Problem z rezystorem dmuchawy

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez skawin » 22 cze 2018, 07:41

Hej. Pisze w tym miejscu bo widzę że rezystory dmuchawy w naszych mazdach są takie same. Mają takie same oznaczenia.
Jakiś czas temu wywalił mi bezpiecznik termiczny na płytce i nie było nawiewu dmuchawy – nic nie działało. Wymieniony został bezpiecznik na 2A – 115 stopni – wszystko działało aż do wczoraj, bo wczoraj czyściłem klimatyzacje + wymiana filtru. Myślę sobie że to znowu bezpiecznik, został wymieniony ale już na 10A – 125 stopni, niestety po złożeniu wszystkiego nawiew zaczął działać (klimatronik na mikrostykach) ale tylko w jednej pozycji – dmucha mocno, nie można regulować.
Zmiana na szybę, pasażera, nogi również działa. Sprężarka klimy się załącza.
Chciałem Was spytać czy mógł paść na owej płytce również tranzystor k2313 razem z owym bezpiecznikiem termicznym? Może to owy tranzystor odpowiada za moc nadmuchu?
W Waszych mazdach jest też problem z blaszkami na pokrętle – w mazdach 5 nie słyszałem o czymś takim i jakoś mało prawdopodobne że blaszki padły razem z bezpiecznikiem:)

pozdrawiam

PS. Wymieniony bezpiecznik na 2A o temp 125 stopni i wszystko działa
Forumowicz
 
Od: 12 kwi 2012, 13:16
Posty: 96 (0/1)
Skąd: G.Śląśk (SW)
Auto: Mazda 5, 1.8 benz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323