Wymiana świateł – mazda z USA

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez matax » 10 wrz 2012, 10:27

Witam forumowiczów! :)

Posiadam Mazdę 3 2010r. GT z silnikiem 2,5l, sprowadzoną z USA. Moje pytanie brzmi, czy, i jak muszę w niej przerabiać światła (kierunki?)? Czy wystarczy np. sama zmiana żarówek, czy trzeba przerabiać je bardziej dogłębnie?

Pozdrawiam :)
matax
 

Postprzez KMBak » 10 wrz 2012, 17:44

Moim zdaniem jest to gruntowna operacja.
Po pierwsze, amerykańskie światła mijania mają zarys symetryczny, czyli świecą tak samo z lewej i prawej strony drogi. Natomiast europejskie muszą mieć zarys asymetryczny. Strumień światła po prawej stronie jest odchylony do góry aby pobocze drogi było lepiej oświetlone. Ponoć da się wymienić samą soczewkę – ale czy w Maździe to wykonalne? Niech się mądrzejsi wypowiedzą. Jeśli wymiana całej lampy to trzeba obadać czy mocowania są identyczne.
Po drugie, kierunkowskaz miga wraz ze światłem postojowym i (nie wiem czy u Ciebie) postojowe lubi być w USA pomarańczowe.
Po trzecie, czy tylne kierunki są pomarańczowe? I czy masz przeciwmgielne? 2 x nie = kolejna przeróbka.
Po czwarte, jeśli wylot rury wydechowej jest skierowany w prawą stronę trzeba to przerobić – ale Ty chyba masz dwie w tył, więc w tym wypadku nic nie będziesz musiał dziobać...
Pytanie jeszcze czy tablica Ci wejdzie normalnie na tył i czy oświetlenie tablicy będzie ją oświetlać – tu chyba nie powinno być problemów...

A tak na marginesie – ostatnio przeglądałem sobie Mazda USA i ten silniczek zwrócił moją uwagę... <serduszka> Rzuć jakieś foto...
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 13:36
Posty: 3818 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez ZOOMik » 15 wrz 2012, 19:07

Jeśli miałoby to być zrobione jak należy to lampy powinieneś wymienić na takie z europejską homologacją.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Ścibi85 » 15 wrz 2012, 19:28

A jeśli chodzi o lampy przynajmniej przednie to jestem na bieżąco... :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2012, 21:53
Posty: 1288 (14/10)
Skąd: Piaski
Auto: 1. Mazda 3 BP HB SkyActivX AT Hikari + Luxury Black
2. Mazda3 2.0 MZR DISI i-stop 2o1o

Postprzez Viper_ » 15 wrz 2012, 23:03

KMBak masz racje odnośnie kierunków z tyłu muszą świecić na pomarańczowo z przodu muszą być osobno postojówki a nie świecić jako jedna żarówka z kierunkowskazami. Nie wspomniałeś o bardzo istotnej sprawie jaką jest światło przeciwmgielne, które musi być z tyłu. Co do symetrycznych lamp to nie ma potrzeby zmieniać bo tego sie aż tak nie czepiają (bo jęsli by tak było to każdy samochód z USA nie posiadający swojego europejskiego brata bliźniaka nie mógłby być dopuszczony do ruchu z racji braku homologacji na światła) choć jak masz możliwość to dobrze by było. Ale z tą rurą wydechową to mnie zabiłeś!! Pierwszy raz o czymś takim słyszę i do tego na 100% nikt sie nie przyczepi.
JBL Harman Kardon – Car Audio & Home
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 lis 2011, 07:23
Posty: 16
Skąd: Tarnów
Auto: Mazda 3 MPS BL

Postprzez KMBak » 16 wrz 2012, 08:14

KMBak napisał(a):Po trzecie, czy tylne kierunki są pomarańczowe? I czy masz przeciwmgielne? 2 x nie = kolejna przeróbka.


Viper_ napisał(a):Nie wspomniałeś o bardzo istotnej sprawie jaką jest światło przeciwmgielne, które musi być z tyłu.


Wspomniałem. :–) Może faktycznie nie zaznaczyłem, że chodzi o tylne.

Co do reszty – czepiają się – w naszym pięknym kraju wszystko jest możliwe – znajomy miał Hammera i wiem, że się nieźle namęczył zanim przestali.
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 13:36
Posty: 3818 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez Chaty » 16 wrz 2012, 10:00

myślę, że jak dobrze zagadasz to z tymi kierunko-postojami nie będzie problemu, sam w aucie przerobiłem na takie USD'emy bo mi się podobają i nic się nie czepia, jeśli dobrze widać kierunkowskaz, natomiast bardziej bym zwrócił uwagę na przeciwmgłowe tylne. Ogólnie nie powinno być problemów, u mnie w mieście jeżdżą dwa amerykańce i jakoś żyją :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 mar 2011, 19:44
Posty: 320
Skąd: Bialystok

Postprzez Viper_ » 16 wrz 2012, 10:46

Wszystko zależy po policji w jednym mieście nie będa sie czepiać w innym będą. Jakiś czas temu u mnie zrobili nawet akcje przeciwko amerykańcom i przyciemnionym szybom. Sam zajmuje się m.in. przeróbką świateł w amerykańcach i wiem za co najczęsciej zabieraja i do czego się potrafić przywalić najbardziej, Na tyle się np wycwanili że nawet nie sprawdzają czy świeci przeciwmgielne tylko pytają kierowcy gdzie ma włacznik i zonk jak nie może znaleść. Co do Hammera to nawet nie wspominaj bo przerabialiśmy firmówkę dla Mulitimedi i zeszło 2 dni.
JBL Harman Kardon – Car Audio & Home
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 lis 2011, 07:23
Posty: 16
Skąd: Tarnów
Auto: Mazda 3 MPS BL

Postprzez ZOOMik » 16 wrz 2012, 22:51

Nie w tym rzecz czy ktoś się „czepia” czy nie, lecz jak być powinno...chociażby dla własnego i cudzego bezpieczeństwa. No, ale co się dziwić takiemu a nie innemu „podejściu do tematu” skoro w tym kraju zarówno egzekwowanie jak i przestrzeganie prawa niektórzy mają w głębokim poważaniu :|
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Perkychief » 21 sty 2018, 13:29

Witam, czy orientuje się ktoś, lub to wymieniał, w jaki sposob wymienić jedno ze świateł wstecznych na przeciwmgielne? Jestem posiadaczem Mazdy 3 BL GT 2.5L z USA i niestety na przeglądzie otrzymałem negatywnywynik z racji braku właśnie tylniego światła przeciwmgielnego.
Z góry dziękuję za odpowiedz :)
Początkujący
 
Od: 23 sie 2017, 09:58
Posty: 2
Auto: Mazda 3 BL; pojemność: 2.5 l, układ: I4, zawory: 16/DOHC, moc: 170KM, oznaczenie silnika: L5-VD; rok produkcji 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323