Wysokie spalanie

Postprzez Marcin92 » 1 mar 2018, 21:35

Witam, mam problem z moją Mazda. Niedawno ja kupiłem, jest z 2012 roku, przebieg 100 tys. potwierdzony. Jest to wersja diesel 1.6, 116km. Według mnie na stosunkowo duże spalanie. Średnie spalanie ma komputerze pokazuje około 8l/100km. Mój styl jazdy jest relatywnie spokojny, rzadko jeżdżę szybciej niż 120 km/h. Jazda głównie w trasach po 40-50 km. Gdy jadę równo, spokojnie około 100 km/h spalanie chwilowe, które pokazuje komputer oscyluje w granicach 7l/100km. Klimatyzacja wyłączona, czasem włączona, jednak według komputera nie ma to wpływu na spalanie.
Mechanik podłączył pod komputer i nie wykazuje żadnych błędów. Jaka może być przyczyna tak wysokiego spalania, podczas gdy w opinii innych kierowców ten silnik powinien się mieścić w spalaniu 5-6 l/100km. Czy przyczyną moze być bardzo niska temperatura? Dodam że samochód dopiero testuje około tygodnia i nie wiem jak zachowuje się, gdy jest cieplej. Dziękuję z góry za pomoc.
Początkujący
 
Od: 1 mar 2018, 21:22
Posty: 2
Auto: Mazda 3 II bl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323