Wymiana podświetlenia żarówki w przycisku podgrzewania foteli

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Diaderny » 7 paź 2015, 18:07

Witam serdecznie.
Podczas zakupu samochodu, zauważyłem, że podczas włączenia podgrzewania siedzenia
nie jest podświetlone okienko jego załączenia w tym samym przycisku.
W dniu dzisiejszym w garażu lekko podważyłem płaskim śrubokrętem cały przycisk.
Po wyjęciu ( z małymi oporami) ukazał się cały przycisk wraz z kostką dochodzącą do niego o białym kolorze.
Wypiąłem kostkę rozłączając ją z przyciskiem.
Następnie delikatnie podważając białą płytkę zamocowaną w dolnej części włącznika, do której przyłączana jest kostka wcześniej od niej odłączona. Uwaga delikatnie podważajcie, mocowana
jest na czterech zatrzaskach.
W czasie wyciągania płytki należy robić to powoli, ponieważ razem z nią wypadnie kwadratowa kostka służąca do załączania i wyłączania. W tej kostce znajduje się mała sprężynka a na jej końcu kuleczka metalowa około 3mm.
Jak już mamy płytkę na wierzchu to zauważymy w każdym z jej końców małe żaróweczki zespolone
z korpusem służącym do ich montażu w płytce przez ich przekręcenie. Dlaczego dwie jak tylko jedna służy do podświetlania i tu niespodzianka, bo druga jest zapasową. (Brawo dla konstruktorów ).
Następnie składamy wszystko w odwrotnej kolejności a przepaloną żaróweczkę zabieramy na wzór
do sklepu.
Jeszcze jedno spostrzeżenie, chciałem zamontować przycisk podświetleniem w kierunku przodu pojazdu, aby lepiej było widoczne podświetlenie, ale nie da rydy :) :D
Pozdrawiam Tomek.
Forumowicz
 
Od: 5 paź 2015, 17:09
Posty: 43 (2/2)
Skąd: Szczecin
Auto: Mazda3 skayaktive 2.0
120 KM rok 2014
Mazda 2 ,1,3
86 KM rok 2009

Postprzez Wojtek » 7 paź 2015, 21:25

Fajny opis <spoko>
Szkoda tylko, że zdjęć nie zrobiłeś... dużo by pomogły :)
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez Diaderny » 8 paź 2015, 05:47

Następnym razem obiecuję.
Forumowicz
 
Od: 5 paź 2015, 17:09
Posty: 43 (2/2)
Skąd: Szczecin
Auto: Mazda3 skayaktive 2.0
120 KM rok 2014
Mazda 2 ,1,3
86 KM rok 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121