
Posty: 31 (2/0)
Auto: Mazda 3 2016 2.0 155KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323