Gdzie sprawdzić kondycję pompy wtrysku ?

Postprzez luki » 2 maja 2007, 00:36

Witam,

chcę kupić 323F w dieslu (2,0), wiele jednak, także na forum, słyszałem o problemach z pompą wtrysku. W związku z tym mam pytanie: gdzie w okolicach warszawy można sprawdzić przed kupnem czy pompa jest ok ? I ile to kosztuje ? Czy Mabi to odpowiedni adres ? Może ktoś z forumowiczów zna się na tym i pomoże ?

Czy ktoś kojarzy ten egzemplarz ?

http://www.gratka.pl/moto/tresc/mazda-3 ... 206665&s=2

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
Początkujący
 
Od: 16 maja 2004, 21:38
Posty: 27
Skąd: Wawka
Auto: 323P BA '99 1.3

Postprzez Sagitari » 3 maja 2007, 11:30

W Ołtarzewie przy samej trasie Poznańskiej, tel. 602-690-035. Jest też warsztat w Nadarzynie, ale nie pamiętam telefonu, tu jednak problem, bo żeby do nich wstawić samochód, to trzeba się umówić przynajmniej miesiąc wcześniej.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 wrz 2005, 00:43
Posty: 76
Skąd: Pruszków
Auto: Audi 80 B4 1Z '94r.

Postprzez luki » 3 maja 2007, 21:30

Dzięki za sugestie :)

Zadzwoniłem sobie do Mabi i dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy, które być może kogoś zainteresują.

1. Sprawdzenie pompy odbywa się przez podłączenie do kompa co kosztuje 180 PLN i polega na sprawdzeniu oprogramowania.

2. To że w dniu sprawdzenia wszystko jest ok nie gwarantuje jednak, że nazajutrz też wszystko będzie w porządku więc ... wnioski wyciągnijcie sami

3. Najlepiej jest po prostu zrobić pompie przegląd (wyjęcie z samochodu, rozmontowanie na części itp. ) co kosztuje jednak grube pieniądze (ok. 3000 PLN). Taki przegląd daje gwarancję bezproblemowego użytkowania przez kolejne 150 kkm. Gwarancja na piśmie jest bodajże na rok.

4. Jest to podobno tanio w porównaniu do naprawy/przeglądu pomp montowanych np. w Fordach i Oplach. Koszt jest dwukrotnie wyższy. Pompy mazdowskie są b.trwałe i niezawodne (może jest ich po prostu mało, hehe)

4. Zalecono mi wykonanie prostego testu na zminym silniku czy odpala za 1 2 zakręceniem (rozrusznika ?). Jeśli dłużej to niedobrze...(podobno)

Pozdrawiam wszystkich
Początkujący
 
Od: 16 maja 2004, 21:38
Posty: 27
Skąd: Wawka
Auto: 323P BA '99 1.3

Postprzez xANDy » 3 maja 2007, 21:47

luki napisał(a):2. To że w dniu sprawdzenia wszystko jest ok nie gwarantuje jednak, że nazajutrz też wszystko będzie w porządku więc ... wnioski wyciągnijcie sami
No coż – to normalne, oni też chcą żyć...
luki napisał(a):3. Najlepiej jest po prostu zrobić pompie przegląd (wyjęcie z samochodu, rozmontowanie na części itp. ) co kosztuje jednak grube pieniądze (ok. 3000 PLN). Taki przegląd daje gwarancję bezproblemowego użytkowania przez kolejne 150 kkm. Gwarancja na piśmie jest bodajże na rok
Gdybyś zajechał nówką mazdą prosto z salonu – też zrobiliby jej przegląd za tyle samo...
luki napisał(a):4. Jest to podobno tanio w porównaniu do naprawy/przeglądu pomp montowanych np. w Fordach i Oplach. Koszt jest dwukrotnie wyższy.
To jakaś nowa informacja
luki napisał(a):Pompy mazdowskie są b.trwałe i niezawodne (może jest ich po prostu mało, hehe)
To częściowo prawda, bo nie ma mazdowskich pomp a tylko firmy Denso.

A tak w ogóle to popraw temat... model silnika wpisz DiTD (bez modelu auta).
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323