Problemy z rozkłądaniem lusterek w M3 BL

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez michaldroszcz » 8 gru 2017, 08:29

Witam. Wraz z nastaniem niższych temperatur mam (od czasu do czasu) problemy ze złożeniem lub rozłożeniem lusterek. Lusterka (przeważnie te od strony kierowcy) zatrzymuje się w połowie składania lub rozkładania. Zauważyłem, że od spodu lusterka są jakieś 3 śrubki. Co daje ich odkręcenie. Zastanawiam się czy jest możliwość jakiegoś przesmarowania układu? Często jeżdżę na myjnie bezdotykowe i to pewnie powoduje najwięcej problemów. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z czyszczeniem/smarowaniem lusterek? Proszę o jakieś porady.
PS. Na szybko psiknąłem WD40 w miejscu gdzie się obraca lusterko (zawias) i jakby trochę szybciej się otwierało, jakby silniczek łatwiej prawował ale WD to raczej nie rozwiązanie na dłużej, jeżeli jest w Mazdzie taka możliwość to wolałbym porządnie przesmarować.
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2014, 19:43
Posty: 46
Skąd: Krasnystaw
Auto: Mazda 3 BL 1.6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323