szuranie w okolicy koła

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez hornetti » 22 lip 2016, 22:16

Cześć,

Pojeździłem moja Mazdą po polskich drogach i po ok. 3k km pojawił się problem. S3/A6 w okolicach Szczecina... Wracając do domu, docisnąłem sobie do 140 km/h i słyszę gwizd pędu powietrza od maski. Na nierównościach dodatkowo pojawiło się szuranie (lewe tylne koło). Myślałem, że straciłem oponę, albo zahaczyłem o coś przy lewej barierce, bo to było bardzo głośne. Zwolniłem, uciekłem na prawy pas, a potem całkiem zjechałem z ekspresówki. Na miejscu okazało się, że opona jest cała i nie widzę jakiegoś problemu widocznego spowodowanego np. zaciskiem na tarczy hamulcowej.

Zawieszenie wydaje mi się w pełni sprawne, jest twarde i nie skrzypi. Udało się ponownie wywołać to szuranie na prostym, asfaltowym odcinku, gdzie przy 160 km/h się rozpoczęło, potem gdy nacisnąłem hamulec, to się nasiliło, a przy 120 km/h już ustało. Mam wrażenie, że to pojawia się, gdy tył jest lekko uniesiony (właśnie przy hamowaniu, albo lataniu po tych nierównościach z wyższą prędkością). Wjechałem również na wyboistą drogę lokalną i przy prędkości 80 km/h nic się nie dzieje...

Czy to mogą być objawy uszkodzonego łożyska? Czy jazda po nierównościach mogła je zabić? Szczerze mówiąc, boję się teraz przekroczyć 90 km/h.

Pozdrawiam!
Forumowicz
 
Od: 12 cze 2016, 20:25
Posty: 33 (0/1)
Auto: Mazda 3 BL 1.6 MZR 09'

Postprzez iparts » 17 sie 2016, 10:09

Jeżeli byłoby to łożysko, "szuranie", a w zasadzie "buczenie" byłoby słuchać cały czas, niezależnie od prędkości. Sprawdź osłony czy czasami gdzieś nie odstają i nie szurają o koło lub drogę, często zdarza się także że tłumik zaczyna mocniej drżeć podczas szybszej jazdy. Wszystkie opony masz takie same? Nie masz ściętego bieżnika przy tym kole?
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 5 sie 2014, 12:50
Posty: 324 (1/5)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 TB 3.7L 277KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323