Staczanie się auta z wbitym pierwszym biegu

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez KMBak » 12 sty 2015, 11:42

No to dorzucę 2 grosze od siebie.

Ja auto zawsze zostawiam na wstecznym (blokada skrzyni jest na wsteczny). NIGDY się nie zdarzyło, żeby auto samo się stoczyło na biegu (oczywiście nie mówimy o dużych nachyłach). Ręczny zaciągam mocno tylko przed wjazdem do garaży (małe nachyleni). W pozostałych przypadkach nie zaciągam mocno ręcznego i skręcam koła.

Swego czasu jak byłem w ASO (jakiś przegląd albo coś), jak odbierałem auto, to serwisant wyjechał i ustawił do odbioeru pod ASO na sporym wzniesieniu. Okazało się, że zostawił je na jedynce – tylko – i pojazd się nie stoczył. To nie silnik Sky Activ więc tutaj może jest inaczej – ale szczerze byłem w szoku, że sam bieg tak trzyma samochód. Zauważyłem to dopiero jak odpalałem silnik, bo mam nawyk wciskania sprzęgła do rozruchu i się wystraszyłem jak auto zaczęło mocno uciekać – dopiero maksymalnie zaciągnięty ręczny je zatrzymał...

Co do kierunku – wydaje mi się, że faktycznie zapięty bieg powinien być zgodny z kierunkiem staczania – dla bezpieczeństwa jednostki napędowej i skrzyni biegów... <czytaj>
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323