Problem z szybą pasażera

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez prosperopro » 9 wrz 2017, 22:25

Witam,
mam problem z szybką kierowcy. Wymieniłem akumulator zaprogramowałem szyby ale jedna jak jedzie do góry z automatu to zamiast zamknąć odbija i otwiera się do połowy. Tak samo jak manualnie (lekko podnosząc przycisk) podnoszę szybę i za daleko ją domknę to wróci. Strasznie wkurzający problem ktoś się spotkał z czymś takim? Jakaś kalibracja szyby ewentualnie jakiś odbojnik się popsuł?

coś znalazłem co prawda nie dotyczy BL ale zaraz poczytam.
viewtopic.php?t=41477&start=40

Podobny problem tylko że u mnie programowanie szyb działa ale przy domykaniu do konca sama sie otwiera do połowy.
prosperopro
 

Postprzez Mr_Bartek » 9 wrz 2017, 23:18

Takie coś występuje gdy coś blokuje zamknięcie się szyby. Sprawdź czy nie podeszła uszczelka w którymś miejscu i czy jest "pusta" na całej długości. Jeśli masz to mogą też przeszkadzać domontowane owiewki. Jak wszystko ok to spróbuj ją przesmarowac sprayem do uszczelek.
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 12:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez prosperopro » 10 wrz 2017, 08:06

Właśnie to sprawdzałem zupełnie czysto szyba chodzi do samego końca bez żadnych oporów. Tak jakby nie wiedziała kiedy ma się zatrzymać. Jest może gdzieś jakiś ogranicznik w mechanizmie? Na jakiej zasadzie się zatrzymuje?
prosperopro
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323