Kamera cofania: Czy można dołożyć?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez popi2009 » 2 lis 2017, 09:17

na jakiej podstawie tak twierdzisz?

jeśli kupujesz części w legalnie działającej zarejestrowanej firmie, na które otrzymujesz faktury VAT to nie masz prawa zakładać ze coś jest nie tak

tym bardziej jak robisz to jeszcze przez allegro

tyle w temacie.....
popi2009
 

Postprzez creet » 2 lis 2017, 22:41

popi2009 napisał(a):jeśli kupujesz części w legalnie działającej zarejestrowanej firmie, na które otrzymujesz faktury VAT to nie masz prawa zakładać ze coś jest nie tak

tym bardziej jak robisz to jeszcze przez allegro


A jednak – art. 292 kk i jego wykładnia.

PS. Wołomin? Sprzedawca części jedynie do japońskich aut? Proszę cię...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2014, 23:31
Posty: 621 (63/38)
Skąd: Warszawa
Auto: 2014 Matsuda Axela SkyPassion 2.0 165HP

Postprzez popi2009 » 3 lis 2017, 08:57

jak już tak rzucasz przepisami to wiesz <czytaj> <czytaj> <czytaj>

art. 212 KK

I polecam też poczytać o czymś takim jak Domniemanie niewinności <czytaj>



ale to nie temat tej dyskusji – z tego co widzę na forum to pare osob korzystało z usług tego profilu na allegro więc cóż życie
popi2009
 

Postprzez tomeq83 » 3 lis 2017, 09:25

Tak nawiasem to kto udowodni, że zakupiona klapa pochodzi z kradzionego samochodu? No chyba że właściciel wydziergał w znanym mu miejscu swoje inicjały i ją rozpozna hahaha

PS nie popieram zakupów od paserów, ale też nie ma co popadać w paranoję, że wszystko pochodzi z paserki. Sporo części jest z wraków... popi2009 opisał najprostszy sposób przerzucenia kamerki.
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2012, 18:39
Posty: 350 (4/16)
Auto: 1.Mazda 3 BL 2010 1.6 105km MZR Exclusive 90th Anniversary Blue Mica
2. Mazda 3 BN 2017 2.0 120KM Skypassion Safety Soul Red

Postprzez prekabik » 4 lis 2017, 10:46

popi2009 napisał(a):ABS-WOŁOMIN na allegro

jak poejdziesz do niego gość ma z 10 klap i wszystkie sprzedaje po 399zł i nie ma pojęcia czy kamera jest w klapie czy nie – więc wybierz sobie tą z klapą

kupując klapę wymiana jest banalnie prosta

1. rozpinasz wszystkie kostki w swojej klapie i demontujesz całą wiązke kabli z klapy
2. przekładasz do swojej klapy całą wiązkę z zakupionej klapy
3. wkładasz kamerę
4. podpinasz kamerę (wtyczka do wtyczki)
5. resetujesz ekran kombinacją przycisków i wszystko dizała


3a. nie napisałeś o bardzo "atrakcyjnym" zdemontowaniu tylnej blendy, której zaczepy można bardzo łatwo uszkodzić i wtedy blenda będzie latać jak luźna tablica rejestracyjna. Chyba, że o czymś nie wiemy i może się obejść bez demontażu blendy?
Początkujący
 
Od: 15 lut 2016, 22:27
Posty: 4

Postprzez popi2009 » 4 lis 2017, 22:25

ja robilem zgodnie z instrukcja w mazda service manual i podważałem rozbierakami do tapicerki w miejscach gdzie na instrukcji wskazane sa zaczepy – nic sie nie polamalo

wazne tez zeby robic operacje jak jest w miare cieplo / w ogrzewanym garazu zeby plastiki byly bardziej plastyczne
popi2009
 

Postprzez prekabik » 5 lis 2017, 11:52

popi2009 napisał(a):ja robilem zgodnie z instrukcja w mazda service manual i podważałem rozbierakami do tapicerki w miejscach gdzie na instrukcji wskazane sa zaczepy – nic sie nie polamalo

wazne tez zeby robic operacje jak jest w miare cieplo / w ogrzewanym garazu zeby plastiki byly bardziej plastyczne[


wazne tez zeby robic operacje jak jest w miare cieplo / w ogrzewanym garazu zeby plastiki byly bardziej plastyczne


Powiem szczerze, że cały czas się boje tego kroku. Czytałem instrukcje, oglądałem filmiki, ale ciągle strach przed połamaniem.
Początkujący
 
Od: 15 lut 2016, 22:27
Posty: 4

Postprzez Jarzębiak » 5 lis 2017, 18:52

Potwierdzam, że bardzo łatwo można połamać zaczepy blendy, dlatego po złamaniu jednego zdecydowaĺem się naciąć czarny plastik z otworami na oświetlenie tablicy rejestracyjnej i wysunąć kamerę bez zdejmowania blendy. Udało się.

Dopisano 5 lis 2017, 17:54:

Czarny plastik nagiąłem, a nie nacinałem :)
Forumowicz
 
Od: 5 lis 2016, 16:22
Posty: 51
Auto: Mazda 3 bm 2.0 120KM
sky energy (xenon +navi)

Postprzez prekabik » 5 lis 2017, 19:16

Jarzębiak napisał(a):Potwierdzam, że bardzo łatwo można połamać zaczepy blendy, dlatego po złamaniu jednego zdecydowaĺem się naciąć czarny plastik z otworami na oświetlenie tablicy rejestracyjnej i wysunąć kamerę bez zdejmowania blendy. Udało się.

A jakoś więcej byś mógł opisać jak to zrobiłeś? Ja mam nawet właśnie na podmianę tę oryginalną czarną listwę z oświetleniem tablicy, ale to przy Twoim rozwiązaniu i tak jej noe zastosuję <głaszcze>
Początkujący
 
Od: 15 lut 2016, 22:27
Posty: 4

Postprzez Jarzębiak » 5 lis 2017, 21:58

prekabik napisał(a):
Jarzębiak napisał(a):Potwierdzam, że bardzo łatwo można połamać zaczepy blendy, dlatego po złamaniu jednego zdecydowaĺem się naciąć czarny plastik z otworami na oświetlenie tablicy rejestracyjnej i wysunąć kamerę bez zdejmowania blendy. Udało się.

A jakoś więcej byś mógł opisać jak to zrobiłeś? Ja mam nawet właśnie na podmianę tę oryginalną czarną listwę z oświetleniem tablicy, ale to przy Twoim rozwiązaniu i tak jej noe zastosuję <głaszcze>

Przeszukaj to forum wstawiłem tam relację ze zdjęciami.
Musisz zdjąć plastikowe osłony i odkręcić nakrętki , które tam zobaczysz 4 sztuki o ile pamiętam i wtedy będziesz mógł odgiąć tą czarną listę.Tylko wycięcie według szablonu będziesz robił od zewnątrz. Pamiętaj, żeby szablon przyłożyć prawidłowo. :)
Forumowicz
 
Od: 5 lis 2016, 16:22
Posty: 51
Auto: Mazda 3 bm 2.0 120KM
sky energy (xenon +navi)

Postprzez uziOK » 5 lis 2017, 23:48

uziOK napisał(a):
eryk_99 napisał(a):Może się jeszcze komuś przydać, kamera w Hatchbacku zamontowana :
ta kamera 6V
https://pl.aliexpress.com/item/Sinosmar ... =200003431

tu kabelki
https://pl.aliexpress.com/item/SINOSMAR ... 33472.html

tu film jak rozebrać osłony bagażnika


wszystko działa poprawnie, czas instalacji 30min, koszt ok 200 zł.


Witam serdecznie wszystkich.
Od niedawna jestem posiadaczem mazdy 3, interesuje mnie montaż kamery cofania, przeczytałem wiele wątków, pisałem również do ASO, ale ciągle nie mam pewności.
Czy zakupując ten zestaw powyżej, wystarczy wykonać takie czynności jak na filmiku?
Nie musimy ciągnąć kabli do tableta?
Mam mazde3 z 2015 roku z wyposażeniem energy.

Dziękuje za wszystkie podpowiedzi. :)


Nadal nie uzyskałem odpowiedzi, czy do wersji HB 2015r energy z czujnikami z tyłu wystarczy kamerę cofania tylko wpiąć w instalację juz istniejącą, czy należy poprowadzić nową instalacę?
Początkujący
 
Od: 30 paź 2017, 00:01
Posty: 8
Auto: Mazda 3 2.0 2015r HB

Postprzez darrecki » 5 lis 2017, 23:53

Skoro do SkyPassion nie ma wiązki to do SkyEnergy też nie będzie... wszystko na ten temat było już napisane, wystarczyło poczytać
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez Steel » 6 lis 2017, 01:08

darrecki, czekaj... przeciez bylo napisane, ze trzeba dolozyc wiazke na klape tylko (lub samodzielnie pociagnac odpowiednie kabelki do wyczek) i nic wiecej.

uziOK, jesli kupisz kamerke i wiazke z cytowanego tekstu i podepniesz jak na filmiku (z ta roznica ze musisz wiszace kabelki z kameri i wiazki zlutowac lub oprawic, bo ta z filmiku juz ma oprawione) to powinno dzialac po resecie. Pisano juz o tym.

Mam nadzieje, ze nic nie pomieszalem.
Forumowicz
 
Od: 14 mar 2017, 21:33
Posty: 190 (1/6)
Auto: 2016 M3 2.0 120KM HB MR'17 SkyEnergy SoulRed + LED

Postprzez popi2009 » 6 lis 2017, 09:06

to ja może doprecyzuję

JAK KUPISZ KLAPĘ I PRZEŁOŻYSZ CAŁĄ WIAZKE KLAPY TO MASZ PLUG ANG PLAY

wpinasz kostki, resetujesz navi i wsio gra



jeśli kupisz sama kamere to będziesz musial z niej ciagnac kabelki do wtyczki u góry klapy i wpinać piny (lutować)
popi2009
 

Postprzez uziOK » 6 lis 2017, 17:38

Rozumiem, ale pisałem do ASO, tam twierdzą, że musza ciągnąć kable do tableta, stąd moje zapytanie. Do tego cena kamery i montażu -zaporowa.
Początkujący
 
Od: 30 paź 2017, 00:01
Posty: 8
Auto: Mazda 3 2.0 2015r HB

Postprzez Steel » 6 lis 2017, 19:49

uziOK, no bo oni pewnie ci tak powiedzieli... a sami wepna w te same wtyczki gotowy modul...
Musza jakos uzasadnic ta wysoka cene kamery. Co nie znaczy, ze faktycznie moze ciagna kabel przez cale auto, ale jak kiedys gadalem w serwisie to nic takiego nie mowili.

@Popi2009 dajze juz spokoj z tymi klapami. mowisz to za kazdym razem jak ktos pyta o kamere. Ja tam kiedys z ciekawosci zadzwonilem i chcialem poprosic "o zdjecie, zeby nie muisiec jezdzic w razie czego dwa razy" i o dziwo nie mieli soul red np :)
Jak ktos bedzie chcial znajdzie w watku nawet kilka razy, co takze wydaje mi sie malo legalne i sam bym nie kupil.
Forumowicz
 
Od: 14 mar 2017, 21:33
Posty: 190 (1/6)
Auto: 2016 M3 2.0 120KM HB MR'17 SkyEnergy SoulRed + LED

Postprzez mf113 » 6 lis 2017, 20:19

W Skypassion 2015 wystarczyło wpiąć przejściówkę w kostkę i podciągnąć tylko do klapy i kamery. Pytanie jak to jest w innych modelach. Może oszczędzają?
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2016, 00:31
Posty: 304 (5/13)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 3 BM Sedan SkyPassion
Benzyna 2.0 MT 120KM-->175KM
2015

Postprzez uziOK » 6 lis 2017, 21:48

Steel napisał(a):uziOK, no bo oni pewnie ci tak powiedzieli... a sami wepna w te same wtyczki gotowy modul...
Musza jakos uzasadnic ta wysoka cene kamery. Co nie znaczy, ze faktycznie moze ciagna kabel przez cale auto, ale jak kiedys gadalem w serwisie to nic takiego nie mowili.

@Popi2009 dajze juz spokoj z tymi klapami. mowisz to za kazdym razem jak ktos pyta o kamere. Ja tam kiedys z ciekawosci zadzwonilem i chcialem poprosic "o zdjecie, zeby nie muisiec jezdzic w razie czego dwa razy" i o dziwo nie mieli soul red np :)
Jak ktos bedzie chcial znajdzie w watku nawet kilka razy, co takze wydaje mi sie malo legalne i sam bym nie kupil.


Dzięki, też tak myślałem, muszę jeszcze ogarnąć jakiś serwis/warsztat, aby mi załozyli, bo w ASO to majątek zostawię.
Początkujący
 
Od: 30 paź 2017, 00:01
Posty: 8
Auto: Mazda 3 2.0 2015r HB

Postprzez popi2009 » 7 lis 2017, 09:17

Steel napisał(a):uziOK, no bo oni pewnie ci tak powiedzieli... a sami wepna w te same wtyczki gotowy modul...
Musza jakos uzasadnic ta wysoka cene kamery. Co nie znaczy, ze faktycznie moze ciagna kabel przez cale auto, ale jak kiedys gadalem w serwisie to nic takiego nie mowili.

@Popi2009 dajze juz spokoj z tymi klapami. mowisz to za kazdym razem jak ktos pyta o kamere. Ja tam kiedys z ciekawosci zadzwonilem i chcialem poprosic "o zdjecie, zeby nie muisiec jezdzic w razie czego dwa razy" i o dziwo nie mieli soul red np :)
Jak ktos bedzie chcial znajdzie w watku nawet kilka razy, co takze wydaje mi sie malo legalne i sam bym nie kupil.


ci ludzie tam pracujący to cwierc inteligenci – tez dzownilem – ale oni nie maja pojęcia co mają – pojechałem na miejsce i było wszystko
popi2009
 

Postprzez fanmazdyy » 7 lis 2017, 12:05

witam, zamowilem kamerke z aliexpiress sinosmart, taka jak tutaj mi ktos z was doradzil.
Teraz mam pytanie czy identycznie sie ja podlacza jak kamerke ktora mial uzytkownik "dnf" na bodajze 3 stronie temu tematu? Ja przetwornicy chyba nie musze miec? Chyba, ze jest instrukcja jak zainstalowac te kamerke ktora ja mam to prosilbym o informacje :) Chodzi o sedana
Załączniki
IMG_20171107_111804[1].jpg
oto moj caly "zestaw"
Początkujący
 
Od: 2 sie 2017, 20:48
Posty: 10
Auto: Mazda3, 2013, 2.0 120KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323