[Mazda3 MPS]Mieszanka amortyzatorow

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez BUrdoror » 21 lip 2010, 23:28

Powiedzie mi, czy bezpieczne jest laczenie amortyzatorow – z przodu B6 Bilstein, z tylu OEM? Niestety nie doczekalem sie tylnych B6 i musialem "cos" zamowic na tyl, bo rzuca juz autem niemilosiernie. Jedyne dostepne od reki sa wlasnie OEM mazdy. Chodzi mi glownie o charakterystyke. B6 sa twardsze od seryjnych.
Obrazek
Forge BPV Gen2, K&N Typhoon, Bilstein B6, TRZ Dog Bone RMM, Denso ITV22, Hypertech tune
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2010, 15:01
Posty: 519
Skąd: Praga
Auto: M3 MPS BK 2007

Postprzez DISItune » 22 lip 2010, 10:32

BUrdoror napisał(a):Powiedzie mi, czy bezpieczne jest laczenie amortyzatorow – z przodu B6 Bilstein, z tylu OEM? Niestety nie doczekalem sie tylnych B6 i musialem "cos" zamowic na tyl, bo rzuca juz autem niemilosiernie. Jedyne dostepne od reki sa wlasnie OEM mazdy. Chodzi mi glownie o charakterystyke. B6 sa twardsze od seryjnych.


moim zdaniem nie powinno się tak robić co nie znaczy że nie można <oczy> napewno nie wolno by Ci było zastosować na jednej osi różnych amorków, a tak zobaczysz, jak się okaże że auto prowadzi się jak dziwka to nie pozostanie Ci nic innego jak oczekiwanie na B6 <oczy>
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 9 lis 2007, 16:07
Posty: 1496 (21/14)
Skąd: Warszawa
Auto: 5.7 V8 i R1250R

Był 3 BK MPS 360KM powered by DISI-tune

Postprzez BUrdoror » 22 lip 2010, 10:38

Za 3 tygodnie jade ponad 2000km z 3 pasazerami i full load of bagazes. I musze miec sprawne amortyzatory. Cholera jasna! Jakos ciezko mi przychodzi wydanie 1000PLN na tymczasowe rozwiazanie. Szlag by trafil tego B.

Dzieki za (niestety) potwierdzenie moich obaw.

Aha, na Ebay-u nie wiele jest sklepow, ktore sprzedaja te akurat amortyzatory. Jeden znalazlem, ktory podaje czas dostawy 2-7 dni. Niestety nie moge sie do nich dodzwonic.. swieta maja, czy co?

Mam prosbe – moze znacie, albo macie w ulubionych jakies sklepy w EU, ktore moga sprzedawac te amorki?
Bede dzisial wisial na telefonie. Tylko mam problem ze znalezieniem (glownie ebay).
To, co znalazlem (nie odbieraja tel):
http://www.octimex.com/Suspension-Parts/Sport-Shock-Absorbers/Bilstein/Mazda/Mazda-2/Mazda-3/Bilstein-shock-absorber-B6-Sport-Hinten-rear-Mazda-Mazda-2-Mazda-3-all-types::352680.html

Jak ktos bedzie mial wolna chwilke i moglby mi pomoc w poszukiwaniach – vylbym dozgonnie wdzieczny i odwdziecze sie paczka dobrego czeskiego piwka :)
Obrazek
Forge BPV Gen2, K&N Typhoon, Bilstein B6, TRZ Dog Bone RMM, Denso ITV22, Hypertech tune
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2010, 15:01
Posty: 519
Skąd: Praga
Auto: M3 MPS BK 2007

Postprzez emilioestewez » 23 lip 2010, 10:55

Nie buj żaby mistrzu. OEM-owym nowym amorkom nic nie brakuje. To że tył będziesz Ci wolniej/mniej gasił niż przód (zwłaszcza że będziesz miał komplet na pokładzie) nie oznacza jakiegoś dramatu. Jak nie będziesz pacyfikował każdego winkla to na pewno dojedziesz do celu :) Tył może być bardziej nerwowy (ale nie koniecznie) niż przód ale krzywda Ci się nie stanie. Nie spinaj, jeździj z głową i spokojnie możesz poczekać na reszte B6.
emilio
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 maja 2009, 18:16
Posty: 317
Skąd: łorsoł
Auto: speed3 '08

Postprzez BUrdoror » 23 lip 2010, 11:03

Dzieki za uspokojenie.
Jednak ropoczalem kampanie "Bilstein ty swinio" i jestem na etapie walki z producentem. Jak dobrze pojdzie – to przysla mi prosto z fabryki :D Wazne, ze poczuli sie do odpowiedzialnosci

Trzymajcie kciuki :)

emilioestewez napisał(a):Nie spinaj, jeździj z głową...

Buaahaha, Sam wiesz, ze sie po prostu zwyczajnie nie da <czarodziej> <lol> <rotfl>
Obrazek
Forge BPV Gen2, K&N Typhoon, Bilstein B6, TRZ Dog Bone RMM, Denso ITV22, Hypertech tune
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2010, 15:01
Posty: 519
Skąd: Praga
Auto: M3 MPS BK 2007

Postprzez BUrdoror » 5 sie 2010, 16:00

Po 2 tygodniach walki z Bilsteinem, dzisaj zamontowalem tylne amorki :D Wreszcie czuje, ze mam kontrole nad wozem. Tanczacy tylek powoli stawal sie nie do wytrzymania. Teraz jest sztywno (twrdziej, niz w standardzie) i czuje, ze jestem przyklejony do drogi.
Obrazek
Forge BPV Gen2, K&N Typhoon, Bilstein B6, TRZ Dog Bone RMM, Denso ITV22, Hypertech tune
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2010, 15:01
Posty: 519
Skąd: Praga
Auto: M3 MPS BK 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy MPS / Mazdaspeed