Dziwne odgłosy przy wciskaniu, odpuszczaniu sprzęgła (wyjaśnione)

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez dara8883 » 24 lis 2010, 13:16

Witam serdecznie, mam taką zagadke, mianowicie gdy silnik jest zimny i zaczynam jechać autem przy wciskaniu sprzęgła slychać taki dziwny klik przy odpuszczenie sprzęgła również. Gdy silnik się rozgrzeje takie odgłosy mijają i wszystko jest okej. Dzieje się tak w trakcie jazdy, gdy auto nie jedzie moge wciskac i odpuszczac sprzęgło i takiego odglosu nie ma, odglos slychac tylko w trakcie jazdy na zimnym silniku. Dodam jeszcze tylko że dzwiek wydobywa się z prawej części maski, tak jakgdyby z prawego przedniego koła. Hmmm... Co to może być?
Pozdrawiam serdecznie
Ostatnio edytowano 30 lis 2010, 22:49 przez dara8883, łącznie edytowano 1 raz
Ahura Mazda- jestem wyznawcą Mazdaizmu :D
Forumowicz
 
Od: 14 cze 2010, 10:53
Posty: 31
Auto: Mazda MazdaSpeed 6 (MPS z US :D )

Postprzez People_Hate_Me » 24 lis 2010, 13:39

Jeżeli mi się dobrze wydaje to będzie podobny problem co miał kolega w poście takim?
viewtopic.php?f=285&t=108344
Jeżeli Panowie znawcy MPSów potwierdzą moje przypuszczenia to połącze z tamtym tematem.
Psssssssssssssst
Moderator
 
Od: 16 lip 2008, 15:26
Posty: 6441 (5/20)
Skąd: Trn
Auto: Mazda MX-6 (GE) 2.0 FS-T 93r
Subaru Impreza (GC) 2.0 Combi

Postprzez dara8883 » 24 lis 2010, 13:51

Czytalem wcześniej post kolegi który pisze o swoich problemach, jednak ja takich problemow nie mam, biegi wchodzą idealnie, nie musze wysprzeglać 2 razy i nic nie "trzyma" mi lewarka, chodzi mi tylko o ten dzwięk taki dziwny klik kiedy silnik jest zimny i wciskam sprzęglo kikl, wrzucam bieg bez problemow, odpuszczam sprzeglo i klik, z prawej czesci maski, gdy silnik sie rozgrzeje wszystko jest dobrze i dzwiek ustaje a biegi wrzuca sie z taka sama latwoscia co i wczesniej. (dzwiek wydoywa sie raczej z prawego przedniego kola lub z prawej czesc pod maska blisko kola)
Pozdrawiam.
Ahura Mazda- jestem wyznawcą Mazdaizmu :D
Forumowicz
 
Od: 14 cze 2010, 10:53
Posty: 31
Auto: Mazda MazdaSpeed 6 (MPS z US :D )

Postprzez dara8883 » 30 lis 2010, 22:52

Powodem był wariator a raczej łańcuch, po wymianie jednego i drugiego odglosy ustały. Praca wykonana oczywiscie u Pana Wieśka z Debicy, spoko facet :)
Temat można zamknąć
Ahura Mazda- jestem wyznawcą Mazdaizmu :D
Forumowicz
 
Od: 14 cze 2010, 10:53
Posty: 31
Auto: Mazda MazdaSpeed 6 (MPS z US :D )

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy MPS / Mazdaspeed