Co jeszcze sprawdzić Mazda 323P 2,0D 71KM? problem z temp.

Postprzez Narek » 17 lut 2012, 22:53

Witam,
2 tyg. temu sam wymieniłem płyn chłodniczy i teraz mam problem. Na postoju samochód się nagrzewa do 90st. ale podczas jazdy wskazówka spada poniżej skali, jak stanę w korku to wskazówka znów rośnie i tak w kółko. Dodam tylko, że przed wymianą wszystko było ok. Przy wymianie postępowałem następująco, spuściłem płyn z chłodnicy i wylałem ze zbiorniczka wyrównawczego, później zalałem płyn w chłodnicy pod korek i go zakręciłem, a w zbiorniczku wlałem na poziom max. Otworzyłem korek na wężu, dolałem płynu, odpaliłem auto i przez pół h czekałem, trochę płynu się wylało, trochę dolałem, zakręciłem i to wszystko. Czy ktoś miał już podobny problem? Dodam, że zaraz po wymianie pojechałem 150km i w aucie nie działało ogrzewanie, dziś jechałem znowu 150km i już trochę grzało.
Pozdrawiam
Narek
 

Postprzez Narek » 18 lut 2012, 13:25

Dopiero po 5-10 min włączyłem ogrzewanie przy odpowietrzaniu, bo zapomniałem. Jestem totalnym laikiem, jak sprawdzić czy się zapowietrzył układ w nagrzewnicy? Od samego początku grzało w środku ciepłym pow. tylko w trasie robiło się zimno. Wyczytałem, że takie objawy mogą być przez zepsuty termostat, jest jakiś domowy sposób, żeby sprawdzić czy działa?
Dzięki za odpowiedź,
Pozdrawiam
Narek
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323