Wymiana klocków hamulcowych i tarcz z przodu

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez lasek88 » 29 mar 2010, 21:12

M6niek, powiesz dokładniej jak to zrobić z tymi śrubami mocującymi tarcze?? Bo zaczyna mnie to do szewskiej pasji doprowadzać, jeszcze trochę to rozwierce to w p*** i będzie spokój.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 2 paź 2009, 17:28
Posty: 26
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Auto: Mazda 6 GG 2004 121KM Diesel

Postprzez mati88 » 30 mar 2010, 14:02

Jezeli masz jakiegos znajomego mechainka to zapytaj go o specjalny śrubokręt w ktory walisz młotkiem a jego grot sie delikatnie obraca i luzuje wlasnie takie zapieczone śruby wiem ze dziala bo sam to robilem. A jak nie dostaniesz tego sprzetu to nic innego chyba Ci nie zostanie jak wiertarka:) pozdro
Początkujący
 
Od: 22 mar 2010, 22:18
Posty: 10
Auto: Mazda6
2.0 Diesel
136KM

Postprzez lasek88 » 30 mar 2010, 17:32

No więc zrobiłem sam, położyłem się pod auto i od drugiej strony przy pomocy latarki i WD40 polałem te śruby, potem wyszukałem u dziadka taki wiekowy śrubokręt z drewnianą rączką w który można walić młotkiem i jakoś poszło:) śrubki wymieniłem na nowe złożyłem na smar miedziany i będzie grało. Swoją drogą to mogli tą piastę tylko nawiercić i nagwintować a nie pojechali ją na wylot.... Przynajmniej może by się tak nie zapiekało?! a jeszcze takie pytanko bo ja z przodu nie mam na klockach tych "sprężynek" odkąd ją kupiłem a nigdzie tego dostać nie mogę, bo na tył to jak kupowałem blaszki do zacisków to były te "sprężynki" a do przodu nie dodali:/ Gdzieś to można dostać??
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 2 paź 2009, 17:28
Posty: 26
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Auto: Mazda 6 GG 2004 121KM Diesel

Postprzez Wojtek_75 » 1 lip 2010, 08:24

lasek88 napisał(a): ja z przodu nie mam na klockach tych "sprężynek" odkąd ją kupiłem a nigdzie tego dostać nie mogę


o ile dobrze pamiętam to w zestawie klocków ferrodo był komplet blaszek i sprężynek
Początkujący
 
Od: 31 mar 2008, 07:26
Posty: 12
Skąd: Gdańsk
Auto: M6,2003, GY, 136kW

Postprzez sprysiu » 13 gru 2010, 20:23

witam Szanownych Kolegów w niedoli
jak zwykle mam problem z zapiekającymi się hamulcami. Były już raz smarowane, rok później wymiana klocków+tarcz+ zacisków w serwisie Mazdy...po pół roku znowu to samo...masakra.

Dzisiaj leciał mi dym z tylnego lewego koła, a tarcza świeciła na jasno-czerwono, pomimo że przejechałem ok. 3-4km jadąc 40km/h przy temp. -4st.

W związku z tym mam kilka pytań:
1 tarcza jest do wymiany, czy muszę wymieniać obie, żeby zachować symetrię? Prawe koło jak na razie ok.
2 lewe klocki pewnie do wymiany, czy prawe też? Czy trzeba zachować symetrię?
3 czy tak wysoka temp. mogła "wytopić" smar z łożyska lub przegrzać łożysko?
4 co z płynem hamulcowym/przewodami ham. – czy taka temp. mogła im zaszkodzić?
5 wydaje mi się, że tym razem to wina linki od ręcznego – takie subiektywne odczucie. Widziałem na allegro nową za 550zł, czy nowa linka naprawdę aż tyle kosztuje?
6 jakie tarcze, klocki, zaciski, linkę do ręcznego polecacie?

PS zamierzam pojechać do warsztatu ale chciałem się Was poradzić żeby mnie nie zrobili w konia.
Forumowicz
 
Od: 25 lis 2007, 17:22
Posty: 31
Skąd: Legnica
Auto: Mazda 2, DJ, 2015r, 1,5, benzyna, 90KM

dawniej
Mazda 6 kombi GH oraz GY

Postprzez rymko » 14 gru 2010, 13:48

Zanim cokolwiek kupisz musisz znaleźć przyczynę, bo będziesz inwestował co pół roku.
Ręczny ???
Jak linka zaciera się w pancerzu ? – możesz w pancerz nalać środka do czyszczenia tarcz hamulcowych – pomaga rewelacyjnie.
Sprawdź czy ręczny odbija , jeżeli nie to musisz rozebrać zacisk.
Inne ???
Sprawdź czy masz blaszki i druciki rozpierające -blaszki muszą być czyste , by klocek dobrze się po nich ślizgał. Jak będą za luźne – będzie Ci brzęczało. Druciki muszą być , by rozpierać klocki.
Zacisk i jarzmo – musi być oczyszczony z rdzy i innych osadów, przynajmniej pod blaszkami, by klocek przesuwał się swobodnie – jak jest rdza pod blaszkami, może byś za ciasno.
Sworznie – muszą się swobodnie przesuwać – smarować.
Tłoczek – sprawdzić stan zdejmując osłonę – czasami jest zardzewiały i nie ma możliwości odbicia.
Tak szczerze to ci powiem, że jak nie zrobisz hamulców sam, to masz małe szanse na dobry wynik.
Czyszczenie, smarowanie , rozbieranie zabiera trochę czasu , więc prawie żaden fachura tego nie robi.
Ja do ASO ze starą madzią jeździłem tak jak ty, aż się wk.... i sam wszystko zrobiłem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 maja 2009, 14:23
Posty: 482 (2/6)
Auto: Mazda 6I 2.3 2007 A-spec/AT

Postprzez sprysiu » 18 gru 2010, 10:49

okazało się że to linka trzyma...
dzisiaj robię prowizorkę – smarowanie/czyszczenie linki.
Powiedzcie mi proszę na jak długo pomaga taka prowizorka?

Znalazłem nową linkę włoskiej produkcji za 270zł – jedyna sztuka w całej Polsce.

pozdrawiam
Sebastian
Forumowicz
 
Od: 25 lis 2007, 17:22
Posty: 31
Skąd: Legnica
Auto: Mazda 2, DJ, 2015r, 1,5, benzyna, 90KM

dawniej
Mazda 6 kombi GH oraz GY

Postprzez rymko » 20 gru 2010, 17:38

U mnie już z 5 lat , chyba , że masz uszkodzony pancerz , to raczej wymieniaj.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 maja 2009, 14:23
Posty: 482 (2/6)
Auto: Mazda 6I 2.3 2007 A-spec/AT

Postprzez sprysiu » 20 gru 2010, 22:12

witam
uszkodzona jest gumowa "harmonijka". wygląda na to, że "fachowcy" podczas grzebania przy hamulcach przejechali czymś ostrym po tej delikatnej gumce. No i jak jest ciepło to ok, jak jest mróz to nie ok. Najwidoczniej woda weszła w linkę.
Najgorzej, że linka droga i nigdzie jej nie ma...
Kupiłbym używkę ale nie wiem czy warto, jak długo podziała bo tego nigdy nie można być pewnym.

pozdrawiam
Sebastian
Forumowicz
 
Od: 25 lis 2007, 17:22
Posty: 31
Skąd: Legnica
Auto: Mazda 2, DJ, 2015r, 1,5, benzyna, 90KM

dawniej
Mazda 6 kombi GH oraz GY

Postprzez grzegorztulej » 4 sty 2011, 12:28

witam podaje link co do linki,

http://www.motoneo.pl/m-MAZDA-all-6_Sta ... .html#kat1
ja tam zamowilem czekam na przesylke
tez w zimie mi zamarzla ale niemam ochoty jej czyscic anio smarowac bo so popekane oslonki,a taki koszt za linke to niewielki wydatek
ps mam nadzieje ze pomoglem
Początkujący
 
Od: 2 sty 2011, 14:22
Posty: 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy MPS / Mazdaspeed