Wspomaganie "umiera"?

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez mcr90 » 20 wrz 2016, 22:07

Witam,

kilka dni temu w korku zapaliła mi się pierwszy raz kontrolka od wspomagania ale po chwili zgasła więc olałem temat.

Wczoraj podjechałem do sklepu (silnik dał radę się już porządnie rozgrzać). Zrobiłem zakupy(jakieś 10 minut). Odpalam i zonk. Brak wspomagania – kierownicę przekręcić mega ciężko. Ledwo wyjechałem z miejsca parkingowego. Napociłem się, żeby zrobić na parkingu małe kółko i usłyszałem odgłos jakby odkorkowania i wszystko wróciło do normy.

Dziś zrobiłem kilka razy test. Wyszło, że problem jest jak zostawię auto po rozgrzaniu silnika na kilka minut.
Rano wyjazd z garażu bezproblemowy. To samo po odstawieniu na kilka godzin – zero problemów.

Co jakiś czas na chwilę zapala się kontrolka jak trzeba się gdzieś w mieście zatrzymać i gaśnie przy jakichś 50-60 km/h ale wszystko działa bardzo dobrze.

Płyn od wspomagania idealnie w normie. Wycieków na razie nie zauważyłem.

Miał ktoś już podobny przypadek?
Układ się zapowietrza? Pompa się może gdzieś zapycha?
Początkujący
 
Od: 12 lip 2015, 17:59
Posty: 5
Skąd: TORUŃ
Auto: Mazda 3 BL 2.2 MZR-CD Sport (2009)

Postprzez KMBak » 18 paź 2016, 10:01

A pasek się nie ślizga?
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 13:36
Posty: 3818 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323