Szumy wiatru – problem uszczelek drzwiowych

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez czarmi » 27 sie 2017, 11:59

U siebie również ja zasłoniłem tę "dziuplę" jak dydek, krabdul i darecki i myślę, że warto było. Szumy wiatru są słyszalne mniej więcej od prędkości ok 90km/h, ale za to ustał tzw. efekt uchylonej szyby, który słyszalny był od ok. 70km/h. Słychać jest teraz jedynie szum wiatru. Na pewno jest lepiej i warto było.
Obrazek

Do głowy wpadają pomysły od wewnątrz...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 22:04
Posty: 1410 (38/46)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM, 120KM 6MT, SD SkyEnergy, soul red 14'
była ...

Postprzez lukasz_ust » 6 kwi 2018, 16:22

Witam

Panowie rowniez mam u siebei ten problem z tylu z jednej i drugiej strony slychac wiaterek..
podejrzewam ze to z okolic uszczelek .. co polecacie ?
Początkujący
 
Od: 6 kwi 2018, 16:11
Posty: 2
Auto: Mada 3 sedan 2o16

Postprzez Mariusz-TT » 6 kwi 2018, 17:31

Przeczytać wątek od początku do końca ;)
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2016, 18:02
Posty: 196 (4/5)
Auto: Mazda 3 sedan Energy 2,0 120 KM,2016

Postprzez dydek » 5 cze 2018, 19:08

Poszukałem jeszcze trochę bo mimo wyklejenią dzupli we wszystkich drzwiach, cały czas miałem wrażenie że gdzieś jest taki delikatny "przeciąg cały czas", i to wąsnie na wysokości ucha ( a dokładniej w rogu drzwi przednich ). Najpierw sprawdziłem czy to nie przez ten plastik w drzwiach na słupku B, ale po zaklejeniu okazłąo się ze nic się nie zmieniło. Więc tak sobie oglądałem i w końcu zauważyłem że między górną ramką drzwi a właśnie tym plastikiem jest szczelina przez która może przelatywąc powierze ( zwłaszcza ze sam drzwi nie są zakończone na równo tylko blach blacha jest wytłoczona z lekkim zaokrągleniem ). Więc zaryzykowałem i wydaje mi się ze pomysł jest trafiony. Teraz przy większych prędkościach jest cisza, i wreszcie mam wrażenie ze to co dolatuje to przepuszczają tylko szyby – na co już sie nic nie poradzi. Na razie zakleiłem to tylko taśmą, ale pewnie za tydzień zrobię to już normlanie 3mm pianką.

Dodatkowo – co ciekawe i nie widziałem tego wcześniej – właśnie w tym miejscy w uszczelce od strony drzwi ( zewnętrznej ) jest taka smieszna duża dziura, czyli tam jeżeli chodzi o izolację to mamy dokładnię tylko jedną warstwę gumy. Próbowałem to zatkąc ale nie daje za dużego efektu, pewnie teraz jak poprawię ten róg to od razu zrobię ładnie to miejscie z dziurą ( dobrze wychodzi taką taśmą do uszczelek samochodowych, ma około 1mm grubości i klej z 2 stron ).

Jak ogarnę po obu stronach to dam znać, ale na tą chwile jest to mocno odczuwalna zmiana na plus komfortu ( i to nie efektem placebo :) ).
Załączniki
IMG_20180605_183636.jpg
Forumowicz
 
Od: 13 wrz 2016, 13:26
Posty: 87 (0/2)
Auto: Mazda3 2.0AT `16 skypassion

Postprzez darrecki » 5 cze 2018, 22:47

Mówisz o tej małej dziurce?
Załączniki
20180605_214034.jpg
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez dydek » 6 cze 2018, 14:07

Nie, mówiąc o dziurze w uszczelce miałem na myśli to co jest na zdjęciu poniżej. Oprócz tego ze uszczelniłem tą cześc przy plastiku, to jeszcze uzyłem taśmy do uszczelek tak jak na 2 zdjęciu, i w sumie to oprócz tego ze słychać wiatr to tła ( tego co wiało wcześniej – opisywanego jako efekt uchylonej szyby ) już nie ma – słyszę tylko wiatr ( powiewy ) oraz mijające samochody – a to juz nie do przeskoczenia. Dla mnie gdzieś tam musiał być przewiew bo kierując głowę ( a właściwie ucho ) do górnej krawędzi drzwi, słyszałem cały czas szumiące powietrze – cicho bo cicho – ale jednak. teraz już tego nie ma.
Załączniki
IMG_20180606_113540.jpg
Dziura w uszczelce na wysokości głowy :)
IMG_20180606_113605.jpg
Tymczasowe zaklejenie na testy
Forumowicz
 
Od: 13 wrz 2016, 13:26
Posty: 87 (0/2)
Auto: Mazda3 2.0AT `16 skypassion

Postprzez darrecki » 8 cze 2018, 20:17

Zakleiłem wspomnianą dziurę w uszczelce – specjalnie się nie starałem, ale różnicy chyba nie śłyszę niestety. Może gdybym zrobił to lepiej + przykleił uszczelkę na taśmie dwustronnie klejącej (solidnej) to było by lepiej. W sumie to taki mam plan, urlop się szykuje, pół Europy czeka, to przydało by się te szumy chociaż trochę wyeliminować.

EDIT:

Kupiłem piankę 1.1mm, szeroka 19mm i przykleiłem całą uszczelkę nad szybą do drzwi – obie dziury również zaklejone. Nie miałem okazji się rozpędzić, więc nie wiem jaki efekt.
Optymistą nie jestem, w owej uszczelce jest jeszcze masa dziur – chociażby małe okrągłe na całej długości. Ale zobaczymy, może coś pozytywnego z tego wyjdzie...
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez pawelcal » 19 wrz 2018, 18:42

Czy nowa uszczelka powinna stykać się z fabryczną czy to nie ma większego znaczenia? Pytam bo zamontowałem nową uszczelkę lecz odległość pomiędzy nową a fabryczną to jakieś ok. 1 cm
Początkujący
 
Od: 27 cze 2018, 08:30
Posty: 8 (1/0)
Auto: MAZDA 3 BM SEDAN 2.0 SKYACTIV-G At 2015

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323