Montaż belek dachowych pod bagażniki rowerowe

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez rywho » 14 mar 2018, 18:54

Czy w Maździe 2 DE są jakieś otwory montażowe do mocowania do rynienek pod zaślepkami w czarych listwach na brzegu dachu? Czy też może nie ma tam zaślepek i bagażniki dachowe opierają się "stopą" na dachu i zaczepiają się o otwory drzwiowe?
Pytam, bo być może w mniej lub bardziej dalekiej przyszłości będziemy się rozglądać za nowszą dwójką (tj DE), a że bardzo często jeździmy z rowerami na dachu to auto musi mieć możliwość założenia bagażników dachowych. Jeśli zaś te są mocowane drugim sposobem (tj. ze "stopą" trzymające się za uchwyt drzwiowy) to od razu można wykluczyć z kręgu naszych zainteresowań wersje trzydrzwiowe.
Forumowicz
 
Od: 16 paź 2013, 19:49
Posty: 63
Auto: Mazda 2 DY; 1,4; 2007
Mazda 2 DE; 1,3; 2013

Postprzez blount » 14 mar 2018, 23:33

W mojej są zaślepki, pod którymi są nagwintowane otwory, w które wkręca się mocowanie belki.
Początkujący
 
Od: 16 cze 2016, 20:39
Posty: 19 (4/1)
Skąd: KRK
Auto: mazda 2 DE 1.5 sport, 2009/2010

Postprzez adams929 » 1 kwi 2022, 11:18

Witam. Czy ktoś montował bagażnik dachowy w wersji 3 drzwiowej? Wszędzie oferują do 5 drzwiowego hatchbacka a moja 3 drzwiowa posiada otwory montażowe w dachu więc powinno pasować. Pozdrawiam :)
Początkujący
 
Od: 1 kwi 2022, 11:15
Posty: 1
Auto: Mazda Mx3 1.8 1994r
Mazda 2 DE 2009r 1.3

Postprzez rywho » 14 cze 2022, 11:19

Jak są otwory motażowe, to nie powinno być problemu :)

Ja napotkałem natomiast inny problem – jakiś japoński inżynierski geniusz zaprojektował te otwory montażowe do mocowania belek tak mocno przesunięte w kierunku tyłu pojazdu, że po założeniu uchwytów do przewozu rowerów rynna wystaje tak daleko, że przy otwieraniu klapy bagażnika zawadzamy szybą lub blachą o końcówkę uchwytu <oczy> Oczywiście z przodu pół dachu jest wolnego, więc naprawdę nie wiem dlaczego to tak bez sensu zaprojektowano.
Trzech rowerów więc na pewno nie uda się przewieźć, a na przewiezienie dwóch jedyną szansą jest posiadanie uchwytów z mozliwością przesunięcia w tył łapy z mocowaniem do belki. Choć wtedy i tak dużo zależy od długości roweru – np. mój 29er z dużą ramą 21 cali nadal dotyka szybę w klapie podczas otwierania klapy, ale na szczęśce oponą, więc oprócz rys na szybie nic nie powinno się stać.
Forumowicz
 
Od: 16 paź 2013, 19:49
Posty: 63
Auto: Mazda 2 DY; 1,4; 2007
Mazda 2 DE; 1,3; 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121