Dziwne światła drogowe

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez ozii » 23 lut 2016, 16:53

Many86 napisał(a):To tak jakby żona/partnerka miała 3 cycki i ktoś stwierdził, że skoro nie przeszkadza to olać.

Tym akurat bym się wręcz cieszył <lol>
Aczkolwiek porównanie dobre, kwestia upodobań i tolerancji zarówno w kwestii cycków jak i smugi światła.
Forumowicz
 
Od: 10 lis 2015, 15:40
Posty: 255 (9/15)
Auto: Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 Turbo 280 KM 2017r
Wcześniej Mazda 3 BM 2015 SkyPassion 2.0 Skyactive G 165 KM 2015r

Postprzez Many86 » 23 lut 2016, 17:26

Rozmawiałem z jednym prawnikiem, kwestia pozwów zbiorowych jest bardzo niejasna i do tego ryzykowna. Ja mam zamiar wywalić oficjalną reklamację i do dealer-a i do oddziału Mazda Polska. Oficjalną bez pitolenia. 14 dni mają na ustosunkowanie się.
Pozywanie do Sądu Mazdy zwłaszcza, że sprawa może dotyczyć dziesiątek lub setek aut, skończy się tym, że będą się bronić do oporu. Poza tym ja ufam, że Mazda potraktuje sprawę poważnie i w trosce o swoich klientów i ich pełne zadowolenie, naprawi problem. A klienci odwdzięczą się kolejną, zakupioną jakże urokliwą Madzią. Bo uroku odmówić im nie można.
Początkujący
 
Od: 6 lis 2015, 11:54
Posty: 28
Auto: Mazda 3 BM SkyMotion, 2.0 benzyna 120KM, 2015.

Postprzez starcraft » 23 lut 2016, 18:42

Pozywanie do Sądu Mazdy zwłaszcza, że sprawa może dotyczyć dziesiątek lub setek aut, skończy się tym, że będą się bronić do oporu.

Właśnie te setki aut są argumentem i uzasadnieniem za pozwem zbiorowym, gdyby bylo ich 5 to nie mozna by bylo ich za pomocą takiego środka prawnego pozwać. Ryzyko jest zawsze w kazdym sporze sądowym, niezależnie od rodzaju pozwu.
iPoza tym ja ufam, że Mazda potraktuje sprawę poważnie i w trosce o swoich klientów i ich pełne zadowolenie, naprawi problem.

Powiedz mi jak mają naprwić taką usterkę, przeprojektować lampe dla jednego klienta?:) Jedyna szansa dla halogeniarzy ejst wymiana na xenony za darmo, ale w takiej sytuacji ja będe żadał zwrotu dopłaty za xenony:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 gru 2015, 23:19
Posty: 60 (3/2)
Auto: mazda 3 bm 2015 2.0, 120km. SEDAN skyenergy

Postprzez ulmen » 23 lut 2016, 19:27

starcraft napisał(a):Jedyna szansa dla halogeniarzy ejst wymiana na xenony za darmo


Użyłem takiego argumentu w ASO – powiedziano mi, że taki numer jest totalnie nieopłacalny, koszt z robocizną na poziomie kilkunastu tyś zł.
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2013, 17:55
Posty: 368 (6/4)
Skąd: Wrocław
Auto: BM 2.0 120KM Titanium Flash
Sky Motion

Postprzez Krzysiek Grójec » 30 maja 2018, 08:24

Ten typ tak ma. Generalnie drogowe świecą w górę, ale w nocy wszystko widać. Jedyny problem to taki, że na stacji kontroli pojazdów przy sprawdzaniu świateł drogowych wychodzi relatywnie małe natężenie świateł drogowych i diagnosta może kręcić nosem. Mam uprawnienia diagnosty i takie auto. Sprawdzałem to kilka razy


Many86 napisał(a):Witam. Mam zapytanie dotyczące świateł w nowej 3 w wersji SkyMotion z normalnymi światłami. Otóż po włączeniu świateł drogowych, jadąc w nocy ewidentnie widać dwa słupy światła bijące pod kątem około 45 stopni w niebo. Rozważam kilka opcji.
1 – Tak ma być ( bez sensu rozwiązanie )
2 – Japończycy stosują te same reflektory do wszystkich typów świateł i akurat z normalnymi nie wypadło to najlepiej bo załamują się pod jakąś krzywizną reflektora.
3- Zamontowali żarówki na odwrót i zamiast oświecać pobocza to biją w niebo ( dziwne bo przecież kontrola na fabryce jest )
4 – NIE MAM POJĘCIA CO TO MOŻE BYĆ.

Czy ktoś ma SkyMiotionkę z podobnym problemem i jakbyście to ocenili ?
Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 30 maja 2018, 08:20
Posty: 2 (1/0)
Auto: Mazda 3 2.0 121 kW , 2016, BM wersja amerykańska

Postprzez gregpia » 15 lis 2018, 22:52

Witam, ja swoją M3 posiadam parę tygodni i nie jechałem jeszcze podczas mgły ale widzę że na długich nie świeci na wprost jak w mojej starej M6 tylko jakoś tak rozproszenie,nie mam takiej dalekej smugi do przodu.
Początkujący
 
Od: 4 wrz 2018, 13:23
Posty: 4 (1/0)
Auto: Mazda 3 '14 USA Mazda 6 2003 2.0 diesel

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323