Zepsute ogrzewanie fotela kierowcy

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez bromba » 21 paź 2016, 14:47

WItam,

Wiem, że podobny temat jest gdzieś na 6 i xedos ale to chyba nie to samo. Zepsuła mi się mata grzewcza siedziska fotela kierowcy. Zbliża się zima i teraz by się grzanie przydało. Oryginalna mata to około 1000PLN, tak mi w serwisie powiedzieli. Pewnie można kupić zamiennik bez nalepki mazda, dużo taniej, ale nie wiem nawet jak wygląda. Na allegro musiałbym zaufać, że to faktycznie ten. Czy ktoś z koleżanek/kolegów miał podobny problem i jak go rozwiązał? Chciałbym kupić matę i dać do zamontowania, niekoniecznie w serwisie mazdy. Sam nie chcę rozbierać fotela, tam są jakieś czujniki, poduszka, poza tym nie mam gdzie tego zrobić, a pod chmurką, teraz to trochę słabo.
Jakieś nie rujnujące portfela propozycje?

Pozdrawiam
Krzysztof
Początkujący
 
Od: 21 kwi 2010, 16:36
Posty: 14
Skąd: Trójmiasto

Postprzez e-tomek » 22 paź 2016, 10:34

Ja miałem z tym problem, na szczęście na gwarancji, także sprzedający naprawił.
Ale najpierw zapodał jakiś zamiennik i nie działało (nie, że zawsze nie będzie działało), później pojechałem jeszcze raz i wstawili oryginalną część.
A jesteś pewien, że to mata? – mnie równocześnie nie działała prawidłowo (zawsze grzała na max.) regulacja podgrzewania, także może jeśli nie ma w ogóle grzania, to może być również to, no chyba, że plecy grzeją, a tyłek nie (tak było u mnie + zawsze max. grzania), albo odwrotnie.
Ewentualnie jak nic nie ma możesz jeszcze sprawdzić na bezpiecznik (ale pewnie już to zrobiłeś).

Tutaj był odcinek z montażem podgrzewania:
http://player.pl/programy-online/101-na ... ?atpl#play
W sumie warto by oddać do kogoś pewnego i sprawdzonego, bo – jak to ze wszystkim – zawsze mogą coś popsuć.
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2012, 17:03
Posty: 1213 (2/27)
Auto: Mazda 6 2018

Postprzez bromba » 22 paź 2016, 21:10

U mnie oparcie grzeje, zepsuła się tylko mata siedziska. Przez pewien czas w jednym punkcie bardzo mocno grzała, aż ciężko było wysiedzieć a potem przestała, także to raczej mata siedziska. Mam serwis, który mi tą matę wymieni, sam nie chcę grzebać, ani lutować, czy coś w tym stylu. Potrzebuję tylko nabyć odpowiednią w rozsądnej cenie. Samochód po gwarancji więc nie chciał bym oryginału za 1000PLN.
Początkujący
 
Od: 21 kwi 2010, 16:36
Posty: 14
Skąd: Trójmiasto

Postprzez Ozi_Ocb » 4 sie 2017, 11:20

bromba napisał(a):U mnie oparcie grzeje, zepsuła się tylko mata siedziska. Przez pewien czas w jednym punkcie bardzo mocno grzała, aż ciężko było wysiedzieć a potem przestała, także to raczej mata siedziska. Mam serwis, który mi tą matę wymieni, sam nie chcę grzebać, ani lutować, czy coś w tym stylu. Potrzebuję tylko nabyć odpowiednią w rozsądnej cenie. Samochód po gwarancji więc nie chciał bym oryginału za 1000PLN.


Mógłbyś się kolego podzielić informacja jak rozwiązałeś ten problem? Znalazłeś jakieś wyjście czy nie obyło się bez serwisu?

Mam tak samo w swojej Madzi, zastanawiam się czy używając podgrzewania z uszkodzona mata siedziska nie powoduje to żadnych zwarć elektryki itp. Może jeździł ktoś w ten sposób przez dłuższy czas i może się podzielić swoimi spostrzezeniami.
Początkujący
 
Od: 17 lip 2017, 18:13
Posty: 6
Auto: Mazda3 BL 2010, 2.0L DISI i-stop, 151KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323