Bieżące uwagi / spostrzeżenia wynikające z Waszego przebiegu...

Mazda3 BM (2013–2016) / Mazda3 BN (2016-2018)

Postprzez apx » 30 maja 2018, 14:47

problemem sa zaciski a dokladnie prowadnice
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2013, 13:19
Posty: 228 (1/3)
Auto: mazda 3 BM 165 KM

Postprzez Steel » 30 maja 2018, 15:26

domyslam sie, ale zastanawiam sie czy komukolwiek to skutecznie naprawili. Bo z tego co czytam poprawa jest chwilowa a pozniej to samo. Ew. zmiana na zaciski z 6tki ale do 16tek nie wchodza :)
Forumowicz
 
Od: 14 mar 2017, 21:33
Posty: 190 (1/6)
Auto: 2016 M3 2.0 120KM HB MR'17 SkyEnergy SoulRed + LED

Postprzez apx » 30 maja 2018, 15:41

no wlasnie nie wiem stoje przed wyborem ze musze to robic poza gwarancja i nie usmiecha mi sie wywalic 1500 na krotka chwile
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2013, 13:19
Posty: 228 (1/3)
Auto: mazda 3 BM 165 KM

Postprzez popi2009 » 4 cze 2018, 09:10

osobiście uważam że skoro to wada fabryczna (a jest to oczywiste) to powinni to po gwarancji także wymieniac za darmo
popi2009
 

Postprzez apx » 4 cze 2018, 13:39

no ja tez tak uwazam ale kto im udowodni ?
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2013, 13:19
Posty: 228 (1/3)
Auto: mazda 3 BM 165 KM

Postprzez king1q2w » 5 cze 2018, 21:44

jabartnik napisał(a):
Post przez Mariusz-TT » wczoraj, 18:16

Może spróbuj poniższego rozwiązania, jeśli masz jeszcze gwarancję. Borykałem się z problemem skrzypienia przedniego zawieszenia przez jakiś czas. Objawy pojawiały się przy przejeżdżaniu (nawet bardzo powolnym) przez "śpiących policjantów". Za pierwszym razem ASO dokonało czyszczenia zacisków, problem nie został usunięty. Za drugim razem wymieniono górne mocowanie amortyzatorów, łożyska amortyzatorów oraz zamontowano gumowe osłony na sprężynach. Problem rozwiązany. Wymieniłem powyżej 3 rzeczy które wykonano, aczkolwiek być może tylko jedna z nich powodowała kłopot, niemniej ASO dokonało tego "dla świętego spokoju", aby za jednym podejściem wyeliminować problem i dlatego abym nie jeździł do nich wielokrotnie. Cała operacja trwała niecałą godzinę. Przejechałem od tamtego czasu kilka tysięcy km i problem nie powrócił.



Ja też mam teraz taki problem z dziwnym skrzypieniem podczas jazdy po wybojach czy po przejeżdżaniu jakiś tzw spiących policjantów.. byłem na diagnozie u diagnosty przy badaniu technicznym, on mówi że do wymiany jest [jaki?] sworzeń w wachaczu przednim i jakieś łączniki i to powinno usunąć problem. Myślicie że to może być faktycznie to? bo co prawda koszt ponad 1000 zł z zbieżnością.

Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 5 cze 2018, 20:04
Posty: 5
Auto: Mazda 3 2.0 2015r. 120km skyactive hatchback

Postprzez kuba_t » 8 cze 2018, 11:41

kuba_t napisał(a):91.500km, od pewnego czasu przy manewrach parkingowych i jednoczesnym hamowaniu słychać dziwne stuki – myslałem, że to hamulce bo występowało tylko przy hamowaniu i jednoczesnym skręcie kierownicą. Trochę kilometrów już z tym dźwiękiem zrobiłem, ze względu na długie terminy w ASO. Do rzeczy... dzisiejsza wizyta rozwiała wątpliwości z hamulcami – serwis twierdzi, że winne są tuleje wahaczy, na co jest nota serwisowa (najpierw przesmarowali wózek silnika – cokolwiek to jest – może źle usłyszałem, to nie pomogło więc tuleje). Koszt samych tulei nie jest wielki – 80zł sztuka, należy wymienić po jednej na stronę, gorzej wygląda koszt robocizny... 900zł <nie powiem> Pozytywnym zaskoczeniem była reakcja serwisanta, który od razu zaproponował odesłanie usterki do importera – pomimo, że gwarancja skończyła się we wrześniu ubiegłego roku. Jeśli Mazda nie pokryje kosztów to oleje temat i będę tak jeździć dalej, albo wymienię gdzie indziej... Mam cichą nadzieję, że pokryją koszty robocizny...
3 tygodnie czekania i jest zgoda Mazdy. Wygląda to tak, że oni pokrywają koszt części na robociznę na pół, czyli mój koszt to 360zł, umówiony jestem na koniec miesiąca... zobaczymy czy to coś pomoże....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 wrz 2016, 08:49
Posty: 169 (7/6)
Auto: Mazda 6 GL, 2.0 SkyActiv-G

Postprzez sevecc » 12 cze 2018, 08:59

Za chwilę stuknie 30 tyś km i tak parę rzeczy się uzbierało:

– lakier – dramat – rysuje się i odpryskuje od samego patrzenia,
– zawieszenie z przodu skrzypi podczas skręcania kołami na maxa w lewo/prawo i stuka przy przejazdach przez progi zwalniające,
– hamulce piszczą od kilku tysięcy km,
– head up display – parę dni temu zaniemógł – nie wyświetla się na nim nic a i mam wrażenie, że nie chowa się w pełni tak jak to było wcześniej tylko delikatnie odstaje po złożeniu,
– ekran MZD connect – też od niedawna zaczął strasznie skrzypieć – pewnie nie sam ekran ale cały ten wyświetlacz wraz z obudową i mocowaniem; skrzypi podczas codziennej jazdy i oczywiście przy poruszaniu ręką.
– klapa bagażnika czasem się nie domyka i trzeba mocniej pierd...

Poza tym wciąż uwielbiam to auto i wciąż daje mi wiele frajdy z jazdy.

Niemniej jedna, powyższe usterki są strasznie wkurzające i oczywiście mam zamiar zareklamować je przy najbliższej wymianie oleju przy 30tyś km.

Mam nadzieję, że ogarną mi to wszystko... :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2016, 10:08
Posty: 397 (64/15)
Auto: Była:
Mazda 3 2.0 HB '17
Skypassion + safety
180KM by DiSi
Jest:
Mazda CX-30 100th Anniversary edition

Postprzez Steel » 12 cze 2018, 23:52

sevecc napisał(a):– zawieszenie z przodu skrzypi podczas skręcania kołami na maxa w lewo/prawo i stuka przy przejazdach przez progi zwalniające,
– hamulce piszczą od kilku tysięcy km,

Mam dokladnie to samo... a jeszcze 20tys KM nie mam
Co do hamulcow to chyba TRW czesto tak ma... w poprzednim samochodzie TRW tez skrzypialy :)

sevecc napisał(a):– klapa bagażnika czasem się nie domyka i trzeba mocniej pierd...

Jest to mega irytujace (tak jak stukanie i skrzypienie). Najsmieszniejsze jest to ze zima prawie tego nie bylo. A jak sie cieplej zrobilo i wycentrowali mi klape (bo sie w ciagu zimy przesunela lekko w lewo) to znowu mam to samo i czasek kilka razy musze walnac klapa. Raczej tak to nie powinno dzialac.
Forumowicz
 
Od: 14 mar 2017, 21:33
Posty: 190 (1/6)
Auto: 2016 M3 2.0 120KM HB MR'17 SkyEnergy SoulRed + LED

Postprzez kuba_t » 3 lip 2018, 19:50

kuba_t napisał(a):
kuba_t napisał(a):91.500km, od pewnego czasu przy manewrach parkingowych i jednoczesnym hamowaniu słychać dziwne stuki – myslałem, że to hamulce bo występowało tylko przy hamowaniu i jednoczesnym skręcie kierownicą. Trochę kilometrów już z tym dźwiękiem zrobiłem, ze względu na długie terminy w ASO. Do rzeczy... dzisiejsza wizyta rozwiała wątpliwości z hamulcami – serwis twierdzi, że winne są tuleje wahaczy, na co jest nota serwisowa (najpierw przesmarowali wózek silnika – cokolwiek to jest – może źle usłyszałem, to nie pomogło więc tuleje). Koszt samych tulei nie jest wielki – 80zł sztuka, należy wymienić po jednej na stronę, gorzej wygląda koszt robocizny... 900zł <nie powiem> Pozytywnym zaskoczeniem była reakcja serwisanta, który od razu zaproponował odesłanie usterki do importera – pomimo, że gwarancja skończyła się we wrześniu ubiegłego roku. Jeśli Mazda nie pokryje kosztów to oleje temat i będę tak jeździć dalej, albo wymienię gdzie indziej... Mam cichą nadzieję, że pokryją koszty robocizny...
3 tygodnie czekania i jest zgoda Mazdy. Wygląda to tak, że oni pokrywają koszt części na robociznę na pół, czyli mój koszt to 360zł, umówiony jestem na koniec miesiąca... zobaczymy czy to coś pomoże....
nie wiem czy ktoś jest zainteresowany, ale wymiana tulei wahaczy nic nie pomogła, czekam na nowy termin wizyty w serwisie – mają sprawdzać czy źle wymienili, czy niepotrzebnie itd, itd...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 wrz 2016, 08:49
Posty: 169 (7/6)
Auto: Mazda 6 GL, 2.0 SkyActiv-G

Postprzez zgoda150 » 10 lip 2018, 13:37

przy 60tys zawieszenie z przodu zaczęło skrzypieć. Nie drążyłem tematu co jest powodem bo innych przesłanek ku temu aby tam zaglądać nie ma :)

w sprawie wahaczy przednich to pasują od poprzedniej wersji trójki i są w zamienniku dobrych firm :)
Początkujący
 
Od: 13 wrz 2014, 14:16
Posty: 20
Auto: brak

Postprzez Pankracy » 11 lip 2018, 05:59

Steel napisał(a):
sevecc napisał(a):– zawieszenie z przodu skrzypi podczas skręcania kołami na maxa w lewo/prawo i stuka przy przejazdach przez progi zwalniające,
– hamulce piszczą od kilku tysięcy km,

Mam dokladnie to samo... a jeszcze 20tys KM nie mam
Co do hamulcow to chyba TRW czesto tak ma... w poprzednim samochodzie TRW tez skrzypialy :)

sevecc napisał(a):– klapa bagażnika czasem się nie domyka i trzeba mocniej pierd...

Jest to mega irytujace (tak jak stukanie i skrzypienie). Najsmieszniejsze jest to ze zima prawie tego nie bylo. A jak sie cieplej zrobilo i wycentrowali mi klape (bo sie w ciagu zimy przesunela lekko w lewo) to znowu mam to samo i czasek kilka razy musze walnac klapa. Raczej tak to nie powinno dzialac.


Mam nalatane niecałe 13 000 km i identyczne objawy :) Rypie zawieszenie z przodu przy pokonowyniu ciut większych nierówności: progi zwalniające, zjazd do garażu podziemnego i podczas kręcenia na parkingach. Z klapą podobnie – jednak nie za często. O ile na początku każde lekkie klapnięcie bagażnikiem zawsze kończyło się jego zamknięciem, to teraz w 3/10 przypadków trzeba [tiiit] drugi/trzeci raz :)

Czekam na pierwszy przegląd we wrześniu/październiku i zacznę szarpaninę z Mazdą.
Forumowicz
 
Od: 24 lip 2017, 23:27
Posty: 58 (0/5)
Auto: Mazda 3 2017; 2.0/120

Postprzez TimiTomi » 16 lip 2018, 16:45

Witam.
Jestem posiadaczem 3 z 2016 roku. Przebieg niecałe 40 tys. Auto kupiłem kilka dni temu. Zastanawia mnie bardzo głośna praca silnika po odpaleniu. Po chwili uspokaja się. To przypadłość każdej Mazdy, silnika 2.0, 120 KM czy tylko mojego egzemplarza? Poza tym i lekkimi drganiami wszystko super.
Zastanawiam się czy zgłaszać to na przeglądzie serwisowym czy to normalna przypadłość.
Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 16 lip 2018, 16:28
Posty: 6
Auto: Mazda 3, 2.0, 120 KM, sedan 2016r, przedlift

Postprzez mf113 » 16 lip 2018, 17:59

Generalnie jest trochę głośniej przez może 2-3 minuty jak silnik startuje o poranku. Ale trudno określić jak jest u Ciebie.
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2016, 00:31
Posty: 304 (5/13)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 3 BM Sedan SkyPassion
Benzyna 2.0 MT 120KM-->175KM
2015

Postprzez Arquiteto » 17 lip 2018, 07:24

Wszystkie tak mają, chociaż u mnie to raczej jakieś 30s. Podobno to ssanie jest.
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2016, 22:34
Posty: 40 (1/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 '18 HB, SkyPassion, 2.0 AT

Postprzez nexus30 » 17 lip 2018, 07:58

Potwierdzam, wszystkie tak mają. Spójrz na obrotomierz po odpaleniu silnika na zimno. Przez jakiś czas ECU utrzymuje obroty na poziomie 1700 RPM aby silnik szybciej złapał choć trochę temperatury.
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2014, 17:18
Posty: 226 (3/5)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 BM 2.0 165 KM Soul Red 2014

Postprzez popi2009 » 17 lip 2018, 09:05

objaw występuje na zimnym ale do czasu wrzucenia biegu na D, jak wrzucisz sekundę po odpaleniu to samochodowi automatycznie spadają obroty
popi2009
 

Postprzez TimiTomi » 17 lip 2018, 10:05

Dzięki wielkie.
Początkujący
 
Od: 16 lip 2018, 16:28
Posty: 6
Auto: Mazda 3, 2.0, 120 KM, sedan 2016r, przedlift

Postprzez tomeq83 » 19 lip 2018, 17:25

W kwietniu zgłosiłem do ASO że "chromowane" listwy przy grillu mają pęcherze. Niby zamówili. Po 1,5 miesiącu dostałem telefon z pytaniem czy zgłaszałem coś z tymi listwami bo im się dwie po magazynie pałętają <rotfl> Czekałem ponad miesiąc na kolejny telefon i w końcu mogłem przyjechać na wymianę.

Po 2h wymiany okazało się, że z Belgii dostali dwie takie same listwy (a jest prawa i lewa). Wypożyczyli mi auto do następnego dnia za zero złotych tylko musiałem pokryć koszt paliwa :| (nic że z ich winy dodatkowo musiałem tracić paliwo na dojazd do domu i z powrotem, straconego czasu nie liczę.

Autko odebrałem, nowe listwy bez zastrzeżeń. Na "do widzenia" usłyszałem przepraszam i oczywiście wymyto i odkurzono mi auto (byle jak byle by było). ASO Bielsko-Biała.
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2012, 18:39
Posty: 350 (4/16)
Auto: 1.Mazda 3 BL 2010 1.6 105km MZR Exclusive 90th Anniversary Blue Mica
2. Mazda 3 BN 2017 2.0 120KM Skypassion Safety Soul Red

Postprzez rinho » 24 lip 2018, 18:41

Wkurzające jest to działanie tempomatu MRCC – jeśli musi wyhamować więcej niż 10km/h (testowałem to głównie przy ustawionej 140km/h) to, gdy już ma czystą drogę przed sobą, robi redukcję, 5tys. obr/ min by szybko wskoczyć z powrotem na te 140.
Niepotrzebny hałas. Irytuje mnie to nieco.
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2011, 23:53
Posty: 216 (0/1)
Skąd: okolice Cieszyna
Auto: Mazda 3 BN 2.0 AT 2018r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323