Silnik Mazda 2 1.4 diesel

Postprzez Gavroche » 17 lis 2015, 19:09

Witam,

Mam pytanie, może ktoś mógłby mi pomóc, a mianowicie, mam w aucie Mazda 2 1.4 diesel z 2008 roku (to chyba 3 wersja tej Mazdy, ta nowsza) według świadectwa homologacji silnik F6JC. Niestety muszę go wymienić. Czy silniki z lat wcześniejszych np. z 2005 roku będą pasowały np. F6JA lub F6JB. Zasadniczo awaria dotyczy bloku silnika. Na silniku znalazłem tylko Y4 i jakiś numer złożony z samych cyfr, który nijak ma się do tych podawanych np. na allegro. Czy blok z wcześniejszych wersji będzie pasował?

Bardzo proszę o pomoc. Ogólnie jestem w szoku i w ogóle nie rozumiem jak w 7 letnim aucie może pójść silnik przy stanie licznika ok 190 tys. Ale co zrobić. Auto kupione w komisie, więc chyba wszystko możliwe:(
Gavroche
 

Postprzez Gavroche » 18 lis 2015, 20:39

Wszystko jasne, Pan w ASO powiedział ze może być starszy, ale najdalej koncowka 2005 roku.

Przy okazji powiedział, że w 2012 roku na liczniku było 300 tys., a ja kupowałem w polowie 2014 przy stanie 130 tys.

Wiem, wiem jestem głupi, że nie sprawdziłem wcześniej, ale kupowałem od sąsiada, który prowadzi komis i do głowy by mi nie przyszło, że może mnie tak oszukać. Nie wiem, co teraz robić, czy się z nim sądzić, czy nie?
Jak myślicie, opłaca się taka akcja? Na fakturze zakupu nie mam stanu licznika, ale stan licznika przed zakupem jest na badaniu technicznym. Minął już ponad rok od zakupu, czy mam jakieś szanse? Przerabiał już ktoś taką sytuację?
Gavroche
 

Postprzez stachan » 19 lis 2015, 19:34

W jaki sposób planuje kolega podnieść zarzut dla sąsiada o zatajenie stanu licznika?

Tutaj podobny problem...
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 17:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 2 / 121