Pilot – nagminnie rozładowująca się bateria

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Trisska » 7 mar 2017, 21:15

Dobry wieczór :)

Przeszukałam wątki dotyczące Mazdy 2, ale nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie, uznałam więc, że założę własny wątek z prośbą o pomoc.

Posiadam Mazdę 2, rocznik 2008. Mam do tejże Mazdy pilota. Pilot generalnie działa, jednak nienormalnie szybko rozładowuje mu się bateria – wymieniam ją średnio raz na 2 (!) miesiące.

Na forum znalazłam informację, że ten typ tak ma, bo oprogramowanie Siemens (można gdzieś sprawdzić, że to faktycznie to oprogramowanie? Gdzie szukać takiej informacji?) było felerne i w późniejszych generacjach zostało zastąpione innym.

Postanowiłam więc zainwestować w zamiennik pilota. I tu zaczyna się problem. Ponieważ ja się na tym kompletnie nie znam.

Znalazłam taką oto aukcję na Allegro:

http://allegro.pl/kluczyk-mazda-pilot-m ... 56713.html

W aukcji jednak jest zaznaczone, że pilot nie posiada transpondera. Doedukowałam się, cóż to takiego jest i co robi i zaczęłam zastanawiać, czy jest sens takiego pilota kupować? Czy ten pilot będzie w stanie robić cokolwiek innego poza otwieraniem drzwi? Czy ewentualnie taki transponder da się jakoś "włożyć" do takiego pilota?

Podsumowując:
1. Czy mogę gdzieś sprawdzić, jakie oprogramowanie ma mój pilot?
2. Czy jest sens inwestować w powyższy pilot i jeśli tak, czy są wymagane jakieś dalsze kroki, by pilot ten współpracował z moją Mazdą?


Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)
Trisska
 

Postprzez MazdaLublin » 7 mar 2017, 22:00

Jak bateria pada regularnie to na 100% masz Siemens
Nie musisz kupować całego kluczyka i przekładać transpondera
Wystarczy kupić odpowiedni zamiennik pilot , zadzwoń do sprzedawcy a on już dobierze co trzeba
dane o producencie masz w tym miejscu
http://screenshooter.net/103029707/snrmvmr
Forumowicz
 
Od: 30 wrz 2008, 20:01
Posty: 278 (0/7)
Skąd: LUBLIN

Postprzez Trisska » 8 mar 2017, 15:43

Dziękuję!
Trisska
 

Postprzez ratem » 9 cze 2018, 00:57

Witam, mam ten sam problem. Link do tego producenta nie działa. Czy udało się podmienić ten pilot. Czy da się jakoś wskrzesić tą płytkę scaloną by nie pobiersła tak prądu?.
Początkujący
 
Od: 9 cze 2018, 00:46
Posty: 1
Auto: Mazda 2 1,4 mzcd 2008

Postprzez Andrzej414 » 13 cze 2018, 16:48

Niestety nie nie da się jej wskrzesić, bo części do niej są wręcz nieosiągalne. Masz prawdopodobnie pilot Siemensa. Ale żeby to sprawdzić to otwórz obudowę i na obudowie powinien widnieć napis Siemens VDO.
Jeśli tak jest to kupujesz zamiennik z tej aukcji http://allegro.pl/mazda-pilot-kluczyk-mazda-2-3-6-nowy-i5420156442.html i kodujesz. Procedura kodowania trwa 2 minuty i wygląda następująco:

1. Wsiąść do samochodu i zamknąć wszystkie drzwi.
2. Otworzyć drzwi od kierowcy.
3. Włożyć kluczyk do stacyjki i trzy razy przekręcić tak aby zapaliły się wszystkie lampki i z powrotem – kluczyk zostaje w stacyjce.
4. Trzy razy zamknąć i otworzyć drzwi kierowcy – po trzecim otwarciu zamek centralny daje sygnał przejścia w tryb uczenia.
5. Dwa razy nacisnąć klawisz zamykania lub otwierania na przyuczanym pilocie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2011, 10:44
Posty: 1205 (3/48)
Skąd: Pierwsza Stolica Polski
Auto: Mazda 323C BA 1.5 '96 – była
Mazda 2 DE 1.5 '09
Mazda 3 BK 1.6 '07

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 2 / 121