Seryjny zestaw głośnomówiący – bluetooth (3 BL)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez YOGItheBEAR » 20 kwi 2010, 20:28

ZOOMik napisał(a):Nie napisałeś czy w końcu próbowałeś zabrać telefon z okolic mikrofonu i położyć np. na siedzeniu pasażera, albo do kieszeni schować jak ja?
W pewnym sensie... <oczko> Rzeczywiście – nie buczało... "Kłopot" w tym, że w pierwotnej lokalizacji też teraz przestał buczeć... Nie mam pojęcia, choć cieszę się, że działa...

Co do zawieszania się
pluck napisał(a):– dzisiaj z niezrozumiałych powodów, mimo iż telefon wykrył zestaw to gdy naciskam przycisk "rozmowy" to zestaw mówi: paired phone is not available. (a dziwne, bo nic nie zmieniałem w ustawieniach telefonu ani zestawu). Czy ktoś ma pomysł co się stało? (miałem tak dwa razy dzisiaj).
Ze dwa razy mi się system zwiesił. Raz tak jak opisujesz, raz po prostu przestał reagować i zwiesił całe audio... Wymagało twardego resetu kluczykiem... :(
Przyczyna i skutek to iluzje słabego umysłu
Jacek Dukaj – Lód
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 sty 2010, 11:00
Posty: 16
Skąd: Sandheim am Teichstrom
Auto: Mazda 3 (BL)
2.0 DISI i-stop
Exclusive Plus

Postprzez VHD » 20 kwi 2010, 20:43

ZOOMik napisał(a):
pluck napisał(a):– dzisiaj z niezrozumiałych powodów, mimo iż telefon wykrył zestaw to gdy naciskam przycisk "rozmowy" to zestaw mówi: paired phone is not available. (a dziwne, bo nic nie zmieniałem w ustawieniach telefonu ani zestawu). Czy ktoś ma pomysł co się stało? (miałem tak dwa razy dzisiaj).

Nic takiego mi się (jeszcze) nie przytrafiło.
Może to tylko chwilowy kaprys japońskiej elektroniki ;)


Mnie zdarzyło się to dwa razy – ten sam objaw – w obu przypadkach pomogło wyłączenie i włączenie bluetooth w telefonie.
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2009, 21:26
Posty: 38 (1/0)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 3 BL 2.0 HB 2009

Postprzez ZOOMik » 20 kwi 2010, 21:24

YOGItheBEAR napisał(a):
ZOOMik napisał(a):Nie napisałeś czy w końcu próbowałeś zabrać telefon z okolic mikrofonu i położyć np. na siedzeniu pasażera, albo do kieszeni schować jak ja?
W pewnym sensie... <oczko> Rzeczywiście – nie buczało... "Kłopot" w tym, że w pierwotnej lokalizacji też teraz przestał buczeć... Nie mam pojęcia, choć cieszę się, że działa...

Normalnie cuda Panie ;)
Pojeździsz, zobaczysz – miejmy nadzieję, że już buczenia nie uświadczysz, ale ja bym mimo wszystko zmienił położenie komórki :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez YOGItheBEAR » 29 kwi 2010, 10:55

ZOOMik napisał(a):Pojeździsz, zobaczysz – miejmy nadzieję, że już buczenia nie uświadczysz, ale ja bym mimo wszystko zmienił położenie komórki :)

Chyba mam przyczynę. Otóż namierzyłem miejsca, w których objawia się buczenie i wygląda na to, że interferują linie średniego napięcia. Nie wiem, czy to interferencja z BT, czy z GSM, ale we wszystkich tych miejscach, gdzie buczy przy lub w poprzek drogi wiszą sobie druciki... Ponieważ nie jest to śledztwo "przeciwko" a jedynie "w sprawie" na chwilę obecną uznam je za zamknięte...
Przyczyna i skutek to iluzje słabego umysłu
Jacek Dukaj – Lód
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 sty 2010, 11:00
Posty: 16
Skąd: Sandheim am Teichstrom
Auto: Mazda 3 (BL)
2.0 DISI i-stop
Exclusive Plus

Postprzez ZOOMik » 6 maja 2010, 22:47

No to może teoretycznie zakłócać. Jak się nadarzy okazja nie omieszkam sprawdzić z ciekawości :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Brylec » 28 sie 2010, 17:05

Witam temat widzę istnieje juz jakiś czas co do jego parametrów wypowiadał się nie będę bi już chyba wszystko zostało napisane. Jeśli chodzi o jakość rozmów to w moim autku jest więcej niż na 5+ ale może jest to zasługa połączenia fabrycznego zestawu BT z fabrycznym systemem BOSSE. Dodać muszę że mój BT współpracuje z iphone 3GS i nigdy nie odmówił współpracy bawet muzykę puszczam przez BT jest stereo i gra wyśmienicie <spoko>
latam nisko szuram miską ;)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 cze 2010, 17:18
Posty: 26
Auto: MAZDA 3 MPS BL

Postprzez ZOOMik » 30 sie 2010, 10:18

Ocena jakości rozmów jest w dużej mierze subiektywna, po części wynika z posiadanych doświadczeń na tym polu. Myślę jednak, że zgodnie wszyscy oceniamy ją w „trójce” jako wysoką. Moim zdaniem system audio Bose nie ma istotnego wpływu na polepszenie jakości rozmów telefonicznych :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez pluck » 30 sie 2010, 13:09

testuję od paru miesięcy i nie jestem zadowolony z tego zestawu (przynajmniej w kombinacji z telefonem Nokia e52).

Problemy:
– ikonki na wyświetlaczach pokazują, że telefon jest podłączony, natomiast gdy wybieram numer to jest cisza (na telefonie widzę, że jest połączenie, ale zarówno w głośnikach jak i telefonie głucho).
– tak samo czasem jest gdy ktoś do mnie dzwoni
– czasem gdy ktoś dzwoni i odbieram rozmowę to nie ma dźwięku na głośnikach, tylko przez słuchawkę telefonu
– wybieranie głosowe działa jak chce: czasem zrozumie i dobrze wybierze zapamiętany numer a czasem mogę po kilkanaście razy powtarzać i nic –> wybiera jakiś kosmos i pyta: is this correct? (za 3 razem bluzgam i wtedy juz całkiem się na mnie ten zestaw obraża)
– trochę powoli ten automat mówi i zanim wybierze się numer to mija dobre 30-40 sekund

Natomiast gdy połączenie nawiąże się prawidłowo to słychać dobrze... moi rozmówcy też sie nie skarżą, że źle mnie słyszą.

Podejrzewam, że pierwsze 3 uwagi związane są z telefonem oraz jego oprogramowanienm. 4 i 5 to juz kwestia softu samego zestawu. Ja zdecydowanie wolałbym palcem na ekranie wybrać sobie numer (z książki telefonu a nie pamięci zestawu) niż próbować wymawiać tak jak nagrałem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 mar 2010, 23:25
Posty: 93
Auto: M3 BL Excl+

Postprzez ZOOMik » 1 wrz 2010, 10:31

Aż tak źle, jak to opisałeś, u mnie na szczęście nie jest, ale mam inny telefon a część tych objawów z początku Twojej listy może być rzeczywiście spowodowana aparatem – oczywiście nie jest to żadnym usprawiedliwieniem dla producenta zestawu lub/i telefonu. Faktycznie potrafi wkurzyć, kiedy nagle przestaje nas rozumieć. Też jestem zdania, co zresztą już wcześniej pisałem, że wolałbym, aby to była dodatkowa opcja a nie jedyny sposób komunikacji z użytkownikiem, bo jakoś trudno sobie wyobrazić, aby mogło to działać perfekcyjnie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez szukinia » 7 paź 2010, 13:04

U mnie to samo, pierwsze 3 objawy, ale co ciekawe – pojawiły się dopiero wczoraj.
Wcześniej (przez 2 tygodnie jazdy, od momentu odebrania autka), wszystko działało bez zarzutu.
Zarówno w telefonie Nokia e51 oraz w Samsungu Galaxy S.
Problemy pojawiły się nagle i dziś są nadal. Ruletka – raz połączy się dobrze, a raz nie.
Niby się łączy, radio się wycisza, a po kilku sekundach z powrotem gra radio, a rozmowa jest tylko w słuchawce. Nie mam na razie pomysłu co zrobić :(

Mam też pytanie – czy ktoś z Was używa 2 telefonów na przemian w samochodzie? Póki co, dla mnie to jakiś horror. Nie ma prostej metody szybkiego łączenia się za pomocą raz jednego, raz drugiego telefonu. Jakieś rady?
szukinia
 

Postprzez glowix » 7 paź 2010, 13:14

Ja ostatnio zauwazylem jeszcze jeden problem.

Zaimportowalem kilka telefonow, ktore w telefonie zapisane sa jako +48 666 777 888. Niestety zestaw nie rozpoznaje "+" i zapisuje tylko 48 666 777 888, czyli numer, ktorego nie da sie wybrac ze wzgledu na nieprawidlowy format.

Jest jakies lekarstwo na to, czy wszystkie numery zagraniczne trzeba wyedytowac na 0048 666 777 888? Koszmar...
Głowix
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2010, 12:38
Posty: 54
Skąd: Warszawa

Postprzez ZOOMik » 7 paź 2010, 23:26

glowix, szukinia,
niestety nie ma "lekarstwa" na te bolączki :(
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez glowix » 8 paź 2010, 08:52

Jeszcze jedno pytanie bo ani w instrukcji, ani nie specjalnie moglem sie doliczyc. jakie jest ograniczenie pojemnosci ksiazki adresowej?
Głowix
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2010, 12:38
Posty: 54
Skąd: Warszawa

Postprzez scobel » 11 lis 2010, 20:48

Witam,

Od miesiąca również testuję ten zestaw w mojej nowej "trójce". Jak na razie wrażenia wyśmienite, co nie znaczy, że bezproblemowe. Jestem prawie pewien, że poprawna praca tego modułu uzależniona jest (niestety) od modelu telefonu. W moim przypadku była to (do tej pory) NOKIA E66 i pracowała beznadziejnie – pokrywa się to zresztą z danymi umieszczonymi w linku w pierwszym poście w tym temacie (brytyjska strona Mazdy z zakładką dotyczącą kompatybilności poszczególnych modeli i producentów).

Telefon powiązany został bez problemu z zestawem przy pomocy funkcji "PAIR", jednak nie zawsze jest on widoczny; poza tym gdy uda się już nawiązać komunikację z telefonem to jest ona potwierdzona na na wyświetlaczu w kokpicie ikonkami "telefonu" i "nutki" na trzy sposoby – obie ikony na raz, co jest to oznaką prawidłowego połączenia z punktu widzenia poprawności działania; tylko "telefon" albo "nutka", i wówczas działa nieprawidłowo.

1. Problemy przy wybieraniu głosowym zapamiętanych numerów:
– gdy wybieram numer to nawiązywane jest niby połączenie, ale panuje cisza (odbierający twierdzi, że dzwoni jego telefon, ale gdy je odbiera to nic nie słyszy)
– tak samo, gdy ktoś dzwoni do mnie
2. Transfer numerów z telefonu do systemu szwankował. Po 3-4 udanych transferach, kolejnego numeru nie można już wysłać, ponieważ bez jakiegokolwiek wyraźnego powodu zanika komunikacja "bluetooth".

Zauważyłem, że ten model NOKIA E66 używany poza samochodem również spisuje się średnio (jak większość ich modeli z systemem Symbian). Z racji tego, że jest to mój telefon służbowy to zdecydowałem się na testowanie innych "prostszych" modeli NOKIA. W tym tygodniu zacząłem testy 6300 oraz 6303i. To co już mogę napisać, to transfer numerów telefonów przez "Bluetooth". W obu przypadkach bezproblemowy. Daję sobie około miesiąca czasu na testowanie połączeń, jakości rozmów, ew. zakłóceń i nieprawidłowości – raport w odpowiednim czasie :)

Ogólnie uważam, że system Mazdy jest bardzo wygodny i działa moim zdaniem wyśmienicie (jeśli działa prawidłowo z danym telefonem). Chociażby dlatego warto znaleźć (przetestować) odpowiedni dla siebie telefon, aby wykorzystać w pełni możliwości systemu Mazdy.

Jednak czytając dodatkowo poprzednie posty nie mogę oprzeć się wrażeniu, dlaczego tak uznany producent jak NOKIA (nie wiem jak to jest z innymi producentami telefonów) dość słabo współgra z systemem Mazdy. Po której stronie jest tutaj wina !? Może jakimś banchmarkiem jest tutaj np. Motorola, jako bardziej "amerykańska" .... :D

Z racji tego, że nie ma na świecie rzeczy idealnych, to czas na wady systemu Mazdy. Jednak krótko, bo wspomnę tylko o jednej rzeczy – za cholerę nie słyszy mojego "2" i zawsze widzi to jako "0" (ktoś wspominał już o tym). Mimo, iż pracuję w międzynarodowej korporacji, w której na co dzień obowiązuje język angielski i znam go nie najgorzej, to zacząłem już wątpić w jego umiejętność i nawet wypytywać naszych "native'ów", aby skorygowali moją wymowę. Twierdzili, że jest OK :| Póki co zarzuciłem wybieranie werbalne pełnych numerów i wykorzystuję te zapisane już w pamięci (transfer bluetooth) wywoływane nazwami. Gdy znajdę czas, to poćwiczę szybsze podawanie tych numerów – może to coś pomoże (jak sugerował wcześniej jeden z kolegów) ....

POZDRAWIAM Mazdowiczów
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 paź 2010, 09:41
Posty: 38 (0/4)
Skąd: Górny Śląsk
Auto: CX-30 Skyactive-G 2.0 (150 KM) Kanjo RM 2021

Postprzez ZOOMik » 14 lis 2010, 23:14

glowix,
W wersji bez nawigacji – 32 kontakty po 4 numery na kontakt
W wersji z nawigacją i telefonem obsługującym PBAP – j.w. + dodatkowo do 1000 kontaktów i 10000 numerów.

scobel,
Tak, ten zestaw niestety z różnymi telefonami bardzo różnie współpracuje i jedyne co może zrobić użytkownik, jeśli chce w miarę bezstresowo z niego korzystać, to zaopatrzyć się w odpowiedni aparat – warto w poszukiwaniach wesprzeć się info na wspomnianej stronie. Pytasz czyja to wina? Wydaje mi się, że prędzej leży ona po stronie producenta zestawu głośnomówiącego zaimplementowanego w Maździe niż producentów telefonów. Oceniając za całokształt uważam, że wypada słabo, zwłaszcza dla kogoś kto intensywnie (zawodowo) korzysta z tego rodzaju "przybytku".
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Wojtek » 24 mar 2011, 10:20

witam kolegow z BL,
ponizej zamieszczam lika do poradnika co i jak z tym systemem :)

Mazda Bluetooth – Poradnik
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 12:44
Posty: 17490 (109/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez ZOOMik » 26 mar 2011, 19:41

Ten "poradnik" to przyda się wyłącznie tym, co nie posiadają polskiej instrukcji obsługi, bo dla pozostałych nic nowego nie wnosi :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Kamil » 27 mar 2011, 19:58

ZOOMik napisał(a):Ten "poradnik" to przyda się wyłącznie tym, co nie posiadają polskiej instrukcji obsługi, bo dla pozostałych nic nowego nie wnosi :P

Od tego to jest, od tego jest to ;) jakby ktoś się pytał o zestaw, jego obsługę to macie gdzie odsyłać ;) <spoko>
Kamil
 

Postprzez ZOOMik » 1 kwi 2011, 22:12

No niejeden się tu głowi jak to się robi ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Leo37 » 3 kwi 2012, 23:43

Witam
A ja mam inny problem z zestawem BT. miałem sparowany tel Nokia C3 i pewnego dnia go wyrzuciło.Chciałem go ponownie zarejestrować i "zonk". przy wybraniu pair a phone otrzymuję komunikat "maximum pared devices" i wraca do radia. Jak chce usunąć urządzenie to mam komunikat "empty", list devices "empty". Wszystko "empty" a sparować się nie da bo "maximum". Odłączenie akumulatora nie pomaga. Czy jest możliwy inny reset ?.
jeżeli ja nie pomogę Tobie a Ty nie pomożesz mi to kto nam pomoże
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2008, 07:13
Posty: 73
Skąd: Środa Wlkp.
Auto: Mazda 6 2008 2.0d 140KM sport excl. kombi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323