Skrzynia manualna – Wskaźnik biegu.

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez tamura2013 » 14 sty 2018, 20:14

Witam,
jestem posiadaczem Mazdy 3, rocznik 2013, 1.6 benzyna.
Samochód posiada wyświetlacz zmiany biegu lub po prostu informację na którym biegu jedziesz.
Moje pytanie dotyczy działania tego elementu, bo na początku było tak, że jadąc obojętnie na jakim biegu po przekroczeniu pewnej prędkości obrotowej wyświetlała się strzałka by zmienić bieg. Teraz ta strzałka wyświetla się nawet na 5 biegu, pomimo ze skrzynia ma 5 biegów. Czy ktoś z użytkowników forum miał problemy jakiekolwiek z tymże czujnikiem ?
Początkujący
 
Od: 14 sty 2018, 20:07
Posty: 1
Auto: Mazda 3 Bl
1.6 Benzyna
2013 rok.

Postprzez Andyrysio » 15 sie 2022, 13:45

Witam,
Nie wiem, czy to jest odpowiedź na post, ale mam tez pytanie dotyczące wskaźnika sugerującego bieg. mazda cx3, AWD, manual, 2.0l, 2018. Jadą na długim, ale dość łagodnym wzniesieniu. Leki wiatr przednio-boczny. Obciążenie niepełne, ale zauważalne. Prędkość ok 140km/godz, obroty powyżej 4 tyś. I włącza się sugestia, aby z 6 przejść na 5. Mimo sporej prędkości. Czy to wskazanie, że silnik się "zmęczył? i ta sugestia ma prawo się pojawić, czy tez coś jest nie tak? Po krótkiej zmianie na 5 i potem na 6, zostaje 6.
Pozdrawiam, Andyrysio
Początkujący
 
Od: 15 sie 2022, 12:35
Posty: 1
Auto: Mazda cx3 AWD, 2..0 l, 2018

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323