Problem ze ściąganiem w prawo oraz szum/buczenie – prośba o wskazówki.

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez mazdagaz » 22 sie 2016, 16:25

Witam posiadam od roku mazde 3 mps jest to juz mój trzeci mps i posiadam sporą wiedzę na temat mazd
a w szczególnosci mazd oznaczonych logiem mps .Niestety z tym problemem mam cieżko sobie poradzic.
Mazde posiadam od prawie roku i był problem ze skrzynia biegów na poczatku.podczas ruszania na skręconych kołach było słychac buczenie wymiana oleju z dodatkiem do lsd rozwiązałą problem.Ale auto ciągle ściaga podczas przyspieszania w prawo w tej chwili to juz nie dodając gazu ściaga w lewo tylko odpowiedznie oparcie nogi na gaz powoduje ze jedzie na wprost.Zbieznosc zrobiona trzy razy zero luzów auto jest proste kolejny objaw to buczenie ale tylko przy predkosci 130 do 140kmh od spodu auta słychac
tak jakby łozysko.Ostatnim objawem są drgania samochodu ale tylko w zimne dni przy predkosci od 50 do
moze 100kmh i wiecej kiedy sie przejedzie około 4 km drgania znikaja .Dzwoniac juz wszedzie udało sie ustalic ze moze byc problem z ukłądem róznicowym lub szpera torsen czyle złe rozkładanie mocy na koła
wygląda to tak jak by lewe sie zacierało a prawe przez to ciagnie z większą siłą.jęzeli ktoś ma jakies rady,pomysły co to moze byc będę bardzo zobowiązany zostawiam nr do siebie 691698444.Dzięki pozdrawiam Dawid
mazdagaz
 

Postprzez stachan » 22 sie 2016, 19:06

Czy sprawdzał kolega przeguby wewnętrzne?
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 17:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez mazdagaz » 22 sie 2016, 23:25

nie nie były sprawdzane przeguby ponieważ od początku z kim kolwiek rozmawiam obstawia skrzynię biegów układ róznicowy lub szpera tyn bardziej ze wycie było od samego początku odkąd ją kupiłem na skreconych kołach.wymiana oleju rozwiązała problem.wymieniłem tez opony na zimowe to na zimówkach ścigało juz extremalnie ale tylko w prawo wystarczy nogą tylko dotknąć gaz i widac jak przód auta przesuwa sie na prawo
mazdagaz
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323