Kostka od czujników parkowania

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez mariuszm138 » 18 gru 2017, 12:30

Witam wszystkich,
Od soboty jestem szczęśliwym posiadaczem Mazdy 3 2016 r.

Jest tylko mały problem ze sprzedającym z tego co mi opowiadał że sam wypiął kostkę od czujników parkowania, ponieważ jak on stwierdził irytował go głos podczas cofania i korzystał tylko z kamery.
Czy może ktoś mi pomóc zdiagnozować gdzie taka kostka się znajduje oraz co ewentualnie podpiąć żeby czujniki parkowania z tyłu zaczęły działać.
mariuszm138
 

Postprzez garcia » 18 gru 2017, 12:39

mariuszm138 napisał(a):Witam wszystkich,
Od soboty jestem szczęśliwym posiadaczem Mazdy 3 2016 r.

Jest tylko mały problem ze sprzedającym z tego co mi opowiadał że sam wypiął kostkę od czujników parkowania, ponieważ jak on stwierdził irytował go głos podczas cofania i korzystał tylko z kamery.
Czy może ktoś mi pomóc zdiagnozować gdzie taka kostka się znajduje oraz co ewentualnie podpiąć żeby czujniki parkowania z tyłu zaczęły działać.
W bagażniku po lewej stronie zdejmij boczek i tam zerknij.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 mar 2016, 17:17
Posty: 126 (1/12)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 bm sedan '15
2.0 155 hp M/T
Canada soul red

Postprzez darrecki » 18 gru 2017, 20:22

Jak to jest zrobione tak samo jak w sedanie, to rozpięcie kostki w bagażniku spowoduje również wyłączenie przeciwmgłowego. Ja bym jeszcze popatrzył w lewym rogu zderzaka (od spodu), tam wiązka rozchodzi się na czujniki / przeciwmgłowe (przynajmniej w sedanie). Zdjęcia wrzucałem do wątku USA przy okazji pytania o przeciwmgłowe.

Btw, temat przenoszę do poddziału "Nadwozie", na przyszłość polecam zapoznać się ze strukturą forum
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323