Sprzęt Audio – obsługa i problemy

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez apx » 11 lut 2014, 10:10

audio – kilka razy nie moglem odczytywac z USB zawisza sie system i trzeba odczekac 10 min na wylaczonym silniku by sie zresetowal . ( opisuja ta zreszta tez na innych forach) oraz nie pamieta ostatniego kawalka od ktorego gral i caly czas sie wlacza od tego samego. Navi jak sie zawiesi nie dziala i mowi ze nie go ma .
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2013, 13:19
Posty: 228 (1/3)
Auto: mazda 3 BM 165 KM

Postprzez kkrajewski » 11 lut 2014, 13:44

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak sparuję telefon z Mazda Connect przez bluetooth, to czy mogę słuchać muzyki jaką mam na telefonie w samochodzie? Czy jedyna możliwość to kabel usb?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lut 2014, 10:23
Posty: 71 (4/0)
Auto: Mazda 3 BM Skypassion
2.0 165KM
Hatchback
OFF-WHITE

Postprzez grocek76 » 11 lut 2014, 14:58

kkrajewski napisał(a):Mam jeszcze jedno pytanie. Jak sparuję telefon z Mazda Connect przez bluetooth, to czy mogę słuchać muzyki jaką mam na telefonie w samochodzie? Czy jedyna możliwość to kabel usb?

Można słuchać muzyki przez bluetooth z telefonu :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2009, 15:19
Posty: 99 (0/7)
Auto: viewtopic.php?f=332&t=172754

Postprzez kadrim » 12 lut 2014, 14:14

U mnie to samo co u kolegi wyżej. O ile ze skrzynią biegów rzadko zauważam haczenie, o tyle dosyć często mi wywala pendrive. Zauważyłem że najczęściej go wywala jak autko stoi na zewnątrz, może chodzi o temperaturę? Myślicie że jechać z tym do serwisu czy raczej taki urok auta? Po za tym mankamentem z usb, raz mi się tylko zawiesił system, ale nie mam navi. Dodam że autkiem posiadam od początku grudnia.
kadrim
 

Postprzez apx » 12 lut 2014, 15:58

a propos wywalania pendrive wyczytalem gdzies ze nie toleruje vbr mp3 czyi mp3 ze zmiennym bit rate ale nie wiem czy to prawda , po roku poprosze o update systemu w ASO bo co chwila jest nowa wersja
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2013, 13:19
Posty: 228 (1/3)
Auto: mazda 3 BM 165 KM

Postprzez kkrajewski » 23 lut 2014, 09:43

Dla ciekawskich:

http://www.bose.com/controller?url=/aut ... ns/asm.jsp

Ciekawa animacja jak działa system nagłośnienia BOSE w naszych mazdach ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lut 2014, 10:23
Posty: 71 (4/0)
Auto: Mazda 3 BM Skypassion
2.0 165KM
Hatchback
OFF-WHITE

Postprzez gofgalk » 22 maja 2014, 22:07

kkrajewski napisał(a):Panowie, a czy ktos z Was porownywal jakosc dzwieku wersji SKYENERGY i SKYPASSION? Wiem, ze w skypassion jest system 9 glosnikow BOSE, ale czy roznica jest az tak kolosalna?


Wiem, że trochę późno odpowiedź, bo decyzja już podjęta, ale może jeszcze komuś się przyda.

Generalnie z mojego punktu słyszenia i dla mojego ucha, różnica w dźwięku jest znaczna. Testowałem w SkyEnergy i SkyPassion, co prawda krótko, w dwóch salonach, w pewnym odstępie czasu, ale moje odczucia były znacząco różne. Podobnie jak kolega snorfik określiłbym dźwięk w SkyEnergy jako poprawny, dla mnie trochę "suchy" (mało barwny <co?> – wiem, że specjaliści od audio ujęli by to w bardziej rozbudowany sposób, ja ekspertem nie jestem) i niestety trochę się rozczarowałem. Za to w SkyPassion dźwięk mnie osobiście urzekł i właśnie tego oczekiwałem od tego audio. Wierzę, że nie jest to dźwięk powalający, super coś tam, coś tam – niektórzy powiedzieliby "To tylko Bose", ale dla mnie było OK i oczywiście było też jednym z argumentów za SkyPassion. Nie wykluczam znacznej różnicy w ustawieniach Equalizera, niestety jak pisałem, dużo czasu nie było. Ale oczywiście zachęcam do testu na "własnych uszach" – kwestia odczuć audio to trochę tak jak kwestia gustu, każdy odbierze to na własny sposób – niektórzy słuchają głównie radia i pewnie nie będzie to miało aż tak dużego znaczenia, a niektórzy mają bardzo wyczulony słuch i stwierdzą, że i Bose nie daje rady i albo inne ekskluzywne superwyciszone autko z super audio, albo wymiana <co?> na audio za 10k, dorzucenie 20k+ na wyciszenie i może będzie lepiej. Dobra i tak się rozpisałem...

Martwi mnie niestety sprawa odczytu z USB – brak kontynuacji utworów po wyjęciu/włożeniu USB, dla mnie to dość oczywiste i spodziewane zachowanie – w starszym aucie mam jakiegoś niezbyt "wygórowanego" Soniaczka i dla niego nie był to żaden problem, tym bardziej w aucie za niemałe pieniądze, takie kwestie powinny być co najmniej poprawne, ale cóż...
Jak zobaczę na własne oczy i przetestuję, chętnie opiszę...

Na razie jeszcze czekam ... już niedługo ;)
gofgalk
 

Postprzez apx » 23 maja 2014, 09:27

po update systemu muzyka z pendrive jest ok nie zauwazyleem zwiechod pamieta ostani utwor
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2013, 13:19
Posty: 228 (1/3)
Auto: mazda 3 BM 165 KM

Postprzez kobo » 26 cze 2014, 09:00

Ktoś z Was orientuje się może jaka jest moc głośników Bose w SkyPassion?
Początkujący
 
Od: 17 cze 2014, 11:35
Posty: 7

Postprzez creet » 26 cze 2014, 20:26

To może ja jeszcze dodam jedno spostrzeżenie na temat Bose w BM. Jestem z tych którzy lubią słuchać muzyki w dobrej jakości, ale nie z tych którzy kupują pozłacane kable HDMI do swojego studia odsłuchowego w piwnicy;) Mam w domu trio Pioneer VSX-527 + JAMO S606HCS3 + JAMO SUB 210 i nasze Bose z BM w porównaniu z tym zestawem wypada poprawnie – tylko tyle i aż tyle. Wiadomo, dźwięk (szczególnie niskie tony) nie jest tak soczysty, bas nie ma [tiiit]***cia ale ogólnie jak na car audio może być, choć żadnego szału nie ma (Clarion ze Smarta gra nie dużo gorzej od naszego Bose z BM – i to boli:) )

Dźwięku ze SkyEnergy z Bose sugeruję nie porównywać. To jednak trochę inna półka. Audio ze SkyEnergy to po prostu poprawne audio w samochodzie, gra jak każde normalne radio w samochodzie – i tyle. Nic ponad to, co było firmowo zamontowane np w Yarisie z 2002r. Ginie w tłumie, choć nie podnosi ciśnienia jakością dźwięku rodem z przenośnego radyjka na baterie (jak ma to miejsce w niektórych autach – markę i modele może zachowam dla siebie... no dobra... fabryczne, podstawowe radio z Kia Picanto i Ceed). Wg mnie warto dołożyć różnicę między Energy a Passion, tym bardziej że za różnicę w cenie dostaje się wg mnie na prawdę dużo. Szacuję cenę składową Bose dla klienta końcowego na ~2k PLN brutto i na taką kwotę to gra (podobnie do słuchawek za ~1.2k PLN Bose lub Harman Kardona) nic ponad to.

Przyznam szczerze, że strasznie się zmartwiłem faktem, że Bose w BM nie będzie posiadało takiego subwoofera jak w BL. I faktycznie ten brak słychać (co nie oznacza, że to z BM nie powoduje drgania np lusterka wstecznego;) ). Porównywałem jakość dźwięku (ta sama muzyka) w obu tych autach: Mój BM i BL MPS kolegi. Przy niskich i średnio niskich zakresach głośności głośniki w obu modelach grają podobnie. Wraz ze wzrostem głośności różnice się nasilają, by ostatecznie Bose z BLa przebiło o klasę jakości to z BM – czuć po prostu brak Subwoofera.

Podsumowując, jeśli ktoś ma zgryz: brać Bose czy nie, to proponuję:
– brać jeśli lubi się fajne audio w samochodzie
– nie brać i dokupić coś z rynku, jeśli jest się audio maniakiem.
Bose z BM, oględnie rzecz ujmując nie powala na kolana, choć jest poprawnym audio, które 90% klientów włączając w to mnie wystarczy.

Co do połączenia telefonu przez BT. Na moim Nexusie 5, muzyka puszczana zarówno ze Spotify jak i Deezer od czasu do czasu fałszuje we wszystkich zakresach dźwięku (zwłaszcza z włączoną nawigacją). Szczególnie to słychać na muzyce z fortepianem lub gitarą klasyczną. Macie może taki sam problem? Po AUX, USB lub CD wszystko jest OK. Mam 29. wersję softu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2014, 23:31
Posty: 621 (63/38)
Skąd: Warszawa
Auto: 2014 Matsuda Axela SkyPassion 2.0 165HP

Postprzez Waikiki » 26 cze 2014, 23:11

Jakość muzyki "z internetu" jest uzależniona od przepustowości połączenia, ale generalnie wyglada to kiepsko.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 mar 2008, 12:43
Posty: 236 (0/9)

Postprzez Kapi_the_real » 26 cze 2014, 23:15

Dodałbym jeszcze, że od transmisji BT. Jeśli jest opcja, to może spróbować jako centrum multimedialne (udostępnianie multimediów) via Wi-Fi.
Forumowicz
 
Od: 17 maja 2014, 17:46
Posty: 42
Auto: Obecnie: Punto II, Astra II.
Czekam: Mazda 3 2.0 120KM 6MT 2014 SkyEnergy, 5DR HTB, Soul Red

Postprzez georaf » 27 cze 2014, 05:39

A jest możliwość dołożenia subwoofera do nagłośnienia w BM z Bose. Próbował ktoś?:–)
Pozdrawiam Rafał.
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2014, 15:01
Posty: 35
Auto: Mazda 3 HB SkyPAssion 120km AT

Postprzez creet » 27 cze 2014, 09:49

@Waikiki
Po czym wnosisz że strumieniuję muzykę z Internetu?:) Zarówno ze Spotify jaki i Deezer odtwarzałem utwory zapisane już do pamięci telefonu. Na BT, jak to opisałem, czasem zniekształca piosenkę, a czasem ta sama piosenka idzie płynnie. Te same piosenki puszczane po USB, też ze Spotify lub Deezer jeszcze nigdy nie zafałszowały. W weekend potestuję inny telefon. Jeśli problem będzie ten sam, oznaczać to będzie błędy w transmisji po BT i tyle.

@georaf
Z tym subwooferem to stwierdzasz czy pytasz? Chodzi Ci o sprzęt dedykowany, czy podpięcie SUBa z 'rynku'? O opcjonalnym SUBie dedykowanym nie słyszałem i zdziwiłbym się gdyby była taka opcja – widziałeś sam SUB jak i jego lokalizację w BL?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2014, 23:31
Posty: 621 (63/38)
Skąd: Warszawa
Auto: 2014 Matsuda Axela SkyPassion 2.0 165HP

Postprzez georaf » 27 cze 2014, 10:48

@creet
Odnośnie SuB to oczywiście pytam, ale może za wcześnie , ponieważ jeszcze czekam na odbiór samochodu i nie wiem narazie jaka jest jakość dzwięku przy nagłośnieniu Bose. A może bedzie wystarczający dla mnie.. ?! :)
Pozdrawiam Rafał.
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2014, 15:01
Posty: 35
Auto: Mazda 3 HB SkyPAssion 120km AT

Postprzez kkrajewski » 2 lip 2014, 17:02

Panowie, pytałem już, ale odpowiedzi nie uzyskałem.

Hipotetyczna sytuacja, jadę sobie z moją kobietą, kolegą lub kimkolwiek mazdą i słuchamy mega fajnego utworu. Towarzysz mojej podróży mówi, że chce do toalety, zjeżdżam zatem na stację.
Zatrzymuję się i ... teraz problem :)

Jak wyłączyć silnik, aby nie wyłączyć muzyki ? :)

P.S. Nie interesuje mnie automatycznie uruchomiony I-STOP, chcę wyłączyć silnik, ale tak, aby nie wyłączać grającego radia/CD/itp.

Z góry dzięki za info!

Pozdro!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lut 2014, 10:23
Posty: 71 (4/0)
Auto: Mazda 3 BM Skypassion
2.0 165KM
Hatchback
OFF-WHITE

Postprzez Waikiki » 2 lip 2014, 17:18

Przy manualu szybko wciskasz dwa razy przycisk start stop (oczywiście nie naciskając sprzęgła). Przy skrzyni automatycznej wystarczy wyłączyć silnik z lewarkiem w pozycji N.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 mar 2008, 12:43
Posty: 236 (0/9)

Postprzez kkrajewski » 3 lip 2014, 09:23

Nacisnąłem i tak na chwilę muzyka gaśnie.

Czyli po prostu nie da się, bez przerwy choćby sekundowej wyłączyć silnika.

Dopisano 3 lip 2014, 16:03:

creet napisał(a):Dźwięku ze SkyEnergy z Bose sugeruję nie porównywać.

SkyEnergy nie posiada głośników BOSE.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lut 2014, 10:23
Posty: 71 (4/0)
Auto: Mazda 3 BM Skypassion
2.0 165KM
Hatchback
OFF-WHITE

Postprzez mindfreak » 21 lip 2014, 20:32

Ktoś się orientuje dlaczego w samochodzie nie można odtwarzać muzyki w jakości FLAC?
Jak sobie taką muzę zgram na tel to na wyświetlaczu w samochodzie pokazują się nazwy ścieżek ale już nie mogę ich wybrać...
Forumowicz
 
Od: 3 lut 2014, 00:02
Posty: 56
Auto: Mazda 3 SkyPassion 165KM

Postprzez creet » 27 lip 2014, 22:51

@mindrfeak
Audio w naszych autach po prostu nie odtwarza tego formatu – brak zaimplementowanych kodeków. Jeśli masz dużą kolekcję FLACów, to pozostaje kabel audio i AUX :/

Tak btw, z tej strony można dowiedzieć się sporej ilości wartościowych informacji na temat multimediów w naszych BM: http://infotainment.mazdahandsfree.com/home?language=

Zauważyłem, że na stronce tej dość często prócz designu aktualizowana jest treść. Z materiałów reklamowych dotyczących nowej Mazdy 2 (Demio) wynika, że wyposażona ma ona być w system multimedialny z naszych trójek (ten sam tablet itd), jest zatem szansa, że chłopaki z Mazdy będą kontynuować rozwój całej platformy i przy okazji np liftu Mazdy 6 i do niej wrzucą system jak z trójek.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2014, 23:31
Posty: 621 (63/38)
Skąd: Warszawa
Auto: 2014 Matsuda Axela SkyPassion 2.0 165HP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323