Problem – Nieotwierające się drzwi!

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez shadowrun » 21 sty 2016, 19:28

Witam,

jak w tytule mam problem z moją nowo zakupioną Mazdą 2, ver. Sport.

Wszystko chodzi, jeździ, śmiga, jest cichutko itp. jednak znalazłem jeden mankament :(
Drzwi z lewej strony z tyłu, za kierowcą – NIE OTWIERAJĄ SIĘ OD ŚRODKA!

Normalnie z zewnątrz wszystko jest ok, centralny też ok, tylko od środka nie da się otworzyć, czy to coś poważniejszego? czy może to linka? Może wystarczy tylko zdjąć bok i poprawić co nieco?

Dodam oczywiście że tak zwany Frame LOCK przestawiałem w jedną i drugą stronę i nic nie daje :(


Pozdrawiam i liczę na wsparcie,
Robert ;)
Początkujący
 
Od: 30 gru 2015, 13:05
Posty: 9
Auto: Mazda 2

Postprzez redhotek » 21 sty 2016, 21:05

Witam kolegę.
Rozumiem, że Frame Lock to to zabezpieczenie na dzieci, żeby nie otwarły drzwi w czasie jazdy?
A czy klamka wewnątrz pracuje normalnie? tzn czy odchyla się tak jak powinna i czuć odpowiedni opór? przeskakuje cokolwiek w końcowej fazie ciągnięcia za klamkę? Może coś w środku przymarzło przy niskich temperaturach?
Avatar użytkownika
 
Od: 28 kwi 2015, 22:18
Posty: 53 (1/3)
Auto: Mazda 2 DE
1.3 benz.
2008

Postprzez shadowrun » 22 sty 2016, 12:22

Autko garażowane więc raczej nic nie przymarzło :)
ale to PRAWDA nie czuć żadnego oporu w końcowej fazie :(
klamka lata sobie dobrze odchyla się ok, ale niestety nie otwiera dzrzwi :)

Dopisano 22 sty 2016, 21:09:

PROBGLEM naprawiony – drzwi od środka (ten plastik) bardzo ładnie zszedł i okazało się że spadła z zawiasu linka od klamki! Wszystko działa jak trzeba!!! :) Mazda jest PIĘKNA!!!! Pozdrawiam, temat do zamknięcia ;)
Początkujący
 
Od: 30 gru 2015, 13:05
Posty: 9
Auto: Mazda 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121