Problem z fabrycznym radiem – nie działa

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Robur1978 » 2 kwi 2024, 22:42

Ostatnimi czasy pojawił mi się problem z fabrycznym radiem w modelu BL Sport z systemem Bose.
Otóż przez kilka dni radio niby grało, ale przerywało na krótkie chwile tak jakby traciło zasięg. Nie jest to problem z anteną ani falami radiowymi, gdyż sytuacja występuje również gdy słucham z telefonu jak i z CD. Po kilku kolejnych dniach radio kompletnie padło – włącza się ale nic nie słychać, tak jakby volume było na 0. Szukając rady na YT wyciągnąłem na godzinę bezpiecznik audio (w kabinie, nr 20, 7.5A). Kiedy włożyłem ponownie, radio cudownie ozdrowiało i po dwóch dniach taka sama sytuacja – najpierw krótkie przerwy w granicach sekundy, a po kilku dniach zgon. Tym razem wypięcie bezpiecznika na dobre 3 godziny, jak również odpięcie głownego akumulatora nic nie dało. Kostki połączeniowe z tyłu radia również siedzą ładnie. Odpięcie na chwilę subwoofera w bagażniku nic nie dało. Czy ktoś może coś poradzić w tym wypadku? Podejrzewam, że taniej niż jakikolwiek warsztat i diagnostyka (zwłaszcza że użytkuję auto na wyspach) będzie kupienie fabrycznego radia z demontażu, które są dosyć tanie i podmiana. Jeśli miłbym już wymieniać to opcją jest też Android radio z wyświetlaczem. Gorzej jak to coś innego, np jakiś amplituner, który za bardzo nawet nie wiem gdzie się znajduje.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 sty 2013, 18:24
Posty: 38 (1/1)
Skąd: Lusk, Co Dublin, Ireland
Auto: Mazda 3 Sport, 2.0 benzyna DISI, manual 151 KM, '09 Ocean Blue, right-hand drive

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323