[6 MPS 2007] Jednostajne huczenie podczas jazdy

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez semperfidelis » 25 lis 2015, 12:48

Dzień dobry wszystkim użytkownikom.

Mam pewien problem, który pojawił się kilka miesięcy temu.
Mianowicie, podczas jazdy z prędkością od 120km/h do nieskończoności coś mi huczy pod podłogą. Huczenie jest cykliczne, ale jednostajne. Dźwięk podobny do wyrobionego łożyska w kole, ale znacznie cichszy i jednostajny, tj. nie zależy od prędkości – huczy z taką samą okresowością.


I drugie pytanie – na zimnym silniku coś mi z przodu stuka przy zmianie biegów 1-2-1. Stuknięcie jest w momencie wciśnięcia sprzęgła. Poci mi się transfer – czy to może być jego wina (bo gdzieś czytałem, że w BMW takie rzeczy się dzieją przy problemach z ichnim dyferencjałem), czy raczej szukać winy w skrzyni biegów?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Początkujący
 
Od: 23 sie 2014, 10:55
Posty: 4

Postprzez Gremlin » 29 lis 2015, 15:37

To huczenie występuje w takiej samej skali zarówno podczas przyspieszania jak i hamowania silnikiem czy ewidentnie wzmaga się podczas tego drugiego i/lub podczas minimalnego dawkowania "gazu"??? U mnie występuje taki przypadek i winny jest najprawdopodobniej wał a konkretnie poduszki na podporach,ponieważ kiedy na kanale poszarpałem wałem i ponapierałem na poduszki problem na jakiś czas ustąpił.Mam jeszcze niewielki luz na wyjściu ze skrzynki rozdzielczej więc może być jeszcze to...
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 kwi 2007, 12:19
Posty: 14
Skąd: Opoczno
Auto: Mazda 626 GE 1.8 16V '94

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy MPS / Mazdaspeed