Mazda 2 1.5 '09 światła a kontrolki

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Żabek » 15 wrz 2011, 15:34

Witam

Mam do Was pytanie – nie wiem czy to tylko moja obserwacja, czy Mazdy tak mają. Chodzi mi o czujnik zmierzchowy – wiadomo, że w Polsce mamy jeździć cały dzień na światłach, więc spece od Mazdy po prostu ten czujnik zmostkowali – ustawiając na AUTO światła świecą zawsze, niezależnie od oświetlenia... Problem w tym, że czujnik oddziałuje na kontrolkę koło zegarów, co jest trochę mylące. Światła się świecą a kontrolka ciemna, trochę bez sensu ale można się przyzwyczaić.
Gorzej, jeśli ma się włączone światła przeciwmgielne – tak, jak ja dziś. Zakładam, że światła się świeciły ale kontrolki nie. Dlaczego – bo czujnik zmierzchowy stwierdził, że jest za jasno na światła i by je wyłączył. A że jest zmostkowany to wyłączył kontrolki a ja pstrykam przełącznikiem i nie wiem, czy włączyłem, czy wyłączyłem...
Ktoś wie, czy ASO jest w stanie coś z tym zrobić? Jak dla mnie to wada fabryczna ale mogę się mylić...
Początkujący
 
Od: 19 gru 2009, 19:59
Posty: 24
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 2 Sport 2009

Postprzez Wojtek » 24 wrz 2011, 23:29

witam,
chyba jest troszke inaczej z tym "mostkowaniem"...
Mazda montuje inny modul BCM (body control module) i wtedy wydaje sie, ze czujnik zmierzchu jest ominiety...

Jako ciekawostke podam, jak ktos ma auto troszke wczesniej wyprodukowane (czujnik zmierzchu dziala normalnie), ze mozna domowic w ASO modul, ktory wlacza swiatla mijania w trybie dziennym. Niestety "po takim montazu" tracimy pozycje "auto".
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez Żabek » 27 wrz 2011, 13:02

67igor1 napisał(a):witam,
chyba jest troszke inaczej z tym "mostkowaniem"...
Mazda montuje inny modul BCM (body control module) i wtedy wydaje sie, ze czujnik zmierzchu jest ominiety...

No ale kiedy on jest ominięty... W pozycji AUTO światła święcą ciągle , nie zależnie czy jest jasno, czy ciemno. Czujnik reguluje tylko kontrolki na desce rozdzielczej co jest mocno wkurzające (jak pisałem – światła świecą, kontrolka – nie)...
Początkujący
 
Od: 19 gru 2009, 19:59
Posty: 24
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 2 Sport 2009

Postprzez Wojtek » 27 wrz 2011, 15:39

Żabek napisał(a):Czujnik reguluje tylko kontrolki na desce rozdzielczej co jest mocno wkurzające (jak pisałem – światła świecą, kontrolka – nie)...

dokladnie tak to wygladac powinno ;)

ps. mozesz zmienic modul BCM...
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez Żabek » 28 wrz 2011, 19:40

No dobra ale w teorii stan kontrolki = stan czegoś: mam zaciągnięty ręczny – kontrolka świeci, mam otwarte drzwi – kontrolka świeci itp itd. A tutaj mam włączone światła i kontrolka nie świeci! Do tego wyłącza inne kontrolki działających urządzeń – przeciwmgielnych przód i tył. Jak dla mnie to kompletny bezsens i wprowadzanie kierowcy w błąd...
Początkujący
 
Od: 19 gru 2009, 19:59
Posty: 24
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 2 Sport 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 2 / 121