Wejście AUX – czy możliwa jest obsługa z kierownicy

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez szczotkadokibla » 13 lip 2015, 10:00

Witam,
Zawiedziony koniecznością nagrywania tysiąca płytek z mp3, szukam lepszego rozwiązania dla mojej Mazdy 3 BL. Auto wyposażone jest w wejście AUX i zastanawiam się, czy możliwe będzie sterowanie podłączonym urządzeniem z kierownicy. Ktoś z Was próbował? Ja, póki co podłączyłem jakąś badziewiastą mp3, którą dostałem kiedyś w gratisie i z tym urządzeniem takiej możliwości nie ma. Jak to wygląda w przypadku lepszego sprzętu, jakiegoś Ipoda czy chociaż Creativa? Czy może polecacie jakieś wygodne rozwiązanie w tym względzie? Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lip 2012, 16:14
Posty: 148 (11/2)
Skąd: Wrocław/Białystok
Auto: Mazda 3 BL
2010r.
2.2 185KM
MZR-CD
Mazda 323 GTX
1988r.
1.6Turbo 16V 150KM

Postprzez moor » 13 lip 2015, 18:28

AUX to po prostu pasywne wejście audio. Nie ma tam miejsca na sterowanie czymkolwiek.

Jedyną natywną alternatywą pozwalającą na dostęp do większych ilości mp3 i jednocześnie sterowanie z kierownicy jest Bluetooth (dźwięk sporo traci do tego z CD czy radia), przy czym z wyświetlaniem tytułów może być różnie (wymagają chyba wyższej wersji BT niż moja 1.0), a ze sterowaniem utworami może być kłopot w przypadku niektórych serwisów streamujących muzykę .

Oprócz tego zostają doróbki, z których najrozsądniej wygląda chyba GROM (omawiany np. tutaj).
Początkujący
 
Od: 24 sty 2015, 15:19
Posty: 18 (1/3)
Auto: Mazda 3 Sport 2009
2.0 DISI

Postprzez Razel » 19 gru 2015, 18:05

a czy mp3 z bluetooth da się połączyć (sparować) jak telefon i wtedy odtwarzać ? Chyba będzie problem z wpisaniem kodu (pinu) co?
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2013, 14:22
Posty: 43 (8/2)
Auto: Mazda 3, rok 2011, 2,2 Diesel

Postprzez chorazy3 » 4 sty 2016, 21:31

Powinno działać, trzeba spróbować. A pin pewnie jest jakiś standardowy (np. 0000 lub 8888), podany w instrukcji obsługi urządzenia.
Początkujący
 
Od: 16 kwi 2010, 18:59
Posty: 15
Auto: Mazda 3 hatchback 2004 r.
1.6 CiTd 132 KM Y6 (PSA)

Postprzez Razel » 4 sty 2016, 22:56

pin się ustala samemu parując urządzenie, tylko jak go chcesz pisać nie mając klawiatury?
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2013, 14:22
Posty: 43 (8/2)
Auto: Mazda 3, rok 2011, 2,2 Diesel

Postprzez skimmer » 29 mar 2016, 04:52

szczotkadokibla napisał(a): Czy może polecacie jakieś wygodne rozwiązanie w tym względzie?


http://www.cnet.com/uk/products/aukey-p ... r-car-kit/

Mam to podłączone w schowku pod łokciem. Całą muzykę zawsze mam ze sobą na telefonie z karta 128G i to jest wygodny sposób aby wszystko odtwarzać. Ten konkretny model wyszedł z Amazona gdzie go kupiłem ale każdy ze swoim zasilaniem będzie wygodny.

Okrągła końcówka, która służy za odbiornik i sterownik jest zamontowana zaraz pod podłokietnikiem – na zewnątrz, tak, że kiedy trzymam tam rękę zupełnie naturalnie odbywa się przełączanie piosenek, zmiana głośności, pauza/start, odbieranie połączeń. Ten model może mieś podłączone jednocześnie dwa urządzenia BT. Kiedy jeden odtwarza muzę, ale na drugi przychodzi połączenie, muzyka się zatrzymuje i przychodzi sygnał z drugiego...

Nie ma tylko wyświetlania tagów na komputerze pokładowym Mazdy.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 31 sty 2016, 21:42
Posty: 25 (8/1)
Skąd: UK / Cheshire
Auto: Mazda3 2.0, [120 PS – 88 kW] [RHD] [Mk3 – – BM]

Postprzez Razel » 29 mar 2016, 18:07

http://www.cnet.com/uk/products/aukey-p ... r-car-kit/

Mam to podłączone w schowku pod łokciem. Całą muzykę zawsze mam ze sobą na telefonie z karta 128G i to jest wygodny sposób aby wszystko odtwarzać. Ten konkretny model wyszedł z Amazona gdzie go kupiłem ale każdy ze swoim zasilaniem będzie wygodny.

Okrągła końcówka, która służy za odbiornik i sterownik jest zamontowana zaraz pod podłokietnikiem – na zewnątrz, tak, że kiedy trzymam tam rękę zupełnie naturalnie odbywa się przełączanie piosenek, zmiana głośności, pauza/start, odbieranie połączeń. Ten model może mieś podłączone jednocześnie dwa urządzenia BT. Kiedy jeden odtwarza muzę, ale na drugi przychodzi połączenie, muzyka się zatrzymuje i przychodzi sygnał z drugiego...

Nie ma tylko wyświetlania tagów na komputerze pokładowym Mazdy.


fajne tylko jaki to ma sens jeśli w Madzi masz bluetooth ? tak samo można połączyć telefon z bluetooth i wtedy działa nawet sterowanie w kierownicy :)
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2013, 14:22
Posty: 43 (8/2)
Auto: Mazda 3, rok 2011, 2,2 Diesel

Postprzez skimmer » 29 mar 2016, 18:47

Kolega zdający pytanie, ewidentnie nie ma bluetooth inaczej nie nagrywałby płyt i wspomniał by o tym że ma bt na wyposażeniu. Tak samo i ja gdybym miał bt nie instalowałbym kolejnego :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 31 sty 2016, 21:42
Posty: 25 (8/1)
Skąd: UK / Cheshire
Auto: Mazda3 2.0, [120 PS – 88 kW] [RHD] [Mk3 – – BM]

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323