Mazda z USA / Kanady – problemy i porady

Mazda3 BM (2013–2016) / Mazda3 BN (2016-2018)

Postprzez garcia » 9 kwi 2018, 16:57

U mnie po zmianie regionu na EU wyświetla się błąd poduszek a konkretnie kontrolki informującej o wyłączeniu poduszek pasażera. Czy w wersjach EU poduszki pasażera wyłącza się ręcznie, czy tak jak w USA czujnik informuje, że nikt nie siedź i system robi to automatycznie?

Wystukane na Tapatalk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 mar 2016, 16:17
Posty: 126 (1/12)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 bm sedan '15
2.0 155 hp M/T
Canada soul red

Postprzez Arquiteto » 9 kwi 2018, 18:21

Jeśli mówisz o tej kontrolce na centralnej konsoli to u mnie ona się zapala niezależnie od tego czy siedzenie jest puste czy nie i gaśnie po jakimś czasie od uruchomienia silnika.
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2016, 21:34
Posty: 40 (1/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 '18 HB, SkyPassion, 2.0 AT

Postprzez garcia » 9 kwi 2018, 18:27

Właśnie wyczytałem w instrukcji, że wersja europejska ma w schowku wyłącznik on/off. U mnie na konsoli centralnej jest cały czas info, że poduszki wyłączone, jak siedzi pasażer to info gaśnie.

Wystukane na Tapatalk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 mar 2016, 16:17
Posty: 126 (1/12)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 bm sedan '15
2.0 155 hp M/T
Canada soul red

Postprzez Steel » 9 kwi 2018, 19:24

w pelni sprawnego pojazdu by sie nie oplacalo kupic i przytachac ze stanow. A malo kto ze stanow przeprowadza sie do Polski. Auta musza byc mocno rozbite i to najczesciej po szkodach calkowitych, dlatego wtedy wrak kupuje sie bardzo tanio i oplaca sie naprawiac.

Sa agencje/serwisy gdzie sprawdza sie takie samochody, nie wiem czy gdzies nie bylo tu jakiegos watku gdzie osoby z dastepem sprawdzaly auta Mazdy.
Forumowicz
 
Od: 14 mar 2017, 20:33
Posty: 190 (1/6)
Auto: 2016 M3 2.0 120KM HB MR'17 SkyEnergy SoulRed + LED

Postprzez bbogdan » 9 kwi 2018, 19:28

garcia napisał(a):Właśnie wyczytałem w instrukcji, że wersja europejska ma w schowku wyłącznik on/off. U mnie na konsoli centralnej jest cały czas info, że poduszki wyłączone, jak siedzi pasażer to info gaśnie.

Wystukane na Tapatalk


Wyłącznik w schowku jest montowany z myślą o rodzicach przewożących niemowlaki tyłem do kierunku jazdy
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2017, 00:15
Posty: 491 (0/26)
Auto: Mazda CX-3 2016 AWD
CRYSTAL WHITE PEARL (34K)

Postprzez azar » 9 kwi 2018, 20:51

wersja europejska ma w schowku wyłącznik poduszki pasażera. natomiast u nas występuje w fotelu pasażera oprócz maty zajęcia fotela to też i waga. Mata widzi czy ktoś siedzi na tym fotelu to wtedy air bag jest aktywowany. Waga widzi ciężar pasażera a wraz z tym jak daleko od konsoli może być położony fotel by aktywować jeden albo dwa naboje poduszki. europejskie są jednonabojowe, usa dwu nabojowe.
u mnie pomimo, że żadnej poduszki wywalonej nie miałem to świecą się poduchy na konsoli centralnej i migocze dioda poduszek na zegarach. podpięty kts informuje o błędzie: System rozpoznawania masy. Zakłócenie działąnia.
zrobiło się w końcu na dworze cieplej to wkrótce wyciągam fotel, rozbiorę go i będę patrzył co jest grane.
niby maty są bardzo czułe na rozlanie na siedzenie płynu i jeśli mocno zmokną to szlag je trafia. Waga to rurka z jakimś płynem i czujnikiem. Zdjęcie maty z wagą to akurat od forda focusa mk3 usa.
20171018_161850.jpg
Załączniki
20180410_083616.jpg
Ostatnio edytowano 10 kwi 2018, 09:43 przez azar, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2017, 23:13
Posty: 31 (0/2)
Skąd: Zielona Góra
Auto: 2014 Mazda 3 BM 2.0 Touring 155KM HB 6MT made in Japan

Postprzez child » 9 kwi 2018, 21:47

Inna sprawa ze moje zaufanie do takich samochodów, jest bardzo ograniczone, mianowicie samochody te przyjechały do kraju jako uszkodzone. W większości przypadków żadnej ze sprzedających nie chce, czy też nie ma zdjęć samochodu przed naprawą. W moim mniemaniu to implikuje poważne uszkodzenia, w końcu jeśli samochód był lekko uszkodzony, to chciałbym pokazać zainteresowanej osobie że nic poważnego z samochodem się nie działo.

Ciekawi mnie jakie są Wasze opinie



Nasze opinie są takie, że polscy metaloplastycy samochodowi nie mają sobie równych, i stąd statki pełne "samochodów" (cudzysłów jak najbardziej na miejscu) z tzw. "salvage title" płynące rzędem zza oceanu :)

Innymi słowy – twój tok rozumowania jest jak najbardziej słuszny i szkoda, że wielu ludzi jest tak najaranych na "okazje" i "perełki", że nie potrafi podobnego rozumowania przeprowadzić.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 18:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez fabiomaster » 10 kwi 2018, 13:29

child napisał(a):
Inna sprawa ze moje zaufanie do takich samochodów, jest bardzo ograniczone, mianowicie samochody te przyjechały do kraju jako uszkodzone. W większości przypadków żadnej ze sprzedających nie chce, czy też nie ma zdjęć samochodu przed naprawą. W moim mniemaniu to implikuje poważne uszkodzenia, w końcu jeśli samochód był lekko uszkodzony, to chciałbym pokazać zainteresowanej osobie że nic poważnego z samochodem się nie działo.

Ciekawi mnie jakie są Wasze opinie



Nasze opinie są takie, że polscy metaloplastycy samochodowi nie mają sobie równych, i stąd statki pełne "samochodów" (cudzysłów jak najbardziej na miejscu) z tzw. "salvage title" płynące rzędem zza oceanu :)

Innymi słowy – twój tok rozumowania jest jak najbardziej słuszny i szkoda, że wielu ludzi jest tak najaranych na "okazje" i "perełki", że nie potrafi podobnego rozumowania przeprowadzić.


Auta ze stanów są dużo tańsze ale nie znaczy, że gorsze. Ja szukałem auta prawie 6 miesięcy i zawsze jak coś fajnego było to ktoś licytował 100-300 dolców więcej i było po samochodzie. za 30 tyś nie kupisz u nas takiego auta. Masz VIN auta wpisz w google i wyskoczy jak auto było uszkodzone na portalu iaai lub copart. Jest raport DNA do kupienia i tam masz wszystko ze zdjęciami, nawet kiedy były przeglądy robione. Pamiętaj, że auto po lekkim gradobiciu ma "salvage" więc tym się nie sugeruj.

Dopisano 10 kwi 2018, 13:38:

azar napisał(a):wersja europejska ma w schowku wyłącznik poduszki pasażera. natomiast u nas występuje w fotelu pasażera oprócz maty zajęcia fotela to też i waga. Mata widzi czy ktoś siedzi na tym fotelu to ..............[/attachment]


U nas tego nie ma, są 4 czujniki do masy na rogach fotela. Sprawdź w serwisówce. Masz tam 4 przewody może któryś się wypiął.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sty 2017, 11:00
Posty: 59 (1/5)
Skąd: Miłosław
Auto: Mazda 3 BM 2015 2.0 A/T 155KM iTouring + iTTP

Postprzez azar » 10 kwi 2018, 20:58

Dzieki fabiomaster, zwrócę na Twoją sugestie uwagę.
A co do tzw. szrotów z USA to potwierdzę to co kolega fabiomaster pisze powyżej. Ja również szukałem na iaai auta około 6 miesięcy aż po kilku niewygranych licytacjach w końcu trafiłem. Na potwierdzenie danych zawartych w aukcji wykupiłem nawet raport AutoCheck i Carfax. A auta z USA są różne tak jak różne się ściąga z tzw. zachodu (Niemcy, Francja, Belgia). Szukając dla siebie to wiadomo, że starałem się szukać takiego mniej uszkodzonego kosztem wiadomo wyższej ceny.
Załączniki
image9.jpeg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2017, 23:13
Posty: 31 (0/2)
Skąd: Zielona Góra
Auto: 2014 Mazda 3 BM 2.0 Touring 155KM HB 6MT made in Japan

Postprzez zgoda150 » 10 kwi 2018, 21:26

handlarze sprowadzają często złomy bo to sie opłaca najbardziej, ale jest wiele przypadków że chca mieć dobra markę i sprowadzają ładne auta do napraw.
Początkujący
 
Od: 13 wrz 2014, 13:16
Posty: 20
Auto: brak

Postprzez child » 10 kwi 2018, 22:27

Ale wy piszecie o czymś innym niż pytał Stylishh. Oczywiście, że można dla siebie znaleźć sensowny uszkodzony samochód w niskiej cenie w USA (jak pewnie i w wielu innych miejscach), ale mowa była o samochodach już sprowadzonych i naprawionych (z nieznanego stanu). I tutaj już Mazdy (ale nie tylko) zza oceanu wyróżniają się zdecydowanie na minus – bardzo ciężko znaleźć coś, co by nie było totalnym ulepem.

A co do salvage title po "lekkim gradobiciu" – o ile wiem, definicja szkody całkowitej w USA jest bardzo podobna jak u nas, czyli koszty naprawy przekraczają 70%/75% wartości. Więc nie jest to coś, czym się "należy nie sugerować".
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 18:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez fabiomaster » 11 kwi 2018, 10:29

azar napisał(a):Dzieki fabiomaster, zwrócę na Twoją sugestie uwagę.
A co do tzw. szrotów z USA to potwierdzę to co kolega fabiomaster pisze powyżej. Ja również szukałem na iaai auta około 6 miesięcy aż po kilku niewygranych licytacjach w końcu trafiłem. Na potwierdzenie danych zawartych w aukcji wykupiłem nawet raport AutoCheck i Carfax. A auta z USA są różne tak jak różne się ściąga z tzw. zachodu (Niemcy, Francja, Belgia). Szukając dla siebie to wiadomo, że starałem się szukać takiego mniej uszkodzonego kosztem wiadomo wyższej ceny.


Poduchy nie wywaliły widzę, ładne autko sobie poszukałeś <serduszka>. Copart czy iaai ?

Dopisano 11 kwi 2018, 10:32:

child napisał(a):...... ale mowa była o samochodach już sprowadzonych i naprawionych (z nieznanego stanu). I tutaj już Mazdy (ale nie tylko) zza oceanu wyróżniają się zdecydowanie na minus – bardzo ciężko znaleźć coś, co by nie było totalnym ulepem.
.

No właśnie dlatego przed zakupem musi sprawdzić po VIN auta jakie były uszkodzenia.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sty 2017, 11:00
Posty: 59 (1/5)
Skąd: Miłosław
Auto: Mazda 3 BM 2015 2.0 A/T 155KM iTouring + iTTP

Postprzez Steel » 11 kwi 2018, 12:21

fabiomaster napisał(a):No właśnie dlatego przed zakupem musi sprawdzić po VIN auta jakie były uszkodzenia.


No tak, ale generalnie do tego sprowadza sie pytanie. Trzeba sprawdzic w odpowiednim miejscu, ale najczesciej nie jest to darmowe, choc czasem na niektorych forach sa pomocni ludzie. Jesli pytajacy o nasza opinie pyta to znaczy, ze nie ma wielkiego pojecia co i jak i dla niego to spore ryzyko.
Forumowicz
 
Od: 14 mar 2017, 20:33
Posty: 190 (1/6)
Auto: 2016 M3 2.0 120KM HB MR'17 SkyEnergy SoulRed + LED

Postprzez fabiomaster » 11 kwi 2018, 19:59

Steel napisał(a):
fabiomaster napisał(a):No właśnie dlatego przed zakupem musi sprawdzić po VIN auta jakie były uszkodzenia.


No tak, ale generalnie do tego sprowadza sie pytanie. Trzeba sprawdzic w odpowiednim miejscu, ale najczesciej nie jest to darmowe, choc czasem na niektorych forach sa pomocni ludzie. Jesli pytajacy o nasza opinie pyta to znaczy, ze nie ma wielkiego pojecia co i jak i dla niego to spore ryzyko.


Wyślij VIN na priv, sprawdzę i dam znać.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sty 2017, 11:00
Posty: 59 (1/5)
Skąd: Miłosław
Auto: Mazda 3 BM 2015 2.0 A/T 155KM iTouring + iTTP

Postprzez Steel » 12 kwi 2018, 13:30

Ja nie potrzebuje mam Salonowa... ale wyzej pytano o opinie na temat przywozonych :)
Forumowicz
 
Od: 14 mar 2017, 20:33
Posty: 190 (1/6)
Auto: 2016 M3 2.0 120KM HB MR'17 SkyEnergy SoulRed + LED

Postprzez meltemi » 18 kwi 2018, 20:37

fabiomaster napisał(a):Jak zrobić oryginalne tylne światło przeciwmgielne.


8. Tylny moduł RBCM w bagażniku posiada tylko jedną niebieską wtyczkę.
Rbcm1.jpg

Na miejscu pinu 4Q brakuje przewodu, to właśnie nasz magiczny kabelek +12v od tylnego światła przeciwmgielnego.
4q.jpg

Teraz jest wszystko tak jak powinno...
happy.jpg




Mam takie techniczne pytanie – skąd "wziąłeś" masę?
Konkretny pin w niebieskiej wtyczce czy nie ma to żadnego znaczenia.
Ja dołożyłem lampę w zderzak.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 14 kwi 2018, 22:14
Posty: 12 (1/1)
Skąd: Śląsk
Auto: Mazda CX-7 2,3 DISI,
Mazda 3 bm sedan '15 2,0 165 hp Canada

Postprzez garcia » 18 kwi 2018, 21:01

Poniżej modułu rbcm jest kostka tylko z masą, ale generalnie możesz "wziąć" skąd chcesz.

Wystukane na Tapatalk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 mar 2016, 16:17
Posty: 126 (1/12)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 bm sedan '15
2.0 155 hp M/T
Canada soul red

Postprzez fabiomaster » 20 kwi 2018, 10:20

Mam takie techniczne pytanie – skąd "wziąłeś" masę?
Konkretny pin w niebieskiej wtyczce czy nie ma to żadnego znaczenia.
Ja dołożyłem lampę w zderzak.


Garcia dobrze napisał, bierzesz skąd chcesz. Ja zrobiłem ledy w odblasku i efekt jest tragiczny. Myślę, nad przerobieniem lampy wstecznej ale z zachowaniem wstecznego. :–)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sty 2017, 11:00
Posty: 59 (1/5)
Skąd: Miłosław
Auto: Mazda 3 BM 2015 2.0 A/T 155KM iTouring + iTTP

Postprzez meltemi » 21 kwi 2018, 13:52

Mam problem z klockami hamulcowymi na tylną oś w mojej Madzi.
Jest to model 3 2.0 Skyactiv 121kW rocznik 2015.
Zamówiłem zestaw tarcze + klocki i...
tarcze wydaje się, że pasują ale klocki nie.
Załączam zdjęcie klocków i proszę o pomoc w zidentyfikowaniu klocków, które posiadam.
Niestety u wszystkich sprzedawców u jakich sprawdzałem występują tylko takie jak mi przysłali.
Może ktoś już też wymieniał?
Załączniki
klocki tył mazda3.png
myślę, że nie będzie problemu z odróżnieniem starego i nowego
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 14 kwi 2018, 22:14
Posty: 12 (1/1)
Skąd: Śląsk
Auto: Mazda CX-7 2,3 DISI,
Mazda 3 bm sedan '15 2,0 165 hp Canada

Postprzez fabiomaster » 22 kwi 2018, 15:18

meltemi napisał(a):Mam problem z klockami hamulcowymi na tylną oś w mojej Madzi.
Jest to model 3 2.0 Skyactiv 121kW rocznik 2015.
Zamówiłem zestaw tarcze + klocki i...
tarcze wydaje się, że pasują ale klocki nie.
Załączam zdjęcie klocków i proszę o pomoc w zidentyfikowaniu klocków, które posiadam.
Niestety u wszystkich sprzedawców u jakich sprawdzałem występują tylko takie jak mi przysłali.
Może ktoś już też wymieniał?


Masz model Mexico z okresu 2014.08 do 2016.09, są tam inne klocki, większe niż normalnie. Miałem ten sam problem. Model TRW pasuje GDB3583 – cena ok 160 zł.
IMG_4501.JPG

Ale to jest nic w porównaniu z przednimi klockami które masz :–) Z przodu pasują tylko oryginalne klocki mazdy sprowadzane z USA. Nie ma zamienników na rynku EU. Cena 505 zł kpl. (same klocki). Niestety tylne klocki są miękkie i szybko się zużywają.
102.16790_Catalog.jpg

105.17590_Catalog.jpg


Symbol przednich klocków to : BJY73328ZA
Wymiary: 105.17590 – przód
Wymiary 102.16790 – tył
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sty 2017, 11:00
Posty: 59 (1/5)
Skąd: Miłosław
Auto: Mazda 3 BM 2015 2.0 A/T 155KM iTouring + iTTP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323