Kamera cofania: Czy można dołożyć?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Mariusz-TT » 7 lis 2017, 15:19

Jak kupiłeś kamerę na 6v to przetwornica nie jest potrzebna.Jak na 12 v to tak
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2016, 18:02
Posty: 196 (4/5)
Auto: Mazda 3 sedan Energy 2,0 120 KM,2016

Postprzez Steel » 7 lis 2017, 15:39

popi2009 napisał(a):ci ludzie tam pracujący to cwierc inteligenci – tez dzownilem – ale oni nie maja pojęcia co mają – pojechałem na miejsce i było wszystko


A ile masz czerownych z gamie nowej mazdy 3? az jeden ! Sugerujesz ze kolorow nie rozpoznaja?
Ale skoro sam stwierdzasz ze z ich inteligencja jest cos nie tak, to tym bardziej zachodzi podejrzenie, ze klapy pochodza z rozbieranych w dziupli samochodow i tym samym kupujac tam napedzasz proceder.
Forumowicz
 
Od: 14 mar 2017, 21:33
Posty: 190 (1/6)
Auto: 2016 M3 2.0 120KM HB MR'17 SkyEnergy SoulRed + LED

Postprzez wojtix » 7 lis 2017, 20:43

fanmazdyy napisał(a): mi ktos z was doradzil.
Teraz mam pytanie czy identycznie sie ja podlacza jak kamerke ktora mial uzytkownik "dnf" na bodajze 3 stronie temu tematu? Ja przetwornicy chyba nie musze miec? Chyba, ze jest instrukcja jak zainstalo


Te środkowe kable (czarno czerwone) nie są potrzebne. Kamerę montujesz w klapie, wiązkę po prawej wpinasz w instalację, podpinasz cinche, reset i gotowe.

Tu masz ładnie pokazane –> https://www.youtube.com/watch?v=TLqFgqO6Mj8

Sam montowałem niedawno taki zestaw- do 30 minut pracy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sie 2014, 10:32
Posty: 258 (10/13)
Skąd: KRK
Auto: Mazda 3 Sedan, SkyEnergy, 120KM 6MT

Postprzez uziOK » 9 lis 2017, 23:05

Czy możecie kogoś polecić z łódzkiego do montażu owej kamery cofania?
Początkujący
 
Od: 30 paź 2017, 00:01
Posty: 8
Auto: Mazda 3 2.0 2015r HB

Postprzez fanmazdyy » 11 lis 2017, 11:57

wojtix napisał(a):
fanmazdyy napisał(a): mi ktos z was doradzil.
Teraz mam pytanie czy identycznie sie ja podlacza jak kamerke ktora mial uzytkownik "dnf" na bodajze 3 stronie temu tematu? Ja przetwornicy chyba nie musze miec? Chyba, ze jest instrukcja jak zainstalo


Te środkowe kable (czarno czerwone) nie są potrzebne. Kamerę montujesz w klapie, wiązkę po prawej wpinasz w instalację, podpinasz cinche, reset i gotowe.

Tu masz ładnie pokazane –> https://www.youtube.com/watch?v=TLqFgqO6Mj8

Sam montowałem niedawno taki zestaw- do 30 minut pracy.


U mnie to troche ok naczej wyglada, zalaczam zdjecie i jakby ktos byl tak mily j podpowiedzial gdzie podlaczyc te kamerke to bylbym szczesliwy. Wybaczcie ale pierwszy raz sie bawie w takie rzeczy i nie chce nic uszkodzic.
Załączniki
IMG_20171111_104538[1].jpg
Początkujący
 
Od: 2 sie 2017, 20:48
Posty: 10
Auto: Mazda3, 2013, 2.0 120KM

Postprzez wojtix » 11 lis 2017, 14:01

Ta duża biała kostka w głębi nad nadkolem. Rozepnij(zgaśnie światło w bagażniku), wepnij pomiędzy przejściówkę co przyszła z kamerą. Podepnij kamerę i zresetuj.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sie 2014, 10:32
Posty: 258 (10/13)
Skąd: KRK
Auto: Mazda 3 Sedan, SkyEnergy, 120KM 6MT

Postprzez uziOK » 15 lis 2017, 23:26

uziOK napisał(a):Czy możecie kogoś polecić z łódzkiego do montażu owej kamery cofania?


Nikt nie poleci z Łodzi i okolic warsztatu/serwisu do montażu takiej kamery?
Początkujący
 
Od: 30 paź 2017, 00:01
Posty: 8
Auto: Mazda 3 2.0 2015r HB

Postprzez sh13 » 18 lis 2017, 12:46

Czy ktoś mógłby wrzucić jak wygląda kamera zintegrowana z lampką do oświetlenia tablicy po zamontowaniu w M3 HB (https://pl.aliexpress.com/item/Sinosmar ... =200003431)? Można spotkać się z opiniami, że nie wygląda dobrze na samochodzie. A ja właśnie stoję przed dylematem czy kupić wersję do sedana i wyciąć otwór w plastiku czy iść na łatwiznę i kupić wersję zintegrowaną z lampką.
Początkujący
 
Od: 3 maja 2017, 17:31
Posty: 12
Auto: MAZDA 3 BN SkyEnergy 120KM

Postprzez popi2009 » 20 lis 2017, 09:08

mogę Ci wyslac wieczorem real photo takiej kamery ale do golfa VII bo akurat kupowałem dla brata
popi2009
 

Postprzez mf113 » 20 lis 2017, 20:26

Sama kamera w wersji oryginalnej jest chyba trochę wpuszczona, a z lampki to całość kamery wystaje. Możesz sam porównać na fotkach z aukcji.
Jest też nie na środku, a i pewnie nie idealnie się podświetla symetrycznie do lampki bez kamery.
Poszukaj fotek na aukcjach.
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2016, 00:31
Posty: 304 (5/13)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 3 BM Sedan SkyPassion
Benzyna 2.0 MT 120KM-->175KM
2015

Postprzez Pankracy » 22 lis 2017, 22:06

Panowie którzy chcą koniecznie zamontować kamerkę – jesteście w 100 % pewni, ze będziecie z niej korzystać? Mam ten sprzęt zamontowany fabrycznie i cieszyłem się z jego obecności podczas jazd testowych i tydzień po odbiorze auta. Obecnie i tak parkuję zawsze na "lusterka", za pomocą samej kamery nie parkuję, boję sie ze zaraz o cos przytrę auto i mimowolnie wzrok przenoszę z ekranu na lusterka :) Mazda 3 nie jest tak duża, zeby nie dało się jej pewnie i bezpiecznie zaparkować bez kamery. Absolutnie nie krytykuję chęci majsterkowania itp :) Po prostu znając wady i niewielkie korzyści z posiadania kamery cofania w M3 nie miałbym ochoty na samodzielne drutowanie auta :)

Dodam, że w deszczowe tygodnie kamera jest wiecznie zasyfiona i nic wtedy nie widać. Nawet jak przed wejściem do auta przeciagnę paluchem po kamerce, to po jezdzie do pracy po mokrej drodze i tak jestem zmuszony do parkowania " na lusterka" bo soczewka jest cała zachlapana. Poza tym – jak wyżej wspominałem – i tak boję się parkować " samą kamerą " :)
Forumowicz
 
Od: 24 lip 2017, 23:27
Posty: 58 (0/5)
Auto: Mazda 3 2017; 2.0/120

Postprzez darrecki » 22 lis 2017, 22:43

Ja jestem tak do kamery przyzwyczajony, że zapomniałem jak się cofa bez...
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez popi2009 » 23 lis 2017, 09:23

szkoda ze kamera nie jest taka jak w mazda USA na CAN ze skrecajacymi liniami
popi2009
 

Postprzez tomeq83 » 23 lis 2017, 10:57

Pankracy napisał(a):Dodam, że w deszczowe tygodnie kamera jest wiecznie zasyfiona i nic wtedy nie widać. Nawet jak przed wejściem do auta przeciagnę paluchem po kamerce, to po jezdzie do pracy po mokrej drodze i tak jestem zmuszony do parkowania " na lusterka" bo soczewka jest cała zachlapana.


Zawsze można zrobić moda i podciągnąć rurkę ze spryskiwacza ----> zajrzyj na konkurencyjne forum M6 dział nadwozie GJ/GL temat spryskiwacza
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2012, 18:39
Posty: 350 (4/16)
Auto: 1.Mazda 3 BL 2010 1.6 105km MZR Exclusive 90th Anniversary Blue Mica
2. Mazda 3 BN 2017 2.0 120KM Skypassion Safety Soul Red

Postprzez barpy » 23 lis 2017, 12:51

Wg mnie kamera ma spelniac role pomocnicza, np po to zeby zerknac czy na drodze nie lezy cos malego czego czujniki nie zauwaza itp. Wyjezdzajac z garazu mam zlozone lusterka (dzisiaj developerzy buduja garaze wg najmniejszego dopuszczalnego rozmiaru), wtedy kamera tez sie przyda.

Wlasnie dotarla do mnie przesylka z aliexpress, zamowilem troche inna kamere niz wszyscy polecali z dwoch powodow, po 1 nie podoba mi sie ta kamera montowana w miejsce podswietlenia tablicy, po 2 kamera ktora zamowilem ma wiekszy kat patrzenia (do zweryfikowania)
https://pl.aliexpress.com/item/In-Stock-Free-Shipping-HD-CCD-Wide-190-Deg-View-Angle-Universal-Parking-Reversing-Camera-Waterproof/1870253012.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3V2naU

Dzisiaj moze zabiore sie do montazu w M3 2017, narazie podlaczylem "na krotko" zeby sprawdzic czy zadziala poniewz nie do konca bylem pewien ale na szczescie dziala bez problemowo, musze tylko kupic gdzies krotki przewod RCA<–>RCA bo dolaczonym do kamery moglbym owinac samochod dwa razy :)

Do tego oczywiscie zamowilem
https://pl.aliexpress.com/item/SINOSMART-C28-Connection-Cable-for-Mazda-3-Hatchback-ATENZA-Reversing-Camera-to-OEM-monitor-without-Damaging/32739633472.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.u37pGr

aczkolwiek troche szkoda kasy na to, lepiej zastosowac rozwiazanie z tego watku dokladajac do obecnej wtyczki bolce z przylutowanymi kablami, we wtyczce jest puste miejsce

Postaram sie zrobic kilka fotek i dorzucic
Początkujący
 
Od: 26 paź 2017, 12:33
Posty: 7 (0/1)
Auto: Mazda 3 HB 2017 SkyEnergy+LED 2.0 165KM SoulRed

Postprzez uziOK » 23 lis 2017, 20:00

Super, czekam z niecierpliwością. Pewnie się też podejmę samodzielnego montażu.
Początkujący
 
Od: 30 paź 2017, 00:01
Posty: 8
Auto: Mazda 3 2.0 2015r HB

Postprzez barpy » 25 lis 2017, 17:29

Zrobione,

Troche czasu mi to zajelo (ok 3h) poniewaz chcialem zrobic to perfekcyjnie, poza tym zamowiona przeze mnie kamera nie byla dedykowana do mazdy 3 w zwiazku z czym dolaczonymi kablami mozna by owinac samochod ze dwa razy :) i napotkalem kilka problemow.

Kamere zamowilem 2-go, przybyla 19-go wiec calkiem szybko, co dziwne przesylka byla nadana w szwecji :)
W komplecie byla kamera z dziwna wtyczka+gniazdo do dziwnej wtyczki z wyjsciem na RCA i zasilanie i 3 metrowy kabel RCA<>RCA (nie wiem po co)

Od poczatku, obejrzalem filmik na youtube

oczywiscie nie udalo sie wszystkich oslon zdemontowac bezinwazyjnie, polecam robic to w nagrzanym garazu lub poczekac na wiosne i conajmniej 18 stopni, robilem to na zewnatrz przy 10 stopniach, plastiki byly bardzo sztywne. Zlamaly mi sie dwa male zaczepy (miejsce widac w 33 sekundzie na filmie). Przy samej szybie, na szczescie w tym miejscu sa cztery zaczepy wiec po zlozeniu nie ma zadnego widocznego problemu.
Najpierw zrobilem przmiarke do zamontowania kamery po prawej stronie od zamka, jest tam zaslepka, pod nia jest sruba, odkrecilem ja i gdyby sruba w kamerze bylaby dluzsza to spokojnie mozna by zamontowac ja w tym miejscu. Niestety nie dalo sie od srodka zlapac nakretka.
Ir5j0+4XQRK8zIksrsuP7A.jpg
sruba

W komplecie z kamera byl wyciety szablon w ksztalcie kamery z grubej tasmy dwustronnej ktory pewnie ma sluzyc jako uszczelka. W modelu z oryginalnie zamontowana kamera po lewej stronie od zamka jest wyciecie (wczesniej w tym watku byl link do szablonu) ja postanowilem nie wycinac plastiku tylko przewiercic go a kamera przymocowac na. Jednak proponuje wyciac dzieki temu kamera bedzie mniej wystawac, pod plastikiem jest zaslepka w iejsce ktorej montuje sie oryginalna kamere. Wymierzylem srodek tej zaslepki, nakleilem szablon i wywiercilem otwor przebijajac sie przez dwa plastiki (szablon oczywiscie nakleilem odwrotnie :) )
gE0r7vvBTtWdrB%vx5fWMg.jpg
szablon

Niestety w tym miejscu sruba tez byla za krotka wiec wypchnalem zaslepke ktora posluzyla jako dodatkowe wzmocnienie
s8W+rhAwTuOnzqm4%pXUrA.jpg
zaslepka

Reszta to banal, przyczepilem kabel "trytytkami". W polowie klapy przymocowalem pierwsza wtyczke i polaczylem z kablem zakonczonym zasilaniem i gniazdem RCA
CpmvlgzJRhy0iK9Ksia45Q.jpg
zlaczka

Kabel byl na tyle dlugi ze nie trzeba bylo dodatkowo stosowac przedluzki, jedyny problem byl z tym ze zarowno od strony kamery jak i wtyczki c28 byly RCA zenskie a nie znalazlem nigdzie "beczki" mesko meskiej
YxEHxi5zQt6m3S6329ZtsQ.jpg
RCA 1

Kupilem dwie wtyczki RCA, metalowa z ktorej wzialem srodek i plastikowa w ktorej srodek byl tandetny ale wzialem obudowe bo obawialem sie ze metalowa moze wydawac niepotrzebne dzwieki
Hm75NjkbS4iIFaj78PKppg.jpg
RCA 2

Zostalo tylko wpiecie bypassu C28 polaczenie zasilania i RCA, efekt koncowy wyglada tak
+Y8%jgqoQEyk+Hqoqg6nOg.jpg
podlaczone

bez zbednej ilosci kabli, wszystko prawie na miare, nie chcialem tak jak na zaloczonym powyzej filmiku wpychac tam 3 metrow zbednego kabla
Efekt koncowy wyglada tak
qSlGT0WsTMO0zYVW3+Ixfw.jpg
kamera

reset komputera Back+Navi+Mute przez 10 sek
i kilka screenow z ekranu
8LHbVNSNRF+WoadFrLtuWg.jpg
kam1

LhKQnpeoQy6Q0MZYX48Z8Q.jpg
kam2

O9DM5fUiSROLppw5rGqjOQ.jpg
kam3

ostatnie zrobione przed 17 czyli przy bardzo slabym oswietleniu

Zastanawiam sie tylko czy dobrze zrobilem z wypchnieciem tej zaslepki, czy przypadkiem nie bedzie sie tamtedy woda dostawac do srodka klapy, moze na wiosne rozbiore to i jednak wytne otwor w pierwszym plastiku, dzieki temu zaslepka wroci na swoje iejsce a kamera schowa sie z 0,5 cm i bedzie mniej wystawac

Pozostala odpowiedz czy warto bylo dorzucic 15$ do kamery z wiekszym katem patrzenia, wydaje mi sie ze tak aczkolwiek mam wrazenie ze przez to obiekty na ekranie sa dalej niz w rzeczywistosci, trzeba tez brac poprawke na to ze kamera nie jest centralnie w osi tylko przesunieta ciut w prawo wiec jak wyrowna sie samochod do lini ktore wyswietla kamera to bedziemy stali blizej lewej strony :) Poza tym fajny gadzet.

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 26 paź 2017, 12:33
Posty: 7 (0/1)
Auto: Mazda 3 HB 2017 SkyEnergy+LED 2.0 165KM SoulRed

Postprzez damballa » 9 gru 2017, 23:44

A czy byłbyś uprzejmy wrzucić jeszcze zdjęcie tyłu auta z trochę większej odległości?
Tak by było widać jak ta kamerka się ogólnie komponuje...
Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 18 lut 2016, 19:09
Posty: 4
Auto: Mazda 3, HB, 120KM, SkyEnergy + Xenon

Postprzez barpy » 18 gru 2017, 21:04

Zrobie kilka fotek i doloze, a tym czasem wrzucam filmik z bardzo prosta i bezinwazyjna metoda na dorzucenie kamery cofania :)
Początkujący
 
Od: 26 paź 2017, 12:33
Posty: 7 (0/1)
Auto: Mazda 3 HB 2017 SkyEnergy+LED 2.0 165KM SoulRed

Postprzez wojtix » 19 gru 2017, 09:19

@barpy widzę, że masz na wyświetlaczu ikonę samochodu wraz z wizualizacja czujników tylnych. Działa Ci ta wizualizacja? Pytam, bo mi po montażu nie pojawiła się ikona samochodu z wizualizacją, a tez mam wersję SkyEnergy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sie 2014, 10:32
Posty: 258 (10/13)
Skąd: KRK
Auto: Mazda 3 Sedan, SkyEnergy, 120KM 6MT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323