Pomoc przy głośnikach

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez kida2302 » 13 cze 2017, 00:00

Witam, jestem tu nowy więc nie wiem czy dokładnie trafiłem z działem, ale mam ochotę doinwestować w moją Trójkę, a chcę zacząć od wnętrza. Niestety nie trafiła mi się wersja Mazdy z BOSE'm, a standardowe głośniki mi nie starczają. Mam jednak problem z doborem głośników, zastanawiałem się nad jakimś zestawem trójdrożnym (np: jbl lub focal), ale nie wiem dokładnie jak zamontować głośnik średniotonowy (nie mogę znaleźć żadnych dystansów). A może zestaw trójdrożny jest niepotrzebny? Z góry dziękuje za pomoc i przepraszam za problemy jeżeli nie trafiłem z działem :)
Początkujący
 
Od: 12 cze 2017, 23:45
Posty: 2
Auto: Mazda 3 bl Hatchback 2.2 MZR-CD 150km

Postprzez rav 75 » 13 cze 2017, 19:34

W moim przekonaniu, 2 drożny zestaw jest w zupełności wystarczający. W Twoim przypadku podstawa (poza głośnikami) odpowiedni wzmacniacz, bo choćbyś zamontował Nautiliusa B&W ,na fabrycznym samym radiu będzie licho.
rav 75
 

Postprzez kida2302 » 14 cze 2017, 21:33

wzmacniacz też na pewno będzie, chodzi mi o sam dobór głośników tylko że w mazdzie są elipsy, nie wiem czy lepiej szukać jakichś elips czy dystanse + 165mm głośniki. nie wiem też co się z czym je czyli jakie właśnie głośniki będą dobre ( +chciałbym żeby do zestawu nie był potrzebny subwoofer)
Początkujący
 
Od: 12 cze 2017, 23:45
Posty: 2
Auto: Mazda 3 bl Hatchback 2.2 MZR-CD 150km

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323